Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КП_по_ОППВ-(п-ш).doc
Скачиваний:
19
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.12 Mб
Скачать

4. Розрахунок технологічної схеми отримання гребінної пряжі

Для виробництва фарбованої полу вовняної пряжі лінійної щільності

22 текс × 2 використовується волокниста суміш наступного складу:

Вовна помісна 64 Сортна – 50 %

Волокно нітронове – 50 %

1. При переробці вовняних компонентів суміші на лінії « кіпа – стрічка » будуть виділені види відходів і їх кількість вказана в таблиці 3.

Таблиця 3. Розрахунок відсотків відходів на поточній лінії

« кіпа - стрічка »

Вид і стан вовняного компонента волокнистої суміші

Доля уложення вовняного компонента по проценту суміші

Випади в чесанні

Здир

Горішок

Відходи без повернення

Всього відходів

Позн.

Кільк

%

Поз.

Кільк

%

Поз.

Кільк

%

Поз.

Кільк

%

Поз.

Кільк

%

Поз

Кіл. %

Мерин. Союзна сортна

100

2.8

0.5

1

2.83

7.13

(6)

За допомогою таблиці 5 ([1] стор.27) визначаємо:

= 2.8 · 1 = 2.8 %

= 0.5 · 1 = 0.5 %

= 1 · 1 = 1 %

= 2.83 · 1 = 2.83 %

= 2.8 + 0.5 + 1 + 2.83 = 7.13 %

Коефіцієнт виходу чесальної стрічки із сировини:

(7)

2. Аналогічно з урахуванням використання даних Табл.6 ([1] стор.28) визначаємо кількість відходів що виникли при переробці полу вовняної чесальної стрічки на першому переході гребне чесальної машини.

Таблиця 4. Розрахунок відсотків відходів на першому переході гребне чесальних машин.

Види і стани вовняних компонентів волокнистої суміші

Доля уложення вовняного

компонента по проценту суміші

Гребінний очіс

Кінці стрічки

Підміть

Всього відходів

крупний

мілкий

Мерин. Союзна сорна

Поз.

Кільк.

%

Поз.

Кільк

%

Поз.

Кільк

%

Поз.

Кіл

%

Позн

Кільк

%

Позн

Кільк%

1

100

11

0.85

0.8

0.3

12.95

За допомогою таблиці 6 ([1] стор.28) визначаємо:

= 11 · 1 = 11 %

= 0.85 · 1 = 0.85 %

= 0.8 · 1 = 0.8 %

= 0.3 · 1 = 0.3 %

= 11 + 0.85 + 0.8 + 0.3 = 12.95 %

Коефіцієнт виходу однопрочесної гребінної стрічки з чесальної стрічки:

(8)

3. При фарбуванні та прасуванні полу вовняної однопрочесної гребінної стрічки будуть виділені наступні види та кількість відходів ( [1] стор.29 )

- кінці стрічки ( ) = 0.2 %

- пух і подміть ( ) = 0.05 %

- безповоротні відходи ( ) = 0.05 %

Всього відходів в фарбуванні та прасуванні:

= 0.2 + 0.05 + 0.05 = 0.3 % (9)

Коефіцієнт виходу чистововняної однопрочесної гребінної стрічки з процесу фарбування:

(10)

4. При переробці джгутових нітронових волокон на штапелюючій машині будуть виділенні відходи в кількості 0.8 % від маси переробленого нітронового джгута ([1] стор.29) = 0.8

Коефіцієнт виходу нітронової стрічки з процесу штапелювання:

(11)

5. На стрічковій машині застосовують для змішування фарбовані та прасуванні чисто вовняні однопрочесні гребінні стрічки з стрічками із фарбованих хімічних волокон будуть виділені відходи в кількості 0.1 % від сумарної маси усіх стрічок що поступають на цю ділянку їх змішування

f с. = 0.1 %

Коефіцієнт виходу змішаної стрічки із процесу змішування:

(12)

6. При переробці змішаних стрічок із вовни та хімічних волокон на другому переході гребне чесальної машини будуть виділені наступні види та кількість відходів ( [1] стор.29 ):

- крупний очіс ( ) = 1.45 % - кінці стрічок ( ) = 1.1 %

- мілкий очіс ( ) = 0.2 % - підміть ( ) = 0.25%

Всього відходів на другому переході гребне чесальної машини:

= 1.45 + 0.2 + 1.1 + 0.25 = 3.0 % (13)

Коефіцієнт виходу 1/5 прочесної гребінної стрічки з другого переходу гребне чесальної машини:

(14)

  1. На двух переходах стрічкової машини при застосованих для заключної обробки 1/5 прочесної гребінної стрічки будуть виділені відходи в кількості 0.3 % від маси гребінної стрічки яка надійшла на ділянку їх заключної обробки ( = 0.3 % )

Коефіцієнт виходу 1/5 прочесної гребінної стрічки із процесу її заключної обробки:

(15)

8. При переробці 1/5 прочесної стрічки на рівничній машині для рівниці будуть виділені наступні види та кількість відходів ([1] стор.29)

- кінці стрічки (а р) = 0.22 % - підміть (d р) = 0.17 %

- кінці рівниці (b р) = 0.22 % - б/в відходи = 0.03 %

- пух (с р ) = 0.01 %

Всього відходів при переробці 1/5 прочесної стрічки на рівничній машині :

= 0.22 + 0.22 + 0.01 + 0.17 + 0.03 = 0.65 % (16)

Коефіцієнт виходу п/в рівниці із п/в стрічки:

(17)

9. При переробці п/в рівниці на кільцевих прядильних машинах (КПМ) в пряжу лінійної щільності 22 текс будуть виділені наступні види та кількість відходів ([1] стор.30):

- мичка (а р) = 2.37 % - підміть (d р) = 0.3 %

- кінці рівниці (b р) = 0.34 % - б/в відходи = 0.1 %

- круті кінці (с р ) = 0.07 %

10. При переробці п/в одиночної пряжі лінійної щільності 22 текс в кручену на мотальній, тростильній та крутильній машині будуть виділені наступні види та кількість відходів ( [1] стор.31 ) :

Таблиця 5. Норми відходів на мотальній, тростильній та машинах.

Перехід

Кінці пряжі, %

Подміть, %

Безповоротні відходи, %

Всього відходів, %

Перемотування

0.54

0.04

0.02

0.60

Трощення

0.19

0.06

-

0.25

Кручення

0.24

0.12

0.04

0.40

Загальна кількість відходів на мотальних , тростильних та крутильних машинах при переробці на одиночну п/в пряжу лінійної щільності 22 текс в кручену пряжу лінійної щільності 22 × 2 текс складе :

= 0.6 + 0.25 + 0.4 = 1.25 % (18)

Коефіцієнт виходу полу вовняної крученої пряжі лінійної щільності 22 × 2 текс із полу вовняної пряжі лінійної щільності 22 текс :

(19)