Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Пособие_Линник.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.29 Mб
Скачать

Тема: Які бувають нитки

Мета: формувати уявлення про походження ниток, можливостей їх використання в житті людини; продовжувати працювати над фразеологізмами; перевірити знання народних казок; познайомити з мапою України; позначенням рік і доріг на карті; учити визначати об'єкти на карті; закріпити знання про види ліній у математику; уточнити поняття “відрізок”; познайомити з технікою приклеювання ниток до паперу; вправляти в уміннях читати й писати; розвивати творче, логічне мислення, комунікативні уміння, окомір; виховувати почуття дружби, товариства, єдності; уміння співробітництва.

Тип уроку: інтегрований („Я й Україна”, українська мова, художня праця, математика)

Обладнання: два клубки ниток, предметні малюнки: льон, бавовна, вівця; мапа України; контурні карти, аркуші паперу формату А4, фломастери, клей, ножиці, ватман.

Хід уроку

1. Організація початку уроку.

2. Комунікативна гра “Нитка дружби”:

Діти в колі з учителем. У вчителя в руках клубок ниток.

- У мене в руках клубочок ниток, що можуть перетворитися в нитки дружби. Якщо ви побажаєте вашому другові чогось гарного, доброго, вас об'єднає нитка дружби.

Дитина вимовляє побажання, а вчитель при цьому намотує нитку на пальчик тому, кому воно адресовано. Наприкінці гри всіх дітей зв'язує одна ниточка. Учитель зав'язує кінці нитки і говорить про те, що тепер їхня дружба ніколи не розірветься.

3. Виготовлення колажу “Символ дружби”:

- На що схожа наша дружба? На що ви хотіли б перетворити нитку дружби?

Викладання з нитки символу дружби (запропонованого дітьми).

4. Полілог

- Із чого роблять нитки?

Демонстрація предметних картинок (вівця, льон, бавовна), наданні вчителем нової інформації.

- Що можна зробити з ниток?

- На що схожі нитки?

5. Робота в групах (проектування)

1 група: намалювати й написати, з чого роблять нитки. 11 група: намалювати й написати, що можна робити з ниток.

111 група: намалювати й написати, на що схожі нитки.

6. Робота над фразеологізмом “нитка Аріадни”

а) полілог:

- Яку роль грають нитки в казках?

- У яких казках говориться про чарівний клубочок або нитки?

б) легенда про Мінотавра з елементами інсценізації.

в) робота над висловом “нитка Аріадни”:

- Із тих пір, коли людина потрапляє у важку ситуацію або не може вирішити важке завдання, вона шукає нитку Аріадни, тобто допомогу в рішенні важкої задачі.

- Якщо людина знайшла вихід із важкої ситуації, то вона знайшла …

7. Робота з мапою:

а) полілог:

- Що мандрівники беруть із собою, щоб не заблудитися?

б) вивчення мапи України:

- Що зображують на мапі?

- Які об'єкти схожі на нитки?

- Як проїхати з Луганська в Київ? (шукаємо дороги на мапі).

в) робота в парах:

- Будуємо дорогу з Луганська в Київ, приклеюючи нитку до контурних карт (заздалегідь відзначені ключові міста).

- Підписуємо своє місто, столицю.

7. Математичні ігри з нитками

- Якими бувають лінії?

Зображення дітьми прямої, кривої, ламаної ліній за допомогою ниток.

Проблемна ситуація: як із прямої зробити відрізок?

Висновок: пряма нескінченна, а відрізок – частина прямої, обмежена (“відрізана”) двома крапками.