
- •Дисципліна “маркетинг” Задача 1
- •Задача 2
- •Основні параметри якості комбайнів підприємств “Ростсільмаш” та “Массей Фергюсон”
- •Вартісні характеристики комбайнів “Ростсільмаш” та “Массей Фергюсон”
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 9
- •Дисципліна «організація праці менеджера» Задача 1
- •Перелік завдань, намічених керівником до виконання
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Дисципліна “основи зед” Задача 1
- •Вихідні дані для розрахунку митних платежів
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Дисципліна “планування діяльності підприємств” Задача 1
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Дисципліна “теорія економічного аналізу” Задача 1
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8
- •Дача 9
- •Задача 10
- •Дисципліна “управління персоналом”
- •Задача 1
- •Дисципліна “економіка підприємств” Задача 1
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8
Задача 9
Баштанській сирзавод ”Славія”, який виготовляє сири та молочні вироби, постачає свою продукцію на оптові бази та магазини роздрібної торгівлі міста Миколаєва. Представники цього підприємства повинні відвідувати кожну оптову базу 2 рази на місяць, а кожний роздрібний магазин – 3 рази на місяць. Кожний візит на оптову базу відбирає у представника 1 годину 40 хвилин, а візит у магазин роздрібної торгівлі – 40 хвилин. Враховуючи, що представник “Славії” працює 5 діб на тиждень по 8 годин на добу, розрахуйте скільки представників потрібно фірмі в місті Миколаєві. Даний регіон має 4 оптові бази та 90 магазинів роздрібної торгівлі.
№9
Фзаг=Фопт+Фроздр
К=Ф роб часу заг / Ф роб часу 1 працівника
Фопт=2*1,67*4=13,36год
Фрозд=3*0,67*90=180,9год
Фзаг=13,36+180,9=194,26год
Фроб часу 1 працівника=5*8*4=160год
К=194,26/160=1,21=1 людина
ОЕТ
ЗАДАЧА 1
Вартість витрачених засобів виробництва 100 од., вартість необхідного продукту 50 од., вартість додаткового продукту – 25 од. Вироблена продукція реалізована за 200 од. Знайдіть масу прибутку, отриманого підприємством.
Розв’язання:
С = 100 од; T = c + v + m
V = 50 од; T = 100+ 50 +25 = 175 од.
M = 25 од; P = T – ( c + v)
P = ? P = 200 – 150 = 50
ЗАДАЧА 2
Основний капітал - 12 млн. грн., оборотний – 5 млн., змінний – 2 млн. грн. Визначити загальну масу авансованого капіталу і його органічну будову.
Розв’язання:
К осн. = 12 млн. К ав. = К осн. + К об.+ V
К об. = 5 млн. К ав = 12+5+2 = 19 млн.
V = 2 млн. С = К осн. + К об
К ав. -?; С : V -? С = 12 + 5 = 17 млн.
С : V = 17 : 2 = 8, 5 : 1
ЗАДАЧА 3
Взявши в позику 500 тис. грн. і збільшивши її до 550 тис., функціонуючий капіталіст повернув власнику капіталу 520 тис. Визначити норму позичкового відсотку і підприємницький доход.
Розв’язання:
Р = 550000 – 520000 = 30000 грн.
Доход власника капітала: 520000 – 500000 = 20000 грн.
N% = 20000 : 500000 * 100% = 4%
ЗАДАЧА 4
Визначити кількість грошей, необхідну для обертання, якщо відомо, що сума цін реалізованих за рік товарів – 900 од. Із них товарів на 200 одиниць продано в кредит з відстрочкою платежу до майбутнього року. Платежі, по яких настав термін сплати по кредитах, наданих раніше, дорівнюють 150 од., взаємопокриваючі платежі – 50 од. , бартерні операції – 80 од. Гроші роблять в середньому 8 обертів за рік.
Розв’язання:
КГ = СЦТ – К – ВПП – Б +ПН / обороти
КГ = 900 -200 -50 -80 +150 /8 = 90 од.
ЗАДАЧА 5
Попит і пропозиція на обіди в студентській їдальні задані рівняннями :
Qd = 2400 – 100P
Qs = 1000 + 250P, де Q – кількість обідів в день, Р – ціна обіду ( у грн.)
а) розрахуйте ціну рівноваги і кількість проданих обідів за такою ціною;
б) охарактеризуйте наслідки рішення адміністрації встановити ціну в 3 грн.
Розв’язання:
Qd = Qs
2400 – 100 Р =1000 +250Р
1400=350Р
Р=4
Qd = Qs = 2400 – 100 *4= 2000 обідів;
Qd = 2400 – 100*3
Qd = 2100
Qs = 1000 + 250*3
Qs = 1750
Попит перевищує пропозицію на обід, отже встановлювати ціну на обіди в 3 грн. не має сенсу
ЗАДАЧА 6
Рента із земельної ділянки дорівнює 100 грн. Капітал, вкладений у будівлі і споруди на цій ділянці, складає 500 гривень. Строк експлуатації – 25 років. Ставка позичкового капіталу складає 4%. Визначите величину орендної плати за земельну ділянку.
Розв’язання:
Орендна плата = рента + амортизація +% на раніше вкладений капітал
Амортизація = Кав/е = 500/25=20 грн.
Чистий дохід = 500 *4%=20 грн.
Орендна плата = 100 + 20 + 20 =140 грн
ЗАДАЧА 7
В обробіток гіршої за родючістю земельної ділянки вкладено 2000 грн., що забезпечило валове виробництво 500 ц зерна. Потім провели зрошувальні роботи та витратили на них 1000 гривень. Валове виробництво зерна може зрости до 8000 ц. Середня норма прибутку складає 20,0%. Визначите диференціальну ренту ІІ.
Розв’язання:
1)ціна виробництва 1ц продукції до нових к.в. (це сукупна ціна виробництва)
(2000 + 2000* 20/100)/500 = 4, 8 грн.
2) ціна виробництва 1 ц продукції після додаткових к.в. (це індивідуальна ціна виробництва)
(3000+3000*20/100)/800= 4,5 грн.
3)додатковий чистий дохід на 1 й продукції 4, 8 – 4, 5 = 0,3грн.
4) додатковий чистий дохід в розрахунку на весь обсяг продукції: 0,3 * 800 + 240 грн
ЗАДАЧА 8
Фермер вклав в обробіток землі 25000 грн. і отримав 4000 грн. додаткового продукту. Яку суму ренти він сплатить землевласнику, якщо середня норма прибутку становить 10,0%.
Розв’язання:
Pr = p’ * K aв = 0,1 * 25000=2500
Орендна плата = 4000 – 2500 = 1500 грн
ЗАДАЧА 9
„Ціна праці” – 10 гривень. Тривалість робочого дня становить 8 годин. За робочий день виготовляються 32 вироби. Визначите розмір відрядної заробітної плати робітника.
Розв’язання:
ЗП відр = Рm * n
Рm = 10/4 = 2.5 грн
ЗП відр = 2,5 * 32 = 80 грн.
ЗАДАЧА 10
Основний капітал – 1200000 гривень, його амортизації – 120000 на рік. Оборотний капітал – 480000 грн., в т.ч. витрати на робочу силу – 100000. Норма додаткового продукту – 100%. Визначите авансований капітал, собівартість і вартість річної продукції.
Розв’язання:
авансований капітал: Кав = Косн + К об = 120000+480000 = 1 680 000 грн
собівартість продукції:
к = Ав +Коб = 120000+480000 = 600000 грн
3) додатковий продукт:
m = m’* v /100 = 100% * 100000грн /100% = 100000 грн
4) вартість річної продукції:
Т= к + m = 600000 + 100000 = 700000 грн