- •Кременчуцьке педагогічне училище імені а. С. Макаренка
- •Технологія підготовки і проведення виховних заходів у сучасній школі
- •Класифікація форм виховної роботи
- •Технологія підготовки і проведення виховних заходів
- •Характеристика традиційних форм виховної роботи
- •Усний журнал
- •Ігри. Ігрові програми
- •Конкурсні програми
- •Вікторина
- •Музична вітальня
- •Контрольні запитання і завдання
- •Свята, ранки
- •Контрольні запитання і завдання
- •Спортивна година
- •Контрольні запитання і завдання
- •Прогулянка
- •Іі. Основна частина
- •Ііі. Підсумок
- •Екскурсія
- •Характеристика інноваційних форм виховної роботи диспут
- •Контрольні запитання і завдання
- •(Методика і.П. Іванова)
- •Інтерактивний театр
- •Контрольні запитання і завдання
- •(Сценарії виховних заходів підготовлені і апробовані студентами Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка на практиці в школі)
- •Вікторина
- •Хід заняття
- •Організаційна частина.
- •Опрацювання теми.
- •Підсумок.
- •Ігрова програма
- •Хід заняття
- •Право «Діти не повинні залучатись до примусової праці»
- •(Інсценізація «Попелюшка»)
- •Право «Дитина має право на освіту»
- •(Інсценізація «Буратіно»)
- •(Інсценізація «Айболить»)
- •Право дитини на життя
- •Право на ім'я
- •(Інсценізація «Лисичка і Журавель»)
- •Свято осені
- •Соціально–просвітницький тренінг.
- •Тренінгове заняття виховного спрямування
- •Виховне заняття на основі казки в.Сухомлинського за технологією тренінгу
- •Сценарій для роботи інтерактивного театру для дітей початкової школи.
- •Сценарій усного журналу
- •Хід заняття
- •Список викорисТаних джерел
Вікторина
Тема: Свято зустрічі весняних птахів.
Мета: познайомити дітей з обрядом зустрічі птахів; розвивати логічне мислення, увагу, комутативні навички; виховувати любов до птахів.
Обладнання: аркуші паперу, зерна, ілюстрації, інструкційні картки, печиво, прапорці, тарілки, конверти із завданнями.
Використані джерела:
http://detkam.e-papa.ru/mp/90/984.html
http://junnat.kherson.ua/scensrio-5.htm
http://uk.wikipedia.org/wiki/Справжня_ластівка
http://www.vechirka.uafor.net/society/church/2203091803.php
Орієнтований вік дітей: 4 клас.
Хід заняття
Організаційна частина.
Привітання. Я дуже люблю птахів. Особливо мені подобаються голуби, адже голуб – птах миру.
Я вже представилася, тепер ваша черга. Ваше завдання: по черзі встаєте, називаєте своє ім’я, назву улюбленої пташки, тоді підходите до мене і отримуєте картку.
Опрацювання теми.
Вступне слово.
Зараз весна, чудова пора року. Весною до нас прилітають птахи з далеких країв. Віддавна вважали, що тепло приносять саме перелітні птахи.
Обряд зустрічі птахів влаштували 22 березня на свято Сорока святих. Напередодні випікали 40 фігурок у вигляді птахів їх називали “жайворонками ” чи “голубами ”. Рано-вранці діти брали печиво і підвішували його на фруктових деревах. Ось таке печиво випікали люди. Сьогодні ми з вами відзначатимемо це свято нестандартно. Ця ваза з печивом дістанеться переможцям нашого конкурсу. Тому я оголошую конкурс на кращих знавців весняних птахів.
Розподіл на команди.
Для конкурсу нам потрібно 2 команди. А зараз у вас є картки. Ваше завдання написати своє ім’я на них і скласти дві картинки.
Молодці, що ми отримали? Це соловей і ластівка. А зараз ми розділимося на дві команди. Чиї картки склали зображення ластівки – ті діти сідають за перший стіл і назва їхньої команди «Ластівка». Інші учасники створюють команду «Соловей».
«Хто зайвий?»
А зараз ми пограємо в гру «Хто зайвий?». Зараз я кожній команді роздам набори малюнків. В кожному наборі вам потрібно обрати зайвого птаха і пояснити, чому цей птах зайвий. Якщо ви виконали завдання, тихенько підніміть свою картку, що лежить у вас на столі.
«Угадай мелодію».
Наступний конкурс має назву «Угадай мелодію». До вашої уваги голоси співучих птахів нашої місцевості. Це жайворонок, соловей, дятел, зяблик і шпак. Вам треба на листочку записати назви птахів у тій послідовності, в якій звучатимуть їх голоси. Можете обговорювати в команді, але тихенько, щоб не почули ваші суперники.
Командна гра.
Більшість перелітних птахів летять зграями. Вони допомагають один одному під час перельоту і спільними зусиллями добираються додому. А зараз ми перевіримо, чи можете ви спільними зусиллями досягати поставленої мети. У вас на столі 6 конвертів. Розподіліть їх між членами вашої команди. На виконання всього завдання дається 5 хвилин. Якщо хтось закінчив раніше допомагає іншому учаснику.
1 конверт. Гра «Дешифровщик». Слово з 8 літер 37611250 (журавель)
2 конверт. Пригадати і розказати віршик про пташку.
3 конверт. Пригадати і записати 10 пісень, де згадуються птахи.
4 конверт. Відгадайте прислів’я. Ластівка день починає, а соловей його кінчає.
5 конверт. За схемою орігамі складіть птаха.
6 конверт. Відгадайте головоломку. Зелений фрукт, назва якого збігається з на звою птаха. (ківі)
Інформація.
А зараз давайте з’ясуємо, чим харчуються птахи. Уявіть, що в нас поселилися пташки, чим ви їх годуватимете? Так, а ось найулюбленішою стравою птахів є зерно. Це можуть бути і зерна пшениці, жита, проса, вівсу, насіння соняшника.
«Годівничка для птахів».
А зараз ми проведемо останній наш конкурс «Годівничка для птахів». Перед вами лежать 4 чисті тарілки. А в стаканчику – змішані 4 види зерна. Ваше завдання, якомога швидше розібрати по тарілкам ці зерна і визначити, що це за зерно і кого можна ним нагодувати.
