Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
navchal prakt z farmu.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
40.57 Mб
Скачать

Словниковий диктант

1. Як називаються засоби, які застосовують для знищення грибків? 2. Як називаються засоби, які застосовують для знищення гельмінтів? 3. Як називаються засоби, які застосовують для знищення комах? 4. Як називаються засоби, які застосовують для знищення кліщів? 5. Як називаються засоби, що застосовуються для знищення гризунів?

  1. Як називаються засоби, які застосовують для усунення неприємних запахів?

  2. Як називаються засоби, які на поверхні слизових оболонок і шкіри згубно діють на мікроорганізми?

8. Як називаються засоби, що згубно діють на збудників (мікробів), які знаходяться в організмі?

  1. Як називається дія, яка спричинює загибель мікробів?

10. Як називається дія, при якій припиняється ріст та розвиток мікробів? 11. Як називаються заходи по знищенню мікроорганізмів в навколишньому середовищі?

12. Як називається згубна дія на яйця паразитів?

План заняття № 9 з навчальної практики по навчальній дисципліні «Фармакологія»

Тема: Збір лікарських рослин і оформлення гербарію.

Мета заняття:

Навчальна Вивчити лікарські рослини, їх діючі початки, правила збирання, висушування та зберігання лікарських рослин; формувати вміння правильного збирання лікарських рослин для гербарію; набути навички у вивченні лікарських рослин та їх застосування в майбутній роботі ветеринарних фахівців. Ознайомитися з стандартними вимогами оформлення гербарію.

Розвиваюча Розвивати і формувати пам'ять, логічне мислення, вміння аналізувати; уважність, охайність, осмислене ставлення до виконуваної роботи.

Виховна Виховувати інтерес до дисципліни, до обраної професії, почуття відповідальності, творче мислення, прививати культуру поведінки.

Вид заняття: навчальна практика

Міждисциплінарні зв’язки: латинська мова, акушерство та гінекологія сільськогосподарських тварин, внутрішні незаразні хвороби, епізоотологія з мікробіологією, ботаніка, токсикологія.

Забезпечення заняття

Демонстраційний матеріал: довідники, рисунки, альбоми з лікарських рослин, ножі, ножиці, лопатки, старі книги або газети.

Роздатковий матеріал: інструктивні картки, довідники, рисунки з лікарських рослин.

ТЗН: мультимедійна система, портфоліо з лікарських рослинах.

Література:

Основна:

1.Г.О.Хмельницький В.І.Строкань Ветеринарна фармакологія з рецептурою К.: Аграрна освіта, 2001. с. 298 – 332.

2. Товстуха Є.С. Фітотерапія – К.: Здоров’я, 1993.

3. Кархут В.В. Ліки навколо нас – К.: Здоров’я, 1993.

Додаткова:

1. Кортиков Н.В., Кортиков А.В., Полная енциклопедия лекарственных растений П - Пресс, Донеччина, 2002.

2. Журнали Ветеринарна медицина України.

Зміст і хід заняття

п/п

Етапи заняття, завдання і їх зміст

Форми та методи навчан-ня

Трива-лість

Приміт-ка

1.

Організаційна частина:

  • взаємне вітання

  • перевірка присутніх студентів на занятті

  • виявлення готовності студентів до заняття

2-3 хв.

2.

Повідомлення теми, мети та основних завдань.

Вказати на важливість і значимість теми, на між предметні зв’язки, зацікавити студентів у виконанні поставлених завдань, наголосити на практичному значенні вивченої теми в подальшому вивченню навчальних дисциплін ветеринарного циклу і практичній діяльності майбутніх фахівців.

2 хв.

слайд 1

3.

Мотивація навчальної діяльності.

Дане заняття має особливу цінність і значення тому, що набуті практичні навички знадобляться вам, майбутнім фахівцям для лікування тварин лікарськими рослинами.

3 – 4 хв.

4.

Контроль вихідного рівня знань студентів.

1.Які лікарські рослини ми вивчали з вами серед засобів що діють проносно?

2.Які лікарські рослини ми вивчали з вами з групи гіркот?

3.Які лікарські рослини відносяться до рослинних в’яжучих?

4. Які лікарські рослини мають подразнюючу дію і відносяться до групи подразнюючих?

5.Які лікарські рослини мають жовчогінну дію?

Індивідуальна бесіда

15-16 хв.

Слайд 2

Слайд 3

5.

Вступний інструктаж:

Ознайомлення з основними теоретичними положеннями.

10

хв.

6.

Інструктаж з безпеки праці на робочому місці:

Дотримуватися правил безпеки і особистої гігієни при зборі лікарських рослин, збирати їх тільки з дозволу викладача, не пробувати на смак, стерегтися попадання пилку в очі, оберігати рослини які занесені до Червоної книги.

При виконанні навчальної практики дотримуватися культури поведінки, уважно слідкувати за ходом заняття і відповідально, осмислено відноситися до виконаної роботи.

3 хв.

Слайд 4

7.

Виконання завдання навчальної практики. Самостійна робота студентів під контролем та за допомогою викладача.

Зміст завдання.

1.Вивчення правил збирання, висушування та зберігання лікарських рослин.

2.Вивчення загального вигляду лікарських рослин, діючих початків та їх застосування з лікувальною метою.

3.Ознайомлення з правилами виготовлення і оформлення гербарію.

4.Оформлення гербарію.

Демонстрація,

Пояснювально-ілюстративна

85 – 90хв

Слайд 5

8.

Поточний контроль виконання роботи

Проводиться по ходу збору лікарських рослин студентами під контролем викладача, звертається увагу на техніку збирання лікарських рослин, правила їх розкладання, щоб висушені рослини мали естетичний вигляд.

9.

Захист навчальної практики

Перевірка правильності оформлення гербарію та його захист.

5-7 хв

10.

Підведення підсумків заняття.

Аналіз, узагальнення, та систематизація знань, умінь і навичок проводиться по ходу заняття

бесіда

11.

Видача завдання для самостійної роботи:

1.Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - К.: Аграрна освіта, 2001р. с. 298 – 332.

Викладач Фучило Л.Д.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]