
- •Недостача 2 людини Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 12
- •Задача 13
- •Задача 14
- •Задача 15
- •Задача 16
- •Задача 17
- •Задача 20
- •Задача 21
- •Задача 22
- •Задача 23
- •Задача 28
- •Задача 29
- •Задача 30
- •Задача 31
- •Задача 32
- •Задача 33
- •1День 8 1годин
- •Задача 34
- •Задача 35
- •Задача 36
- •Задача 37
- •Задача 38
- •Задача 39
- •Задача 40
Задача 15
Скласти очікувану калькуляцію одиниці продукції А,виходячи з такої інформації.За попередніми рахунками,витрати конструкційних матеріалів на одиницю виробу мають становити : сталі- 3,2кг ,бронзи –0,8кг. Покупна ціна цих материалів дорівнює відповідно 980 і 4000 грн. за 1 м. Основна заробітна плата вирибничих робітників складатиме 1,5 грн., додатково заробітна плата –12 % від основної, а відрахування на соціальне страхува- ння встановлені на річні 37 % від основної та додаткової заробітної плати. Витрати експлуатацію та утримання устаткування очікується в розмірі 90% і загально виробничі витрати –60% від основної зарплати.
3,2 кг.сталі –х грн. 0,8 кг.бронзи —х грн.
1000 кг.—980 грн. 1000 кг.—4 грн.
1 3,2 кг.сталі –3,14грн. 0,8 кг.бронзи —3,2 грн.
2 основна зарплата 1,5 грн.
Додаткова зарплата 1,5*0,12 =0,18 грн.
відрахування на соц.страхування (1,5+0,18)*0,37=0,62 грн.
витрати на експлуатацію та утримання устаткування 1,5*0,9=1,35 грн.
загальновиробничі ватрати 1,5*0,6=0,9
Всього виробнича собівартість 3,14+3,2+1,5+0,18+0,62+0,9+1,35=10,89
Задача 16
У звітному році підприємство мало такі витрати в розрахунку на одну великогабаритну пральну машину, грн. :
сировина та матеріали, енергія технологічна –132,00
основна заробітна плата виробничих робітників –95,00
додаткова зарплата виробничих робітників –30,00
відрахування у фонд соціального страхування –46,25
витрати на управління та експлуатацію устаткування –76,00
покупні вироби і напівфабрикати --8,00
загальновиробничі витрати –1 4,60
загальногосподарські витрати –17,00
інші воробничі витрати –2,00
комерційні витрати –72,50
Визначити :
1 абсолютні величини прямих і непрямих витрат на виробництво пральних машин;
2 виробничу та повну собівартість виготовлення однієї пральної машини;
відсоткове співвідношення прямих і непрямих витрат у структу- рі повної собівартості пральної машини, якщо прямі витрати складають приблизно половину позавиробничих витрат.
Впрямі =132+95+30+46,25+76=379,25 грн.
Внепрямі = 8+14,60+17+2+72,5=114,1 грн.
2 Всв=379,25+8+14,6+17=418,85 грн.
Повна Св =379,25+114,1=493,35 грн.
3 ВП / ПСв=(379,25 / 493,35)*100%=77%
В.Н. / ПСв =(114,1 /493,35)*100% = 23%
Задача 17
Київський завод “АВІАНТ” започаткував виробництво пральних машин-автоматів “Либідь”. Валові витрати на виробництво однієї пральної машини складають 140,06 грн. Частка постійних витрат у валових витратах дорівнює 15%. Продажна ціна пральної машини-автомату “Либідь” становить 200 грн, а річна програма випуску нових побутових машин — 25000шт.
Належить визначити критичний обсяг виготовлення пральних машин-автоматів “Либідь”, перевищення якого починає забезпечувати прибутковість нового виробництва.
Рів. Рентаб= Приб./ Соб.
Птиб.= Кіл.вип*(Ц--Вал.Вит.)
П= 200—140, 06=49,04
Пост.вит. =140,06*0,15=21,009
Зм.вит =0,85*140,06=119,051
Nкр=(Кіл.вип*пост.вит)/(Ц—Зм.вит.)
Nкр =(250,000*21,009)/(200-119,051)=5252250/80,949=64883
РР =49,4/140,06=0,42=42%
Задача 18
На підприємстві витрати на оренду приміщень та їх утримання складають 12 млн грн на рік. Витрати на управління інженерно-господарське, виробничо-господарське обслуговування, амортизацію устаткування складають 3 мдн на рік. Змінні витрати на один виріб — 200 грн, ціна виробу 300 грн. Визначити мінімальний обсяг виготовлення продукції, який забезпечить беззбитковість виробництва. Знайти точку беззбитковості.
Спв = Сор.пр+Супр=15 млн.грн.
Nкр =(15000тис.грн)/300—200=15000/100=150
Задача 19
За звітний період фірма досягла таких фінансово-економічних показників своєї діяльності, тис. грн.: прямі матеріальні витрати 12400; інші матеріальні витрати — 2200; витрати на оплату праці 2800, амортизація основного капіталу 800; витрати на виплату відсотків 600; виручка від реалізації продукції 25000; вартість устаткування 1700; середньорічні товарні запаси 4000; дебіторська заборгованість 3900; грошові кошти 300; власний капітал 5400; кредиторська заборгованість 4500; податок на додану вартість 20%, податок на прибуток 10%.
Потрібно скласти річний звіт про прибуток підприємства та обчислити такі показники: рентабельність власного капіталу і виробництва, а також показники оборотності обігових коштів.
CВ=12400+2200+2800+800=18200
П = Виручка –Св –ПВВ –Под.Приб.=660 тис.грн.
Rвир-ва=П /(1700+4000+3900-1700+300+3100)=660/11600=0,06=6%
Rвк.кап= Приб/Вк.кап=660/3400=0,19
ОК = 4000+3900+1700+300=9900тис.
КОок=ТR/ОК=20000/9900=2,02
Тоок=Рік/КОок=360/2,02=178 днів.