
- •Принципи , які використовуються під час роботи
- •Структура тренінгу
- •Навчально – тематичний план
- •І. Тренінг із дітьми Заняття №1 « Знайомство»
- •Заняття №2 «Хто я ?»
- •Вправа „ Побажання”
- •5.Вправа „ Поглянемо один на одного”
- •Заняття №3 « Довіра»
- •Заняття № 5 «Мої цінності»
- •Заняття №6 « Сенс життя»
- •Вправа „ Психологічний портрет”
- •Вправа „ я як усі, я не як усі”
- •7.Вправа „ Подарунок”
- •Заняття № 7 « Моя відповідальність»
- •Вправа „ Не хочу хвалитися , але я...”
- •Вправа „Гусінь”
- •Вправа „ Сенс життя”
- •Вправа „ Беру відповідальність на себе”
- •Релаксація „Сонце”
- •Заняття № 8 « я самостверджуюся»
- •Вправа „ Притча три мудреці”
- •Заняття № 9 « Образи у моєму житті»
- •Вправа „ Скринька образ”
- •Вправа „ Аукціон”
- •Вправа „Жила – була людина”
- •Заняття №10 « Дари учіння»
- •5. Вправа „ Дари учіння”
- •6.Вправа „Сполучна нитка”
- •Іі. Тренінг із батьками Заняття №1„ Моя особиста позиція ”
- •Знайомство. „ Сніговий ком”
- •3.Вправа „ Моя особиста позиція”
- •Вправа „ Коло асоціацій із словом „Життя”
- •Вправа „ Дерево мого майбутнього”
- •Заняття № 2 «Неправильні форми виховання у сім’ї»
- •7.Вправа „ Що замість..?”
- •8.Вправа „Клубочок”
- •Заняття №3 « я і мої цінності»
- •Вправа „Побажання”
- •Заняття № 4 «Свобода та відповідальність у виборі цінностей»
- •Запитання
- •Заняття №5 «Батьки та діти , їх взаємовідносини»
- •Вправа „ Дискусія”
- •Вправа „ я – сонце”
- •Література
5. Вправа „ Дари учіння”
Мета: дає можливість висловити подяку тим учасникам, які допомагали і підтримували під час заняття.
Інструкція: ми працювали тривалий час із вами. Кожен робив те, що йому було під силу. Задумайтеся, кому із членів групи ви особливо вдячні. Хто вам допомагав і підтримував? Я хочу , щоб кожен вибрав тільки одну людину і подарували подарунок, як символ вдячності. Створіть його в своїй уяві, пам’яті. Це може бути вірш, малюнок, висловлювання.
6.Вправа „Сполучна нитка”
Мета: формувати почуття близькості з іншими людьми, почуття власної значущості.
Інструкція :усі члени групи сидять у колі, передають один одному клубок ниток, замотуючи на палець ,супроводжують це висловлюванням , що супроводжується висловлюванням : „ Я вдячний вам за ...” нитка сполучає усіх учасників групи.
Іі. Тренінг із батьками Заняття №1„ Моя особиста позиція ”
Мета : навчити працювати в умовах тренінгу; визначити особисту позицію з проблеми виїзду батьків за кордон.
Хід заняття.
Знайомство. „ Сніговий ком”
Мета : сприяти знайомству учасників тренінгу, дати можливість
відчути свою належність до групи.
Інструкція :Перший учасник називає своє ім’я та рису характер на , яка починається з першої літери імені. Наступний повторює і добавляє своє, гра продовжується поки не замкнеться коло.
2.Вправа. „Мої відчуття”
Мета: зняти первинне напруження, відкриття учасників групи до
співпраці.
Інструкція : Кожен по черзі висловлює свої думки та переживання, які його турбують у даний момент.
3.Вправа „ Моя особиста позиція”
Мета : дізнатися в учасників про власну позицію, особисті почуття і переживання стосовно проблеми виїзду людей за кордон.
Інструкція : Висловити свої думки щодо проблемної ситуації.
Вправа „ Коло асоціацій із словом „Життя”
Мета : активізація учасників до роботи у наступній вправі, висловити свою позиці.
Інструкція: Створити коло асоціацій. З чим у кожного з вас асоціюється слово „Життя”.
Вправа „ Дерево мого майбутнього”
Мета : надати можливість створити образ власного майбутнього.
Інструкція : Кожному пропонується виростити дерево власного майбутнього. Яке воно , що у ньому присутнє.
Вправа „ Терези”
Мета : надати учасникам можливість сформувати власний вибір щодо утримання від поїздок за кордон на заробітки.
Інструкція : Визначити здобутки та втрати поїздок за кордон,яка з шайок переважує.
здобутки витрати
Вправа „ Крок раз”
Мета : створення позитивної атмосфери, усвідомлення власних досягнень.
Інструкція : Усі стають у коло. Кожен по колу робить крок вперед і говорить „ „ Сьогодні я ...”
Заняття № 2 «Неправильні форми виховання у сім’ї»
Мета : розширити кругозір батьків з питань позитивного досвіду виховання в родині. Попередити про можливі наслідки виїзду батьків за кордон на формування та розвиток дітей.
Вправа „Подаруй усмішку”
Мета : навчити бажати добра іншим, зняти емоційне напруження за допомогою посмішки.
Інструкція : Пояснити значення усмішки. Усі дарують один одному усмішку.
Вправа „ Кути”
Мета: навчити оцінити власний стиль спілкування з дитиною.
Інструкція: Оберіть птаха - із яструба, зозулі, лебедя, страуса , квочки – з якими ви асоціюєте свій стиль взаємодії.
Обговоріть різні стилі спілкування.
Вправа „Крок у майбутнє”
Мета : визначити як стиль спілкування впливає на майбутнє.
Інструкція : Ознайомтеся із інформаційними повідомленнями
Про позитивні та негативні сторони різних стилів спілкування. Як вплинуть такі види спілкування на ваше майбутнє і ваших дітей.
Вправа „ Наш малюк”
Мета : визначити позицію ваших дітей.
Інструкція: прокоментуйте свої результати і прикріпіть ,голочки та квіточки до наших уявних малюків .
Вправа „ 12 заповідей успішного батьківства”
Мета: створити умови для успішної співпраці з дітьми.
Інструкція : Подумайте і запишіть заповіді для батьків, які б сприяли формуванню позитивних стосунків між вами і дітьми.
6. Вправа „ Що ви мені порадите?”
Мета : визначити шляхи усунення проблеми.
Інструкція : заповніть для себе табличку. Один стане консультантом, а інші приходитимуть на консультацію. Чи збігаються ваші відповіді з
порадами консультанта.
Причини виїзду за кордон |
Позитивна сторона |
Негативна сторона |
|
|
|