
- •Недостача 2 людини Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 12
- •Задача 13
- •Задача 14
- •Задача 15
- •Задача 16
- •Задача 17
- •Задача 20
- •Задача 21
- •Задача 22
- •Задача 23
- •Задача 28
- •Задача 29
- •Задача 30
- •Задача 31
- •Задача 32
- •Задача 33
- •1День 8 1годин
- •Задача 34
- •Задача 35
- •Задача 36
- •Задача 37
- •Задача 38
- •Задача 39
- •Задача 40
Задача 12
Визначити абсолютні та відносні зміни обсягу товарної продукції у 1999 р., які відбилися за рахунок змін продуктивності праці та чисельності працюючих на основі наступних даних:
Nnn |
Показники |
Од. вимір |
звітний |
розрахунковий |
1 |
Товарна продукція |
тис.грн. |
4530 |
5436 |
2 |
Чисельність прац-х |
чоловік |
2265 |
2471 |
ТП=ТПрозр-ТПзв=5436-4530=906 тис.грн.
ПП= ТП / Ч ППзв=4530 /2265=2 Ппрозр=5436/2471=2,2
ТПпр=(ППрозр-ППзв)*Ч=(2,2-2)*2471=494,2
ТПг =(Чроз-Чзв)*ППзв=(2471-2265)*2=412
Задача 13
Виробничо – торговельна фірма “Славутич “очікує досягти у розрахунко- вому році рівня найважливіших показників своєї діяльності у (табл 3)
Скласти кошторис витрат на вирибництво за економічними елементами для розрахунку періоду.
Обчислити відсоток зниження питомих витрат на виробництво
Показник |
Базисний рік |
Розрахунковий рік |
Матеріальні витрати на вир-во продукції |
9100 |
10000 |
Амортизаційні відрахування |
760 |
800 |
Витрати на оплату праці |
3740 |
3800 |
Інші поточні витрати |
195 |
200 |
Виручка від реалізації товар.продукції |
17280 |
19200 |
Доходи від одержання виплат за відсотками |
80 |
100 |
Витрати на виплату відсотків |
345 |
400 |
1 Кошторис 1 = 9100+760+3740+195=13795 тис.грн.
Кошторис 2 =10000+800+3800+200=14800 тис.грн.
Питомі витрати на виробництво
Сmn-cобівартість продукції
Оmn-обсяг продукції
В1,грн т n= Сmn / Оmn
В`1, грн т n=13795/17280=0,798
В``1, грн т n=14800/19200=0,771
Процент зниження затрат на 1 грн. Виручки від реалізації продукції в розрахунковому році порівняно з базовим
=((B`1б-B``1р)/В`1б)*100%=((0,798-0,771)/0,798)*100=3,38 %
Задача 14
Окремі структурні елементи кошторису витрат на виробництво, собівартості волової і товарної продукції підриємства в базисному періоді, а також динаміка цих елементів у розрахунковому році нав. в табл.
Елементи витрат |
Абсолютна величина базисного року,тис.грн. |
Збільшення у розрахунковому році,% |
1. Матеріальні витрати |
10420 |
+3,8 |
2. витрати на оплату праці |
4100 |
+12,5 |
3.Відрахув. на соц. потреби |
1780 |
+12,5 |
4.Амортизація осн. фондів |
1600 |
_ |
5.Інші витрати на вир-во |
900 |
+10,0 |
6.Витрати, якв не виключаються у виробничу собівартисть прод. |
800 |
9,0 |
7.Заміна залишків витрат майбутніх періодів |
+300 |
-8,3 |
8. Зміна залишків резервів майбутніх платежів |
+40 |
-10,0 |
9.Зміна залишків незавершеного вир-ва |
+100 |
-150,0 |
10. Позавиробничі витрати |
680 |
+4,0 |
Розрахувати:
1.Кошторис витрат на вир-во;
2. Валові витрати на вир-во валової продуції;
3.Повна собівартисть товарної продукції підриємства;
1.Кбаз.р.=10420+4100+1780+1600+900=18800
Кроз.р.=10816+4613+2003+1600+990=20022
2.С1вп=18800-800-300-40=17740
С2вп=20022-872-275+36=18911
Виробнича собівартість товарної продукції:
С1тп.б=17740-100=17640
С2тп.р=18911+50=18961
3.С1пт.п=17640+680=18320;
С2пт.п=18961+707=19668.