
- •Хід уроку :
- •IV. Розучування пісні т. Петриненка «Україна»
- •V . Висновок.
- •Урок 2 .
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •Урок 3 .
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV .Розучування пісні в.Івасюка «Балада про мальви»
- •V. Висновок.
- •Урок 4
- •Хід уроку.
- •II .Слухання. Б. Фільц. Закарпатська новелета № 5
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV. Розучування пісні б.Фільц “На полонині, на верхівці”
- •V. Висновок .
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •Героїко-драматичний образ
- •IV . Виконання пісні б.Фільц “На полонині, на верхівці”
- •V. Висновок .
- •Урок 7
- •Мета уроку :
- •IV Розучування пісні „Хай живе надія”
- •V. Висновок .
- •Урок 8
- •Мета уроку :
- •V. Висновок .
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Урок 10.
- •Мета уроку :
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •V . Висновок.
- •IV. Розучування пісні “Най буде”
- •V . Висновок.
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •IV. Робота над піснею “Най буде”
- •V . Висновок.
- •Урок 15
- •Мета уроку :
- •IV. Робота над піснею “Най буде”
- •V . Висновок.
- •Урок 16.
- •Мета уроку :
IV. Робота над піснею “Най буде”
Караоке. Пісня “Най буде” “Най буде” Сл. і муз. Дж. Леннона і П. Маккартні
V . Висновок.
Сьогодні ми ще раз звернулися до образів фортепіанної музики, а також познайомилися з життям і творчістю Олександра Скрябіна – одного з найвидатніших російських композиторів кінця ХІХ - початку ХХ століття.
Урок 16.
ТЕМА : Палітра музичних образів .
Мета уроку :
Навчальні : Палітр музичних образів (узагальнення)
Виховні: Виховувати інтерес та любов до музики.
Розвиваючі: Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники: Г. М. Макаренка «Музичне мис –
тецтво» 7 клас, портрети композиторів.
Музичний матеріал : О. Скрябін, Й. С , Бах, Д. Шо-
стакович, К. Сен – Санс, Г. персел.
Т. Н. З : магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Посміхнись до всіх навколо
Добрий ранок люба школа
І веселий той дзвінок
Кличе всіх нас на урок
Урок музики, урок музики, урок музики , урок.
Вступне слово вчителя .
Вч. У цьому півріччі ми багато дізналися про музику: наприклад, що кожен музичний твір втілює певне явище оточуючої дійсності, певний образ; що дійсність породжувала не лише образи, а й стилі; стилі бувають епохальними – відповідають рисам історичної епохи, а також композиторськими – відповідають рисам творчої особистості.
Сьогодні ми пригадаємо й уявимо палітру музичних образів. Допоможе нам у цьому музична вікторина.
Прослухайте музичні твори, визначте їх автора, назву та образ.
Вікторина «Палітра музичних образів»
Тестове завдання 1
Вид багатоголосної музики, в якому одночасно звучать декілька самостійних рівноцінних мелодій
Симфонія
Поліфонія
Гомофонія
Рапсодія
Тестове завдання 2
Стиль музичного мистецтва ХVІІ-ХVІІІ століть, в якому втілювали монументальні та величні образи
Бароко
Класицизм
Романтизм
Модернізм
Тестове завдання 3
Вид багатоголосної музики, в якому один із голосів є головним, а інші лише акомпанують йому
Симфонія
Поліфонія
Гомофонія
Рапсодія
Тестове завдання 4
Стиль музичного мистецтва ХІХ ст., який характеризується інтересом до внутрішнього світу людини, любовної лірики
Класицизм
Імпресіонізм
Романтизм
Бароко
Тестове завдання 5
Стиль розважальної музики, що з’явився у Великобританії та США на межі 50-60-х років і має свої виражальні особливості: використання блюзових мелодичних зворотів, перебільшене значення метро-ритму, застосування тембрів електричних музичних інструментів, підсилювачів звуку; експресивна манера виконання.
Рок
Джаз
Симфоджаз
Реп
Тестове завдання 6
Позначте правильне твердження
Рапсодія – вокальний чи інструментальний твір вільної побудови, що складається з кількох різнохарактерних, контрастних епізодів, основаних на народних темах
Рапсодія – вокальний твір вільної побудови, що складається з кількох різнохарактерних, контрастних епізодів
Рапсодія – інструментальний твір чіткої побудови, що складається з двох різнохарактерних, контрастних епізодів, основаних на народних темах
Підсумки уроку .
Вч . Сьогодні ми провели урок-узагальнення з теми „Палітра музичних образів”. Пригадали все, що вивчали в цьому семестрі; дізналися, хто краще запам’ятав усе вивчене на уроках, а хто трішки гірше.
Скоро Новий рік. Скільки світлих, святкових образів нас чекає! Нехай у Новому році музичні образи подарують усім багато приємних хвилин спілкування з мистецтвом!