Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2012_2_robota z batkamu.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
3.36 Mб
Скачать

4. Ознайомлення батьків з результатами анкетування дітей.

Рекомендації:

- розвиток дрібної моторики рук (ліплення, вирізування, складання моделей з дрібних деталей конструкторів);

- розвиток спостережливості, уваги, пам'яті (ігри, бесіди);

- дотримання режиму дня;

- забезпечення раціонального харчування.

5. Висновок.

- Шановні батьки! Дозвольте закінчити нашу теплу зустріч щирим зиченням добра вашим родинам і залишити на згадку «Пам'ятку для батьків».

Хай будуть ваші руки сильними, а душі гарячими!

Хай поруч з мамою завжди буде тато!

Хай кожна людина має люблячих і мудрих батьків!

ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

  • Ніколи не займайтесь «виховною роботою» в поганому настрої.

  • Чітко визначте, що ви хочете від дитини (і поясніть це їй), а також дізнайтесь, що вона думає з цього приводу.

  • Надайте дитині можливість бути самостійною, не контролюйте кожен її крок.

  • Не підказуйте готового рішення, а показуйте можливі шляхи до нього і

  • розглядайте з дитиною її правильні і неправильні, доцільні і недоцільні кроки до мети.

  • Не пропустіть моменту, коли досягнуто перших успіхів.

  • Вкажіть дитині на допущену помилку, щоб вона осмислила її.

  • Оцінюйте вчинок, а не особистість. Пам'ятайте: сутність людини і її окремі вчинки - не одне й те саме.

  • Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в неї, незважаючи на помилку.

  • Виховання - це наступність дій.

  • Вихователь повинен бути вимогливим, але добрим.

Тренінгове заняття.

ТЕМА: Батьки і діти: шляхи взаємодії.

МЕТА: познайомити учасників; з'ясувати сподівання і побоювання батьків; допомогти усвідомити різницю між «світом» дитини і дорослого, емоційні переживання, мотивацію поведінки; формувати навички аналізу причин поведінки дитини з огляду на її позицію; ознайомити з поняттям «прийняття» дитини, особливостями батьків, які приймають і не приймають дитину, впливом негативних установок; визначити правила «мови прийняття» і «мови неприйняття».

Хід заняття

1. Привітання батьків.

2. Презентація мети заняття.

3. Вправа-знайомство «Аматорське фото — сімейний фотоальбом».

Мета: познайомити учасників, сприяти згуртуванню групи, створенню позитивної комфортної атмосфери.

Батьки виконують малюнок «Моя сім'я», використовуючи різні асоціації.

4. Вправа «Дерево сподівань».

Мета: одержати інформацію, що стосується сподівань учасників тренінгу.

Учасники на аркушах записують свої очікування від заняття.

5. Інформаційна частина «Особливості дитячого світу».

- Ми часто вважаємо, що діти мають нас і навколишній світ розуміти так само, як дорослі, але це - найбільша омана. Діти роблять свої висновки з огляду не тільки на те, що ми їм говоримо, а й на те, що ми при цьому робимо, як поводимося з іншими людьми. Наш особистий приклад виховує більше, ніж усі слова.

Особливості дитячого світу порівняно зі світом дорослих:

  • відсутність сформованих поглядів;

  • швидкість перевтілення;

  • емоційність;

  • висока мінливість;

  • необтяженість побутовими турботами;

  • відкритість;

  • імпульсивність;

  • злиття із зовнішнім світом;

  • життя реальними подіями;

  • повнота світовідчуття.

  • Часто батькам здається, що дитина погано поводиться навмисно, однак так буває далеко не завжди. В основі будь-якої небажаної негативної поведінки дитини можуть бути:

  • вимога впливу або комфорту;

  • бажання показати свою владу або демонстративну непокору;

  • помста, відплата.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]