Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Практика метод реком.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.12 Mб
Скачать

Приклади оформлення уроків із використанням інноваційних технологій Інтегрований урок

Тема: 7 нот

Мета. Закріплювати вміння учнів виконувати дії додавання і віднімання з переходом через десяток і в межах другого десятка, повторити правило про порядок виконання дій у виразах із дужками, вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; ознайомити із поспівкою «7 нот», значенням понять «хор», «диригент», «оркестр», виховувати любов до музики як виду мистецтва.

Обладнання: таблиці, плакат із записаним девізом, картки оперативного контролю, ілюстрації із зображенням музичних інструментів, аудіозапис музики П. І. Чайковського «Вальс квітів», сигнальні картки.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

Девіз уроку: Вчись, школяре, рахувати,

Танцювати і співати.

Без прекрасного в серцях –

Сума знань – холодний цвях.

Вчитель. – Я не випадково почала урок цим віршем. Ми живемо в час великих досягнень науки і техніки, час, коли людина сягнула в незвідані простори космосу, підкорила природу. Але, щоб душа наша не стала пусткою, щоб у ній залишилося місце для краси, то ми сьогодні спробуємо поєднати красиве й корисне.

ІІ. Повідомлення теми уроку.

Спробуємо поєднати математику з музикою. Ми будемо працювати над арифметичним змістом математичних знаків дій (закріпимо обчислення значень виразів з дуками) і поєднаємо їх з музичними знаками (нотами, нотним станом).

ІІІ. Актуалізація опорних знань, розвиток образного мислення.

– І перший крок у цьому ми зробимо, пригадавши, які математичні знаки дій ви вивчили.

– - , +, =, ( ),

– - А з якими знаками ви знайомились на уроці музики? (Ноти, нотний стан).

– Чи є щось спільне між цими знаками?

– З чим у вашій уяві асоціюється знак - , + ?

ІV. Каліграфічна вправа.

Каліграфічно запишіть рядочок якого-небудь із знаків, виставлених на дошці.

V. Усна лічба.

– А тепер спробуємо, поєднуючи мову математики і музики, створити «Симфонію математичних знаків».

1. Відгадування ребуса. Спів поспівки.

– Назвати числа у порядку спадання. Що цікавого ви помітили? (Кожне число на 1 менше від попереднього). Що ми робили, щоб з числа 20 отримати 19? За допомогою якого знака запишемо дію віднімання? Який вислів зашифрований?

Сім всього є нот на світі

– Як же називаються ці сім нот? Давайте їх назвемо.

– Які ноти зашифровано? (Фа, ля).

Зараз спробуємо проказати цю розспівочку і проплескати її ритм.

Сім всього є нот на світі – до, ре, мі, фа, соль, ля, сі.

Ти запам’ятай ці ноти і у зошит запиши.

– Послухайте мелодію (спів вчителем).

Заспіваймо разом (спів поспівки учнями).

Після виконання цього завдання викладаємо ноту на зображення нотного стану.

2. Складання виразів та обчислення їх значень.

VІ. Повторення вивченого.

1. Порівняння чисел та виразів

– Наступним етапом нашого уроку буде виконання завдань на порівняння чисел і значень виразів.

9…19 7+8…19 17- 9…12-3

10…5 15…6+6 9+7…9+5

11…11 13…8+5 3+7…4+8

Вчитель пропонує учням самостійно вибрати і розв’язати завдання, а про свій вибір сповістити сигнальною карткою.

Після перевірки й оцінювання знань виставити ноти .

2. Робота з підручником

– Отже, запис нашої симфонії збагатився новими знаками. А який ще знак залишилося викласти? ( ).

– Як обчислюємо вирази із дужками (повторити правило).

Робота з підручником (з коментуванням).

Викласти ноту.

3. Розучування та спів пісні

– Тепер настав час, щоб симфонія математичних знаків прозвучала.

На дошці викладено нотний запис пісні А. Філіпченка «Сніг – сніжок».

Короткий аналіз нотного запису.

– Які ноти за тривалістю використані у записі?

– Які ноти за висотою використані?

– Ця мелодія – це тільки початок пісні, яку ми сьогодні вивчимо. Розповідається в ній про зиму, про пташок. (Вчитель співає пісню А. Філіпенка «Сніг – сніжок»).

Бесіда за прослуханим, розучування й спів пісні.