- •Хід уроку :
- •IV. Розучування пісні т. Петриненка «Україна»
- •V . Висновок.
- •Урок 2 .
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •Урок 3 .
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV .Розучування пісні в.Івасюка «Балада про мальви»
- •V. Висновок.
- •Урок 4
- •Хід уроку.
- •II .Слухання. Б. Фільц. Закарпатська новелета № 5
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV. Розучування пісні б.Фільц “На полонині, на верхівці”
- •V. Висновок .
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •Героїко-драматичний образ
- •IV . Виконання пісні б.Фільц “На полонині, на верхівці”
- •V. Висновок .
- •Урок 7
- •Мета уроку :
- •IV Розучування пісні „Хай живе надія”
- •V. Висновок .
- •Урок 8
- •Мета уроку :
- •V. Висновок .
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Урок 10.
- •Мета уроку :
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •V . Висновок.
- •IV. Розучування пісні “Най буде”
- •V . Висновок.
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •IV. Робота над піснею “Най буде”
- •V . Висновок.
- •Урок 15
- •Мета уроку :
- •IV. Робота над піснею “Най буде”
- •V . Висновок.
- •Урок 16.
- •Мета уроку :
IV .Розучування пісні в.Івасюка «Балада про мальви»
Жанр балади продовжує своє життя і в музиці сучасних українських композиторів. Якщо українська класична музика почалася з Миколи Лисенка, то українська естрадна музика – з Володимира Івасюка. Спільною для цих митців є глибока народнопісенна основа їх музики..
Творчість чудового майстра української естрадної пісні В.Івасюка передусім відома нам завдяки творам «Червона рута», «Водограй».
Володимир Івасюк це видатний український поет, композитор, який за своє коротке життя створив приблизно 100 пісень і 50 інструментальних творів.
«Баладу про мальви» Івасюк написав на вірші Богдана Гури 1975 року.
Термін «балада» вживають для пісень розповідного характеру. Цей жанр утвердився в епоху Середньовіччя. Балади розповідали про різні історичні події, лицарські подвиги, історії з народного життя. Виконували їх у супроводі інструменту.
Вічно незгасаючий біль матерів, діти яких не повернулися з війни, знайшов відображення в «Баладі про мальви», що посідає особливе місце в творчості композитора.
Прослухайте «Баладу про мальви».
Що спільного можна помітити в образах «Балади про мальви» В.Івасюка та балади «Лісовий цар» Ф.Шуберта?
Слухання «Балади про мальви» В.Івасюка
Які почуття до матері висловлює автор у цій пісні?
Розспівування.(Розучування пісні: у приспівах звернути увагу на ланцюгове дихання в кантиленних фразах, особливості ритму (тріолі) та паузи на перших долях тактів)
V. Висновок.
Вч . Жанр балади є популярним і досі, адже в різні епохи, в різних стилях композитори зверталися до нього. Наприклад, у романтичній баладі “Лісовий цар” Франца Шуберта представлені образи батька, сина та лісового царя на фоні стрімкого бігу коня; в сучасній “Баладі про мальви” Володимира Івасюка – образ матері.
Способи вираження життєвого змісту в музичних образах різноманітні.
Тестові завдання
Оберіть правильну відповідь.
1.Музичний стиль, що характеризується інтересом до внутрішнього світу людини:
романтизм;
класицизм;
бароко;
імпресіонізм
2.Балада – це:
пісня-гмн;
пісня для великої групи виконавців;
пісня розповідного характеру;
пісня жартівливого характеру.
Домашнє завдання
Придумайте власний сюжет літературної чи музичної балади.
Урок 4
ТЕМА УРОКУ . Образи музичних оповідань.
МЕТА УРОКУ :
Навчальна : Творчість Б. Фільц (урок - монографія);
- акцентувати увагу на особливостях, характерних для її творчості, та тісному зв’язку з народнопісенними джерелами; - визначення поняття новелета, мініатюра та їх характеристику;
- палітра і життєвий зміст музичних образів.
Виховна : виховувати любов до класичної музики, рідного народу;
- виховувати здатність співпереживати зміст розучених пісень та почутих музичних творів.
Розвиваючі: розвивати вміння інтерпретувати музичні твори, висловлюючи судження про різнобарвну палітру і життєвий зміст музичних образів та порівнювати їх;
Корекційні завдання : корекція та розвиток музичного слуху та почуття ритму.
корекція фонематичної і музичної пам’яті, уваги.
корекція музичного слуху.
корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.
Наочні посібники: Портрет Б.Фільц , Г. М. Макаренко «Музичне мистецтво» 7 клас.
Музичний матеріал: Б.Фільц Закарпатська новелета №5, Закарпатська новелета № 7, В.Івасюк «Балада про мальви»
Т. Н. З : магнітофон.
