
- •Дисципліна “маркетинг” Задача 1
- •Задача 2
- •Основні параметри якості комбайнів підприємств “Ростсільмаш” та “Массей Фергюсон”
- •Вартісні характеристики комбайнів “Ростсільмаш” та “Массей Фергюсон”
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 9
- •Дисципліна «організація праці менеджера» Задача 1
- •Перелік завдань, намічених керівником до виконання
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Дисципліна “основи зед” Задача 1
- •Вихідні дані для розрахунку митних платежів
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Дисципліна “планування діяльності підприємств” Задача 1
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Дисципліна “теорія економічного аналізу” Задача 1
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8
- •Дача 9
- •Задача 10
- •Дисципліна “управління персоналом”
- •Задача 1
- •Дисципліна “економіка підприємств” Задача 1
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8
Дисципліна “основи зед” Задача 1
Розрахуйте суму митних платежів (мита, митного збору, акцизного збору та податку на додану вартість) на партію товару фірмою "Соврін-Трейд". Вихідні дані надані у таблиці 1.
Таблиця 1
Вихідні дані для розрахунку митних платежів
Назва товару
|
Кількість
|
Митна вартість одиниці товару, $
|
Ставка акцизного збору, %
|
Ставка мита, %
|
1. Відеокамери, шт.
|
25
|
450
|
5
|
20
|
2. Куртки шкіряні жіночі, шт.
|
16
|
90
|
35
|
20
|
Курс: 1 $ - 5,4 грн.
№1
А)відеокамери
Митна вартість=450*25*5,4=60750грн
Розмір мита=60750*0,2=12150грн
Розмір акцизу=(60750+12150)*0,05=3645грн
Митний збір=60750*0,002=121,5грн=22,5$<30 отже =30$=162грн
ПДВ=(60750+12150+3645+162)*0,2=15341,4грн
Сума митних платежів=12150+3645+162+15341,4=31298,4грн
Б) куртки ж шкіряні
Митна вартість=90*16*5,4=7776грн
Розмір мита=7776*0,2=1555,2грн
Акциз=(7776+1555,2)*0,35-3265,92грн
Митний збір=7776*0,002=15,55грн<30$ 30$=162грн
ПДВ=(7776+1555,2+3265,92+162)*0,2=2551,82грн
Сума митних платежів=1555,2+3265,92+162+2551,82=7534,94грн
Задача 2
Розрахуйте суму митних платежів (мита, митного збору, акцизного збору та податку на додану вартість) на ввіз автомобілю, обсягом двигуна 1800 куб. см. Митна вартість 10000 $, ставка акцизного збору 0,2 EURO за 1 куб. см. обсягу двигуна, ставка ввізного мита – 0,1 EURO за 1 куб. см.
Курс: 1 Євро - 5,7 грн.; 1 $ - 5,4 грн.
№2
Розмір мита=0,1*1800*5,7=1026грн
Акциз=0,2*1800*5,7=2052грн
Митний збір=10000*0,002=20$<30$ 30$=162грн
ПДВ=(54000+1026+2052+162)*0,2=11448грн
Сума митних платежів=11448+1026+2052+162=14688грн
Задача 3
Проведіть калькуляцію вартості 1т товару і розрахуйте розмір прибутку, яку можна одержати з 1т соняшникової олії, якщо її виробнича собівартість складає 1564 грн. Олія призначена для експорту в Німеччину. Товар відправляється на умовах FCA – “Франко-перевізник” (Харків). Розмір партії 230 т (у 100 л бочках). Місце виробництва м. Джанкой. Вартість однієї 100-літрової бочки складає 40 грн. Навантажувальні роботи 2 грн/бочки. Вартість транспортування усього вантажу в Харків складає 700 доларів США, перевалка вантажу 450 грн, митне оформлення 2000 грн., вартість страхування – 6% від митної вартості. Ціна 1-й тонни олії 610 доларів США. Плата перевізнику за транспортування в пункт призначення 2000 доларів США. Курс – 5,4.
Задача 3
Собівартість всієї партії=230т*1564грн/т=359720грн
Переведення т в л =230000кг / 0,8 кг/л=287500л
Необхідна кількість бочок=2875 шт (287500/100)
Вартість бочок=2875 шт*40грн=115000грн
Вартість навантаження=2875шт*2грн/б=5750грн
Митна вартість всієї партії=230т*610грн*5,4=757620грн
Розмір страхування=757620грн*0,06=45457,2грн
Трансп в Харків=700$*5,4=3780грн
Трансп в Німеччину=2000$*5,4=10800грн
Всього витрат=359720+115000+5750+45457,2+3780+10800+2000+450=542957,2грн
Витрати на 1т=2360,68грн прибуток=214662,8грн прибуток на 1т=933,32грн