
- •Курсовий проект
- •Онання.5 Таблиця 5іоду:ду:
- •Виконання планових завдань з виробництва і реалізації в натуральному виразі
- •1.2. Розрахунок чисельності промислово-виробничого персоналу підприємства Річний бюджет (баланс) робочого часу одного робітника та його виконання
- •Розрахунок чисельності основних виробничих робітників
- •1.3. Фонд оплати праці підприємства
- •Годинні тарифні ставки робітників підприємства, грн.
- •Фонд заробітної плати основних виробничих робітників (робітників-відрядників)
- •1.4 Вартісна оцінка основних виробничих фондів підприємства
- •Вартісна оцінка основних виробничих фондів, тис. Грн.
- •Розрахунок амортизаційних відрахувань для планового періоду, тис. Грн.
- •Розрахунок амортизаційних відрахувань для звітного періоду, тис. Грн.
- •1.5.Складання кошторису витрат на виробництво продукції
- •Кошторис витрат на виготовлення продукції
- •Розрахунок матеріальних витрат
- •1.6 Калькуляція собівартості продукції у плановому періоді
- •Калькуляція собівартості продукції у звітному періоді
- •Розподіл постійних та змінних накладних виробничих витрат
- •Розподіл поза виробничих витрат
- •1.7. Визначення сукупного нормативу оборотних засобів підприємства
- •Розрахунок нормативу власних оборотних засобів підприємства у виробничих запасах
- •1.8. Визначення ціни продукції
- •Фінансово-економічні показники діяльності підприємства
- •2.1. Визначення точок беззбитковості виробництва
- •Основні фінансово-економічні показники діяльності підприємства
- •Показники прибутковості підприємства
- •2.3. Визначення показників ефективності використання трудових, матеріальних та технічних ресурсів
- •Показники використання ресурсного потенціалу підприємства
- •Розділ 3 ефективність розвітку підприємства
- •3.1. Показники ефективності інвестицій у проекти розвитку підприємства
- •3.2. Очікуванні показники діяльності підприємства у наступному році
- •Очікувані фінансово-економічні показники діяльності підприємства в наступному році
- •Очікувані показники ефективності використання ресурсного потенціалу
- •Список використаної літератури
- •Додатки
- •Розрахунок індивідуального коефіцієнта
- •Вихідні дані для розрахунку показників виробничої програми підприємства та її виконання
- •Норми витрат ресурсів на виробництво одного виробу
- •Вхідні дані для розрахунку чисельності промислово-виробничого персоналу підприємства, %
- •Дані про рух кадрів на підприємстві, ос. (Прийняття (чисельник) / звільнення (знаменник) основних виробничих робітників)
- •Тарифна сітка з оплати праці робітників
- •Середній розряд робіт з виготовлення виробів
- •Залежність між рівнем виконання завдань з обсягу виробництва продукції і середнім розміром премій з фонду заробітної плати робітників-відрядників
- •Стан та вартість основних виробничих фондів підприємства
- •Дані про рух основних фондів, тис. Грн.
- •Вихідні дані для порівняння інвестиційних проектів розвитку підприємства
- •Графічна частина
1.8. Визначення ціни продукції
Ціна продукції товару – це грошовий вираз вартості товару.
Розрахунки виконуються для планового періоду.
Гуртова ціна продукції:
Цгурт.
= Содповна*(1+
)
(1.30)
Цгурт.(Виріб
Т)=2362,555*(1+
Цгурт.(Виріб
К)=405,355*(1+
Цгурт.(Виріб
О)=1165,804*(1+
Відпускна ціна продукції враховує ще 20% ПДВ.
Цвідп. = Цгурт.*1,2
Цвідп. (Виріб Т)=2740,56*1,2=3288,67 грн.
Цвідп. (Виріб К)=471,02*1,2=565,22 грн.
Цвідп. (Виріб О)=1387,3*1,2=1664,76 грн.
РОЗДІЛ 2
Фінансово-економічні показники діяльності підприємства
2.1. Визначення точок беззбитковості виробництва
Точка беззбитковості – це такий обсяг випуску, при якому забезпечується нульовий прибуток, тобто дохід від продажу дорівнює затратам виробництва або ж результат від реалізації після покриття змінних затрат достатній для покриття постійних витрат.
Розраховуємо точку беззбитковості для всіх виробів у плановому і звітному періодах. Рівняння лінії витрат:
СП і = ПВі + УЗВОД і* Оі , (2.1)
де СП і – повна собівартість продукції і-го виду, грн.;
ПВі – постійні (виробничі і позавиробничі) витрати на весь обсяг виробництва продукції і-го виду, грн.;
УЗВОД і – умовно-змінні витрати на одиницю продукції і-го виду, грн./шт.;
Оі – обсяг виробництва (реалізації) продукції і-го виду, шт.
Рівняння лінії доходу від реалізації продукції:
Ді = ЦГ і * ОР і, (2.2)
де Ді – дохід від реалізації продукції і-го виду, грн.;
ЦГ і – гуртова ціна одиниці продукції і-го виду, грн.
Аналітичний вираз для визначення точки беззбитковості:
ОБі = ПВі / (ЦГ і - УЗВОД і) (2.3)
де ОБі – беззбитковий обсяг виробництва і-го виду продукції, шт.
Для виробу Т:
1 лінія – рівняння лінії доходу:
Цгурт. *Отплан = 2740,56*38,080 = 104360,525 тис. грн.
2 лінія – рівняння планових сукупних витрат:
ПВт + УЗВОД т план *Отплан = 37306,624+1382,86*38,080 = 89965,932 тис. грн.
3 лінія – рівняння звітних сукупних витрат:
ПВт + УЗВОД т *Отзвіт = 37306,624+1345,38*37,520=87785,281 тис. грн.
4 лінія – рівняння постійних витрат:
ПВт=14446,486+16065,416+6794720 = 37306,624 тис. грн.
Обсяг безбитковоті:
Цгурт.(Т) = 2740,56 грн./шт.
УЗВодплан(Т) = 1382,86 грн. /шт.
УЗВодзвіт(Т) = 1345,38 грн. /шт.
ПВ=37306624 тис. грн.
Обсяг беззбитковості виробництва:
ОБ(Т)план
=
шт.
ОБ(Т)звіт
=
26740 шт.
(графічне відображення точки беззбитковості для виробу Т, зображено на рис. 1 додаток Б)
Для виробу К:
1 лінія – рівняння лінії доходу:
Цгурт. *Окплан = 471,02*252,8=119073,856 тис. грн.
2 лінія – рівняння планових сукупних витрат:
ПВ+УЗВодплан *Окплан =40119,351+246,65*252,8=102473,731 тис. грн.
3 лінія – рівняння звітних сукупних витрат:
ПВ+УЗВодзвіт *Окзвіт = 40119,351+240,51*232,2=95963,123 тис. грн.
4 лінія – рівняння постійних витрат:
ПВ = 13050,516+19023,157+8045,672 = 40119,351тис. грн.
Цгурт.(К) = 471,02 грн./шт.
УЗВодплан(К) = 246,65 грн. /шт.
УЗВодзвіт(К) = 240,51грн. /шт.
ПВ = 13050,516+19023,157+8045,672 = 40119,351тис. грн.
Обсяг беззбитковості:
ОБ(К)план
=
шт.
ОБ(К)звіт
=
шт
(графічне відображення точки беззбитковості для виробу К, зображено на рис. 2 додаток Б)
Для виробу О:
1 лінія – рівняння лінії доходу:
Цгурт. *Ооплан =1387,3*129,2 = 179239,16тис. грн.
2 лінія – рівняння планових сукупних витрат:
ПВ+УЗВодплан *Ооплан =58472,850+713,22*129,2 = 150621,813 тис. грн.
3 лінія – рівняння звітних сукупних витрат:
УПВ+УЗВодзвіт *Оозвіт = 58472,850+696,32*113,6 = 137519,853 тис. грн.
4 лінія – рівняння постійних витрат:
ПВ= 18469,838+28112,911+11890,101 = 58472,850 тис. грн.
УЗВодплан(О) = 713,22 грн. /шт.
УЗВодзвіт(О) = 696,32 грн. /шт.
ПВ = 18469,838+28112,911+11890,101 = 58472,85тис. грн.
Обсяг беззбитковості:
ОБ(О)план
=
.
ОБ(О)звіт
=
шт.
(графічне відображення точки беззбитковості для виробу О, зображено на рис. 3 додаток Б)
2.2. Визначення основних фінансово-економічних показників діяльності підприємства.
Обчислюємо валовий прибуток, прибуток від операційної діяльності, чистий прибуток, прибуток, який залишився у розпорядженні підприємства та показники рентабельності.
Товарна продукція:
ТП =
і
(2.4)
ТПплан=38,08*2740,53+252,8*471,02+129,2*1387,3 = 402672,4 тис. грн.
ТПзвіт=37,52*2740,53+232,2*471,02+1387,3*113,6 = 369792,810 тис грн.
Повна собівартість товарної продукції:
СТП=
* Ові
(2.5)
2362,55*38,08+405,55*252,8+1165,8*129,2
= 343061,712 тис. грн.
2373,7*37,52+417,9*232,2+1123,38*113,8
= 325075,813 тис. грн.
3) Витрати на одну гривню товарної продукції:
(2.6)
0,85
грн. /грн.
0,87
грн.
/ грн.
Зростання собівартості товарної продукції:
(2.7)
5) Перевитрати від зростання собівартості товарної продукції:
*
(2.8)
Ес
= 325075,813 *
Обсяг реалізованої продукції за відпускною ціною:
РП=
і
(2.9)
РПплан=38,001*3288,67+250,520*562,22+127,874*1664,76 = 478704,121 тис. грн.
РПзвіт=37,020*3288,67+223,680*562,22+108,592*1664,76 = 428283,551 тис. грн.
7) Сума ПДВ (20%):
ПДВ=0,2*РП (2.10)
ПДВплан=0,2*478704,121 = 95740,824 тис. грн.
ПДВзвіт=0,2*428283,551 = 85656,710 тис. грн.
Чистий дохід:
ЧД=РП-ПДВ (2.11)
ЧДплан= 478704,121 - 95740,824 = 382963,297 тис. грн.
ЧДзвіт= 428283,551 - 85656,710 =342626,841 тис. грн.
Валовий прибуток:
Пв=ЧД-СРП вироб. (2.12)
Пвплан= 382963,297 – (38,001*1762,236+250,520*298,279+127,874*856,183)=
= 382963,297 – 251175,130 = 155633,418 ти. грн.
Пвзвіт= 342626,841 – (37,020*1764,431+223,680*301,33+108,592*871,240) =
=342626,841 – 227330,423 = 115296,42 тис. грн.
Операційний прибуток
По=Пв-Адм. витрати – Комерц.витрати (2.13)
Поплан=155633,418 - 63201,484 - 26730,494 = 65641,44 тис грн.
Позвіт= 115296,42 - 63201,484 - 26730,494 = 25364,442 тис. грн.
11. Базовий прибуток від операційної діяльності у звітному році:
По. баз.=ЧДзв*(1-В1 грн. ТПплан) (2.14)
По. баз.= 342626,841*(1-0,85) = 51394,026 тис. грн.
Фактичний прибуток від операційної діяльності у звітному році:
По. ф.=По. баз.+Ес (2.15)
По.
ф.=
51394,026 -
= 43754,745 тис. грн.
Прибуток від фінансової та інвестиційної діяльності:
ПЗД = ПО + ДФ + ДІ – ВФ – ВІ, (2.16)
Дохід від здачі майна в оренду ( група 3) = 7680*0,057 = 437,76 тис. грн.
Дохід від здачі майна в оренду (група 4) = 7680*0,28 = 2150,4 тис. грн.
Плата за оренду обладнання = (824+161,6)*0,18 = 177,4 тис грн.
Доходи по цінним паперам = 382963,297*0,017 = 6510,376 тис. грн.
Фінансові витрати = 65641,44* 0,155 = 10174,423 тис. грн.
Прибуток від фінансової та інвестиційної діяльності (план):
Пздплан = 65641,44+437,76+2150,4+6510,376-177,4-10174,423 =
= 64388,153 тис. грн.
Дохід від здачі майна в оренду ( група 3) = 7680*0,057 = 437,76 тис. грн.
Дохід від здачі майна в оренду (група 4) = 7680*0,28 = 2150,4 тис. грн.
Плата за оренду обладнання = (824+161,6)*0,18 = 177,4 тис грн.
Доходи по цінним паперам = 342626,841 *0,017 = 5824,656 тис. грн.
Фінансові витрати = 25364,442 * 0,119 = 3018,368 тис. грн.
Прибуток від фінансової та інвестиційної діяльності (звіт):
Пздзвіт = 25364,442+437,76+2150,4+5824,656-177,4-3018,368 =
= 30581,49 тис. грн.
ПЧ = ПЗД - ППР (2.17)
(з 01 січня 2013 рoку по 31 гpудня 2013 року включнo - 19 відсотків)
Пчплан =64388,153 * 0,81 = 52154,403 тис. грн.
Пчзвіт = 30581,49 * 0,81 = 24771,006 тис. грн.
ПЗ = ПЧ - СШ , (2.18)
де ПЗ - прибуток, що залишається у розпорядженні підприємства,грн;
СШ - економічні санкції до підприємства (штрафи і пені з платежів до бюджету і до позабюджетних цільових фондів, штрафи за порушення умов господарських договорів), грн.
Економічні санкції, які сплачує підприємство з чистого доходу:
Економічні санкції сплачуються тільки у звітному році.
Екон.
санкції =
(2.19)
Економ.
санкції =
18. Прибуток у розпорядженні підприємства:
Пз = Пч - Сш (2.20)
Пзплан = 52154,403 – 0 = 52154,403 тис. грн.
Пззвіт
= 24771,006 -
= 21002,111 тис. грн.
Виконані розрахунки фінансово-економічних показників записуємо у таблицю 2.1
Таблиця 2.1