Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КП_по_ОППВ-(п-ш).doc
Скачиваний:
19
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.12 Mб
Скачать

9. Розрахунок витрат емульсії та її компонентів

Для розрахунка вартості допоміжних матеріалів треба знати витрату емульсій та її компонентів за годину ([2] стор.124).

Для виробництва емульсованої нітроновоі пряжі будуть використовуватися емульсії наступнихх складів.

  1. Для емульсування вовняної суміші на поточній лінії

Олеїнова кислота → 5.0% (а1)

Веретенне масло → 5.0% (а2)

Триетаноламін → 1.3%(а3)

Вода → 88.7%(а5)

  1. Для емульсування в рівничному відділі

Олеїнова кислота → 3.0% (а)

Веретенне масло → 9.0% (а)

Триетаноламін → 0.5% (а)

Препарат ОС-20 → 2.0% (а)

Вода → 85.5% (а)

Таблиця 10. Склад замаслюючи емульсій та дані по витратам їх компонентів

N

п/п

Найменування компонентів емульсії

Позначення та

%-ий склад компонентів в емульсії

Позначення та витрати (кг/год) емульсії в цілому та її окремих компонентів

На поточній лінії

Для рівничного відділу

На поточній лінії

в рівничному відділі

всього

1

Олеїнова кислота

а1 = 5

а´1 = 3

q1 = 1.50

1 = 0.56

2.06

2

Веретенне масло

а2 = 5

а´2 = 9

q2 = 1.50

2 = 1.68

3.18

3

3етаноламін

а3 = 1.3

а´3 = 0.5

q3 = 0.39

1 = 0.09

0.48

4

Препарат

ОС-20

а4 = 0

а´4 = 2

Q4= 0

4 = 0.37

0.37

5

Вода

а5 = 88.7

а´5 = 85.5

q5=26.65

5 = 16.56

43.21

6

Всього

100

100

Qе=30.04

Qе´ = 18.71

48.75

Розрахунок до таблиці 10

За рекомендацією ЦНІІ Вовни ( [2] стор.124 ) приймаємо, що маса данної емульсії ,яка використовується за 1 годину на поточній лінії = 10% від маси вовняної суміші, що витрачається на цій поточній лінії за 1 годину

Qэ = Qсм.ш. · С/100 [кг/год] (29)

де : Qсм.ш. – маса вовняної суміші, що витрачається на поточній лінії

за 1 годину, кг/год ;

С – масо відсоткова витрата емульсії від маси вовняної суміші.

Qэ = 300.37 ·10/100 = 30.04 [кг/год].

qn = Qэ · an / 100 [кг/год] (30)

q1 = 30.04· 5 / 100 = 1.50 [кг/год]

q2 = 30.04· 5 / 100 = 1.50 [кг/год]

q3 = 30.04· 1.3 / 100 = 0.39 [кг/год]

q5 = 30.04· 88.7 /100 = 26.65 [кг/год].

По рекомендації ЦНІІВовни ( [2] стор.124 ) приймаємо, що маса даної емульсії, яка використовується за 1 годину в рівничному відділі =4 % від маси топса, який використовується в рівничному відділі за 1 годину

Q’э = (Qгр”)з · С’/100 [кг/год] (31)

де: (Qгр”)з – маса топса, тобто маса обробленої 1/5 прочесної гребінної стрічки яка використовується в рівничному відділі за1 годину, кг/год ;

С’ – масовідсоткове використання емульсії за годину від маси топса, яка використовується в рівничному відділі за 1годину, %.

Q’э = 467.82 · 4 / 100 = 18.72 [кг/год]

q’n = Q’э · a’n / 100 [кг/год] (32)

q’1 = 18.71· 3 / 100 = 0.56 [кг/год]

q’2 = 18.71· 9 / 100 = 1.68 [кг/год]

q’3 = 18.71 · 0,5 / 100 = 0.09 [кг/год]

q’4 = 18.71 · 2 / 100 = 0.37 [кг/год]

q’5 = 18.71· 85,5 / 100 = 16.56 [кг/год]