
- •Філософія. 10 клас. Профільний рівень. Розробки уроків. Бізбіз т., Авраменко в., Чабан л. Усі уроки до курсу «Основи філософії». 10 клас. Профільний рівень скачати
- •На попередньому уроці ми ознайомилися із філософською спадщиною України I половинна XIX ст..
- •Розминка для розуму «Кому належать ці слова?»
- •Тема уроку: «Філософська спадщина м.Драгоманова і і.Франка».
- •Епіграф
- •Іван Франко
Усі уроки до курсу «Основи філософії». 10 клас. Профільний рівень
Філософія. 10 клас. Профільний рівень. Розробки уроків. Бізбіз т., Авраменко в., Чабан л. Усі уроки до курсу «Основи філософії». 10 клас. Профільний рівень скачати
Авраменко В. О.Філософія. 10 клас. Розробки уроків: Профільний рівень скачати
Методична розробка
уроку з предмету
«Основи філософських знань»
Тема уроку: «Філософські ідеї Михайла Драгоманова і Івана Франка»
Мета уроку: Вивчити з учнями які основні ідеї висували філософи Михайло Драгоманов і Іван Франко, актуальність цих ідей ддя сьогодення.
Тип уроку: одержання нових знань, умінь, навичок.
Навчальні посібники і література:
1. Філософія. Курс лекцій під редакцією І.В.Бичко. – 1994.
2. Короткий нарис історії філософії. Під редакцією М.Т.Іовчука. – 1969.
3. Сучасна соціальна філософія. Курс лекцій під редакцією В.П.Андрущенко.
4. Філософія. Світ людини. – К.: «Либідь». –2003.
5. Людина і світ. – К.: «Знання». – 2000.
6. Суспільство і особа. К.: «Знання». – 2000.
7. Фотоматеріали.
8. Матеріали періодичної преси.
Міжпредметні зв’язки: українська література, історія України.
Хід уроку:
I. Організаційна частина.
II. Мотивація навчальної діяльності:
Навчити учнів мислити, вміти давати власну оцінку ідеям і судженням, які висунули
М. Драгоманов та Іван Франко.
III. Вивчення нового матеріалу:
IV. Закріплення вивченого матеріалу:
1. Які філософські ідеї розробляв у своїх творах М. Драгоманов?
2. Чи ці ідеї є актуальними для сьогодення?
3. Який вклад у збереження української писемності і літератури зробив М. Драгоманов?
Чи його творча спадщина належно оцінена сьогодні в Україні?
4. Які основні філософські ідеї висував Іван Франко?
5. Доведіть фактами, що Іван Франко будучи соціалістом критикував інтернаціоналізм
К. Маркса.
6. Яке значення має філософська спадщина Івана Франка сьогодні?
V. Підведення підсумків роботи групи:
VI. Домашнє завдання:
Вивчити тему: «Філософські ідеї Михайла Драгоманова і Івана Франка»
Підготувати короткі повідомлення, біографічні дані Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Володимира Винниченка.
Оцінки.
План склав викладач М.В.Стасишин
На попередньому уроці ми ознайомилися із філософською спадщиною України I половинна XIX ст..
1. Коли і з якою метою було створено Кирило - Мефодієвське товариство? Які основні ідеї висловлювали його члени?
2. Пригадайте, чим своєрідна «філософії серія! П.Юркевича?
3. Поясніть сутність «філософії мови» О.Потебні.
4. Чи є ця філософія актуальною для сьогоднішньої України?
Розминка для розуму «Кому належать ці слова?»
1. «Встане Україна з своєї домовини і закличе братів-слов’ян; почувши її заклик, повстануть всі слов’яни.. і стане Україна самостійною республікою у слов’янському союзі»
(М.Костомаров «Книга буття українського народу»)
2. «Розум виявляє загальне в діяльності людей, серце ж – основа неповторності й унікальності людської особистості!
(П.Юркевич)
3. «взагалі денаціоналізація зводиться до поганого виховання, до моральної хвороби, до ослаблення енергії мислення, до мерзоти запустіння, аморальності, підлоти. Завжди сильніша нація поглине слабшу».
(О.Потебня)
Підсумок: Ваші відповіді свідчать, що філософи України внесли свій гідний вклад у світову спадщину, наповнивши її оригінальною і неповторною філософською думкою.