Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
finish.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
673 Кб
Скачать
☆

Задача 3

ТОВ “Сандора” працює на чотирьох сегментах ринку з виробництва соків. У першому сегменті (“Західний регіон”) обсяг продажу в минулому періоді становив 74 тис.грн. при місткості ринку в цьому сегменті 735 тис.грн. Передбачається, що в наступному періоді місткість ринку зменшиться на 5%, а ринкова частка – на 3%. У другому сегменті (“Північний та центральний регіон”) частка фірми складала 12%, обсяг продажу – 145 тис.грн. Передбачається, що місткість ринку зросте на 14%, а частка фірми зменшиться до 10,5%.

В третьому сегменті (“Південний регіон”) місткість ринку складала 1980 тис.грн, а обсяг продажу ТОВ “Сандора” 270 тис.грн. Передбачається зростання ринкової частки на 2% при збереженні місткості ринку в наступному періоді.

Місткість четвертого сегменту (“Східний регіон”) складала 975 тис.грн., а ринкова частка 12,3%. Змін не передбачається.

Визначити обсяг продажу ТОВ “Сандора” у майбутньому періоді.

№3

I сегмент

Рr=74000/735000*100%=10.1%

Pr майб=10,1%-3%=7,1%

Мр майб=735-(735*0,05)=698,25 тис грн.

О=698,25*0,071=49,58 тис грн.

II сегмент

Мр=145000/0,12=1208,33 тис грн.

Мр майб=1208,33*1,14=1377,5 тис грн.

О=1377,5*0,105=144,64 тис грн.

III сегмент

Рr=270000/1980000*100%=13.6%

Pr майб=13,6+2=15,6%

О=1980*0,156=308,88 тис грн.

IV сегмент

О=Мр*Рr=975*0.123=120 тис грн.

Озаг=49,58+144,64+308,88+120=623,1 тис грн.

Задача 4

Підприємство запустило нову технологічну лінію по виробництву консервованих овочів. Плановий обсяг виробництва продукції на рік передбачається на рівні 250 тис.банок. Змінні витрати на 1 шт. (банку) становлять 5 грн. Валові витрати на виробництво і збут 1875 тис.грн. у рік. Ціна продажу 1 банки передбачається у розмірі 9,5 грн. Від продажу даної продукції підприємство хоче отримати прибуток 650 тис.грн.

Визначити:

  1. граничну ціну продажу консервованих овочів

  2. точку беззбитковості продажу консервованих овочів;

  3. обсяг продажу продукції для отримання запланованого прибутку;

  4. ціну продажу, якщо підприємство хоче отримати цільовий прибуток при плановому обсязі виробництва;

5) побудувати графік беззбитковості виробництва консервованих овочів.

№4

1) Цгран=ЗВ1=5грн ГРАФІК

ПВ=1875-5*250000=625 тис грн.

2) ТБ грош=625000/(1-5/9,5)=1329,79 тис грн.

ТБ натур=625000/(9,5-5)=138889шт

П=Ц*К-(ПВ-ЗВ1*К)

3) 9,5К-625-5К=650

4,5К=625+650

К=283 тис шт.

4) 250Ц-1875=650

250Ц=2525

Ц=10,1грн

Задача 5

Серед наведених в таблиці періодичних видань визначте три найпривабливіші для подання реклами.

Таблиця 1

Тираж та ціни на рекламу в періодичних виданнях України

№ п/п

Назва видання

Тираж, прим.

Вартість реклами, грн. за см2

Періодичність видання

1.

“A”

55580

12,0

1 раз в тиждень

2.

“B”

41350

20,5

1 раз в тиждень

3.

“C”

60000

45,0

1 раз в тиждень

4.

“D”

38000

14,0

1 раз в тиждень

5.

“E”

41350

10,0

1 раз в тиждень

6.

“F”

1000

1,95

1 раз в квартал

7.

“K”

7500

8,6

1 раз в місяць

8.

“L”

18000

15,0

1 раз в місяць

9.

“M”

33400

12,7

1 раз в тиждень

10.

“N”

48000

18,2

1 раз в тиждень

Використовуючи визначені вище три видання, побудуйте графік рекламної кампанії на місяць за умови, що її бюджет за цей період не повинен перевищувати 10000 грн., а рекламне оголошення має розміри 8,7 х 11,4.

№5

Вт= тариф / тираж

А=12/55580=0,22

В=20,5/41350=0,5

С=0,75

D=0.37

E=0.24

F=1.95

K=1.15

L=0.83

M=0.38

N=0.38

Iреклами=8,7*11,14=99,18 см²

А=99.18*12*3=3570.48

D=99.18*14*2=2777.04

E=99.18*10*3=2975.4

Всього=9322,92

Графік

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

A

1

1

1

D

1

1

E

1

1

1

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]