Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
navchal prakt z farmu.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
40.57 Mб
Скачать

План заняття № 2 з навчальної практики по навчальній дисципліні «Фармакологія»

Тема: Робота в аптеці, оформлення аптечної документації. Дистиляція води.

Мета заняття:

Навчальна засвоїти практичні навички з оформлення аптечної документації, оволодіти навичками та засвоїти уміння при роботі з аптечною документацією, довідниками; формувати вміння з дистиляції води.

Розвиваюча Розвивати і формувати пам'ять, логічне мислення, вміння аналізувати; прищепити професійні якості: уважність, охайність, осмислене ставлення до виконуваної роботи.

Виховна Виховувати інтерес до дисципліни, до обраної професії, професійні риси, почуття відповідальності, творче мислення, прививати культуру поведінки.

Вид заняття: навчальна практика

Міждисциплінарні зв’язки: латинська мова, акушерство та гінекологія сільськогосподарських тварин, внутрішні незаразні хвороби, епізоотологія з мікробіологією,організація ветеринарної справи.

Забезпечення заняття

Демонстраційний матеріал: лабораторний та мірний посуд, колби, мензурки, ступки, товкачики, ручні терези, рівноваги, дистильована вода, папір, лікарські речовини, аптечна документація (акти, рахунок – фактура, доручення, книга медикаментів), довідники, ветеринарне законодавство, фармакопея, дистилятор, автоклав, сушильна шафа, стерилізатор.

Роздатковий матеріал: інструктивні картки, довідники, прайси.

ТЗН: мультимедійна система

Література:

Основна:

  1. Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - К.: Аграрна освіта, 2001р. с. 253 - 257

  2. Канюка О.І., Скороход В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - практикум, К.: УСТК, 1994 с. 53 – 59

Додаткова:

  1. Костенко М.В., Достоєвський П.П. Довідник ветеринарних препаратів і нормативних добавок зарубіжного виробництва, - К.: Ветінформ 1999.

  2. Журнал Ветеринарна медицина України № 3 2011р. с. 12 - 14

Зміст і хід заняття

п/п

Етапи заняття, завдання і їх зміст

Форми та методи навчан-ня

Трива-лість

Приміт-ка

1.

Організаційна частина:

  • взаємне вітання

  • перевірка присутніх студентів на занятті

  • виявлення готовності студентів до заняття

1-2 хв.

2.

Повідомлення теми, мети та основних завдань.

Вказати на важливість і значимість теми, на між предметні зв’язки, зацікавити студентів у виконанні поставлених завдань, наголосити на практичному значенні вивченої теми в подальшому вивченню навчальних дисциплін ветеринарного циклу і практичній діяльності майбутніх фахівців.

2 хв.

слайд 1

3.

Мотивація навчальної діяльності.

Дане заняття має особливу цінність і значення тому, що набуті практичні навички обов’язково знадобляться вам, майбутнім фахівцям, для оформлення аптечної документації, виготовлення ліків, їх стерилізацію для виконання лікувальних процедур тваринам.

3 – 4 хв.

4.

Контроль вихідного рівня знань студентів (графічний диктант).

1.Фармакопея - це збірник прописів лікарських форм і галенових препаратів?

2.Допоміжний надпис на рецепті Vегtе! пишеться вгорі і вказує на терміновий відпуск ліків?

3.Чи даються в четверній частині рецепту “Subsсгірtіо” вказівки про форму та упаковку ліків?

4.Магістральним називається рецепт складений лікарем або фельдшером за власним прописом?

5.Чи містить столова ложка 8 - 10 мл рідини?

6.Чи міститься в 1 мл води 60 крапель?

7.Офіцинальними називають такі рецепти або лікарські форми, які готуються за прописами, що внесені у фармакопею або довідники?

8.Чи користуються при роботі з м'якими речовинами шпателями?

9.Чи зберігаються сильнодіючі речовини у опечатаних сейфах і позначаються білим по чорному?

10.Чи призначена матеріальна кімната аптек для створення запасу лікарських засобів та матеріалів?

11.Чи вказується в сігнатурі спосіб застосування, дозування та частота прийому ліків?

12.Чи міститься в чайній ложці 4-5 мл рідини?

Письмове опитування

15-16 хв.

Слайд 2

5.

Вступний інструктаж:

Ознайомлення з основними теоретичними положеннями та технологічними прийомами.

Виконання навчальної практики проводиться бригадами по 4 чоловіка. Кожна бригада виконує завдання згідно плану.

10

хв.

Слайд 3

6.

Інструктаж з безпеки праці на робочому місці:

Дотримуватися правил техніки безпеки і особистої гігієни при роботі в лабораторії з лікарськими засобами, обладнанням, посудом, слідкувати щоб на робочому місці було чисто, охайно, своєчасно прибирати, дотримуватися культури поведінки, уважно слідкувати за ходом заняття і відповідально, осмислено відноситися до виконуваної роботи.

3 хв.

Слайд 4

7.

Виконання завдання навчальної практики. Самостійна робота студентів під контролем та за допомогою викладача.

Зміст завдання.

1.Ознайомлення з аптекою ветеринарної медицини її обладнанням та документацією

2. Ознайомлення з аптечною документацією: акти, рахунок – фактура, доручення, книга медикаментів, довідники, ветеринарне законодавство, фармакопея.

3 Ознайомлення з дистилятором та умовами дистиляції води.

4. Набути навики з оформлення актів та іншої аптечної документації.

Демонстрація,

Пояснювально-ілюстративна

85 – 90хв

Слайд 5

8.

Поточний контроль виконання роботи

Проводиться в період самостійної роботи студентів. Викладач звертає увагу на організацію робочих місць, рекомендує бути уважним, відповідальним при виконанні завдань.

В процесі виконання навчальної практики викладач пояснює студентам незрозумілі питання і відповідає на їх запитання.

9.

Захист навчальної практики

Перевірка правильності виконання завдань.

15-17 хв

10.

Підведення підсумків заняття.

Аналіз, узагальнення, та систематизація знань, умінь і навичок проводиться по ходу заняття

бесіда

11.

Видача завдання для самостійної роботи:

Хмельницький Г.О., Строкань В.І. Ветеринарна фармакологія з рецептурою - К.: Аграрна освіта, 2001р. с. 253 - 257

Теоретичне забезпечення: конспект.

12.

Прибирання робочих місць:

2 хв

Викладач Фучило Л.Д.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]