
- •Організаційний момент уроку
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •Мотивація навчальної діяльності
- •Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
- •Узагальнення та систематизація знань
- •Домашнє завдання
- •Україна у 1919 році
- •Організаційний момент уроку
- •Актуалізація опорних знань учнів
- •Мотивація навчальної діяльності
- •Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу
- •X. Раковський
- •Узагальнення та систематизація знань
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення знань з теми «Українська державність у 1917-1921 рр.»
- •Організаційний момент уроку
- •Основна частина уроку
- •Установіть хронологічну послідовність подій.
Узагальнення та систематизація знань
Історичний диктант
Закінчити речення:
Майже вся територія України вдруге опинилася під контролем більшовиків у ... .
Назва УНР була замінена більшовиками на ... .
Перша Конституція УСРР була затверджена у ... .
Вищими органами влади в УСРР проголошувалися ... і ... .
Раду Народних Комісарів очолив ... .
У 1919 р. більшовики запровадили в Україні політику ... .
Вилучення надлишків продовольства у селян називається … .
Перехід промислових підприємств із приватної у державну власність називається ... .
Наступ армії генерала Денікіна починається у ... .
Об’єднання армії УНР і УГА відбулося ... .
31 серпня 1919 р. на українських землях було встановлено ... режим.
Втретє радянська влада в Україні була встановлена ... .
Домашнє завдання
Опрацювати відповідний матеріал підручника.
Повторити матеріал теми.
УРОК 20
Узагальнення знань з теми «Українська державність у 1917-1921 рр.»
Мета: узагальнити та систематизувати матеріали з теми; повторити основні події 1917-1920-х років; розвивати в учнів уміння аналізувати й систематизувати матеріал, робити висновки та узагальнення, вміти виділяти головне і другорядне, працювати з історичними термінами і поняттями.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
ХІД УРОКУ
Організаційний момент уроку
Основна частина уроку
Бесіда
Визначте хронологічну послідовність подій українського державності 1917-1921рр.
Покажіть на карті місця основних подій періоду української державності 1917-1921 рр. та військові дії того часу.
Визначте причиново-наслідкові зв’язки між подіями, явищами та процесами періоду визвольних змагань;
Охарактеризуйте внутрішню та зовнішню політику українських урядів.
Опишіть соціально-економічне становище, повсякденне життя, настрої населення та психологічний клімат у суспільстві цієї доби.
Охарактеризуйте внутрішню та зовнішню політику українських урядів: Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, ЗУНР.
Дайте визначення понять «отаманщина», «терор», «універсал», «воєнний комунізм».
Як ви розумієте нижченаведену тезу?
«Непослідовність курсу Директорії виявилася передусім у розробці аграрної політики. Декларуючи вилучення землі у поміщиків без викупу і цим відповідаючи на тодішні запити селянства, Директорія прагнула заспокоїти поміщиків, пообіцявши їм компенсації витрат на різноманітні (агротехнічні, меліоративні та ін.) вдосконалення, раніше проведені в маєтках».
Чому генералу Скоропадському вдалося захопити владу в Україні? У чому, на ваш погляд, виявилися сильні сторони його влади, а в чому — нестійкість гетьманату?
Чи мала ЗУНР реальні шанси зберегти свою автономію в тій історичній обстановці, що склалася в період її існування? Обґрунтуйте свою думку.
Тестові завдання