
- •Хід уроку :
- •IV. Розучування пісні т. Петриненка «Україна»
- •V . Висновок.
- •Урок 2 .
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •Урок 3 .
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV .Розучування пісні в.Івасюка «Балада про мальви»
- •V. Висновок.
- •Урок 4
- •Хід уроку.
- •II .Слухання. Б. Фільц. Закарпатська новелета № 5
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •Хід уроку.
- •IV. Розучування пісні б.Фільц “На полонині, на верхівці”
- •V. Висновок .
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •Героїко-драматичний образ
- •IV . Виконання пісні б.Фільц “На полонині, на верхівці”
- •V. Висновок .
- •Урок 7
- •Мета уроку :
- •IV Розучування пісні „Хай живе надія”
- •V. Висновок .
- •Урок 8
- •Мета уроку :
- •V. Висновок .
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •Урок 10.
- •Мета уроку :
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •V . Висновок.
- •IV. Розучування пісні “Най буде”
- •V . Висновок.
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •IV. Робота над піснею “Най буде”
- •V . Висновок.
- •Урок 15
- •Мета уроку :
- •IV. Робота над піснею “Най буде”
- •V . Висновок.
- •Урок 16.
- •Мета уроку :
IV Розучування пісні „Хай живе надія”
Демонстрація пісні „Хай живе надія”
У пісні „Хай живе надія” панує світлий, ліричний образ.
Розучування пісні „Хай живе надія”
Караоке. Пісня „Україна”
V. Висновок .
Вч. У творчості французького композитора Моріса Равеля чудово представлені образи танців. Емоційний вплив геніальної симфонічної п’єси „Болеро” настільки величезний, що гіпнотизує слухачів.
Урок 8
ТЕМА: Виражальність та зображальність образів .
Мета уроку :
Навчальна : різновиди музичних образів та форми їх втілення, ліричні образи ;
- виражальні та зображальні можливості музики ;
- творчість К.Сен – Санса ;
- визначення понять музичний образ, сюїта.
Виховна : Виховувати любов до класичної музики, рідного народу;
- Виховувати здатність співпереживати зміст розучених пісень та почутих музичних творів.
Розвиваючі: Розвиток вокально – хорових навичок.
Корекційні завдання : корекція та розвиток музичного слуху та почуття ритму.
корекція фонематичної і музичної пам’яті, уваги.
корекція музичного слуху.
корекційний розвиток особистості дитини із ЗПР.
Наочні посібники: портрет К.Сен – Санса , Г. М. Макаренко «Музичне мистецтво» 7 клас.
Музичний матеріал: К. Сен – Санс Сюїта «Карнавал тварин»П’єса «Лебідь», І.Білик «Хай живе надія»
Т. Н. З : магнітофон.
ХІД УРОКУ.
Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Посміхнись до всіх навколо
Добрий ранок люба школа
І веселий той дзвінок
Кличе всіх нас на урок
Урок музики, урок музики, урок музики , урок.
Вступне слово вчителя .
Світ вічних духовних цінностей, правда відчуттів, почуття людини, емоційна виразність – усе це складає основу романтичного стилю. А чи може ця музика мати не лише виразний, але й зображувальний характер ? Про це ми дізнаємося на уроці.
Вивчення нового матеріалу.
Створений митцем, кожен музичний твір приносить слухачам настрої, почуття та емоції, виражені музичною мовою, що перетворюється на мову почуттів, і саме її ми маємо навчитися сприймати та розуміти, щоб наш духовний світ збагачувався скарбами мистецтва.
Різноманітний світ романтичних образів ми можемо почути в музиці композитора – романтика 19 ст. – Каміля Сен-Санса.
Видатний французький композитор, диригент, піаніст, педагог Каміль Сен – Санс, маючи яскраве музичне обдарування, ще в дитинстві зажив слави «другого Моцарта».
Уже у віці двох із половиною років маленький вундеркінд грав на роялі під керівництвом бабусі, а в невдовзі почав створювати і записувати музику. Перший запис із тих, що збереглися, належать «композиторові», якому не виповнилося ще й чотирьох років! У 10 років юний музикант виконував у Парижі концерти Моцарта і Бетховена для фортепіано з оркестром, а в 13 – був студентом Паризької консерваторії.
Блискучу кар’єру піаніста, розпочату в десятирічному віці, Каміль продовжував усе життя, гастролюючи різними країнами світу. Більшу частину свого життя він віддав виконавській діяльності; ще з дитинства вражав слухачів вишуканою і блискучою манерою гри. Останній концерт К.Сен-Санс дав у 85 років.
Творчість Каміля Сен-Санса знаменує початок відродження французької фортепіанної музики. У своїх творах він розвивав та збагачував національні музичні традиції, узагальнював досвід старовинних майстрів, розширив тематику і жанри інструментальної музики. Інтерес композитора до французької народної музики виявився у використанні фольклорних інтонацій, жанрів і танцювальних ритмів.
Композитор створив величезну кількість музичних творів: 12 опер, 3 ораторії, 4 кантати, реквієм, 5 симфоній, поеми, сюїта, фантазія, 10 концертів – 5 фортепіанних, 3 скрипкових, 2 для віолончелі з оркестром. Він багато подорожував, відвідував із концертами країн Європи, Північної та Південної Америки, але, як справжній патріот, надавав перевагу музиці французьких композиторів, за що слухачі вітали його вигуками : «Хай живе Франція!»
Каміль Сен-Санс був не лише композитором, але й піаністом, органістом і письменником (він писав вірші та комедії).
Узагалі він був видатною особистістю: від матері-художниці та батька – поета успадкував літературні й живописні здібності; йому належать книги з філософії, літератури, живопису, театру; він відмінно знав астрономію, фізику, археологію, історію і навіть був обраний членом Французького астрономічного товариства.
Найоригінальнішим твором Сен –Санса є сюїта «Карнавал тварин», що має підзаголовок «Зоологічна фантазія» для двох фортепіано, струнного квартету, флейти, кларнети і ксилофона. У цьому творі втілилися спогади дитинства композитора.
Сюїта – це цикл різнохарактерних інструментальних п’єс, об’єднаних спільним художнім задумом.
«Карнавал тварин» - це сюїта з 13 номерів, кожний з яких має заголовок і фінал, зображає певну тварину, передає її характер і настрій.
Музика сюїти «Карнавал тварин» настільки зображувальна, що слухачі безпомилково розпізнають левів, півнів, черепаху, слона, кенгуру, віслюка та інш.
Прослухайте один із номерів сюїти
Кого саме зображено за допомогою музики?
Слухання. К. Сен-Санс. Сюїта „Карнавал тварин”. Уривок
За допомогою яких музично-зображальних засобів ми побачили у своїй уяві чарівного лебедя?
Музика зображує неквапливий, плавний, граціозний і величний рух, виражає світлі, замріяні, ліричні почуття. Водночас ми почули в музиці голос вооди – висхідні та низхідні пасажі віолончелі.
Отже, п’єса Каміля Сен- Санса «Лебідь» із сюїти «Карнавал тварин» - втілення ліричного образу. «лебідь» є однією з найкращих мелодій, із прохолодною й чистою, зворушливою поезією якої мало що можна порівняти. Музика вражає своєю щімкою ніжністю та шляхетною величністю. Твір швидко відокремився від «карнавалу тварин» і почав жити самостійно як концертна п’єса .
Розучування пісні „Хай живе надія”
Вч. Демонстрація пісні „Хай живе надія”
У пісні „Хай живе надія” панує світлий, ліричний образ.
Розучування пісні „Хай живе надія”
Караоке. Пісня „Україна”