- •Кременчуцьке педагогічне училище імені а. С. Макаренка
- •Технологія підготовки і проведення виховних заходів у сучасній школі
- •Класифікація форм виховної роботи
- •Технологія підготовки і проведення виховних заходів
- •Характеристика традиційних форм виховної роботи
- •Усний журнал
- •Ігри. Ігрові програми
- •Конкурсні програми
- •Вікторина
- •Музична вітальня
- •Контрольні запитання і завдання
- •Свята, ранки
- •Контрольні запитання і завдання
- •Спортивна година
- •Контрольні запитання і завдання
- •Прогулянка
- •Іі. Основна частина
- •Ііі. Підсумок
- •Екскурсія
- •Характеристика інноваційних форм виховної роботи диспут
- •Контрольні запитання і завдання
- •(Методика і.П. Іванова)
- •Інтерактивний театр
- •Контрольні запитання і завдання
- •(Сценарії виховних заходів підготовлені і апробовані студентами Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка на практиці в школі)
- •Вікторина
- •Хід заняття
- •Організаційна частина.
- •Опрацювання теми.
- •Підсумок.
- •Ігрова програма
- •Хід заняття
- •Право «Діти не повинні залучатись до примусової праці»
- •(Інсценізація «Попелюшка»)
- •Право «Дитина має право на освіту»
- •(Інсценізація «Буратіно»)
- •(Інсценізація «Айболить»)
- •Право дитини на життя
- •Право на ім'я
- •(Інсценізація «Лисичка і Журавель»)
- •Свято осені
- •Соціально–просвітницький тренінг.
- •Тренінгове заняття виховного спрямування
- •Виховне заняття на основі казки в.Сухомлинського за технологією тренінгу
- •Сценарій для роботи інтерактивного театру для дітей початкової школи.
- •Сценарій усного журналу
- •Хід заняття
- •Список викорисТаних джерел
Контрольні запитання і завдання
Що являє собою інтерактивний театр?
Назвіть структуру інтерактивного театру.
Розробіть алгоритм підготовки інтерактивного театру.
Розробіть алгоритм проведення інтерактивного театру.
Визначте критерії успішного проведення інтерактивного театру.
Складіть поради педагогу по підготовці інтерактивного театру.
Розробіть тематику інтерактивного театру для учнів 1 класу.
Розробіть тематику інтерактивного театру для учнів 2 класу.
Розробіть тематику інтерактивного театру для учнів 3 - 4 класів.
ДОДАТКИ
(Сценарії виховних заходів підготовлені і апробовані студентами Кременчуцького педагогічного училища ім. А.С. Макаренка на практиці в школі)
Бесіда
Тема: Твоє здоров’я – в твоїх руках.
Мета: сформувати в третьокласників поняття «здоровий спосіб життя», «раціональне харчування», «гіподинамія», «екологія»; розвивати вміння висловлювати свою думку, переконувати, самостійно робити висновки; виховувати турботливе ставлення до свого здоров’я і здоров’я оточуючих та негативне ставлення до шкідливих звичок.
Обладнання: аркуші паперу і кольорові олівці для кожного учня, плакат, наклейки, магнітофон, диск.
Хід заняття:
Організаційна частина.
Привітання з дітьми, організація класу до роботи.
Опрацювання теми.
Діти, сьогодні ми поговоримо на тему «Здоров’я людини в її руках». Зараз ми спробуємо це зробити. Перед вами лежать аркуш паперу і олівці. Візьміть їх. Покладіть на аркуш ліву руку, а в праву візьміть олівець. Тепер обведіть її. На долоні напишіть слово «Здоров’я».
А тепер давайте поміркуємо над питання «Від чого залежить наше здоров’я?». Молодці, отже, ми наклеюємо на першу сходинку «Правильне харчування». А ви напишіть це на великому пальці. Давайте подумаємо, а як це правильно харчуватися? У кожному продукті харчування є вітаміни, але розподілені вони нерівномірно. Наприклад, у яблуках багато вітаміну С, а в моркві – вітаміну А. А як ви думаєте, який з цих вітамінів кращий для здоров’я? Отже, ми прийшли до висновку, що організму людини однаково потрібні всі вітаміни. А тепер намалюйте біля великого пальця свій улюблений фрукт чи овоч. Ви повинні не забувати про те, що дитина вашого віку повинна харчуватися 5 разів на день. Не можна також переїдати або вживати занадто холодні і гарячі продукти. Це негативно впливає на ваш організм.
На наступній сходинці і пальчику ми пишемо, як уже було сказано, «Здоровий сон». Поки ви малюєте людину, яка спить, я вам розкажу дещо про сон. В кожного повинна бути гарна подушка середнього розміру, твердувате ліжко, кімната для сну повинна провітрюватися. Перед сном бажано було б прогулятися, не можна багато їсти на ніч. Людина не повинна багато спати чи недосипати. Вам, як визначили науковці, діти повинні мати денний сон. А тепер розділіться на 2 команди. Перша команда розповість нам, як виглядає людина, яка спить дуже мало. А друга – опише людину, яка багато спить. Отже, можемо сказати, що в середньому людина повинна спати 8 годин. Тоді вона буде себе почувати добре.
На наступному пальчику ми пишемо «Гігієна». Ви всі знаєте, що кожна людина повинна купатися, змінювати білизну, чистити зуби, вуха, мити голову. Постільна білизна теж повинна бути чистою – все це називається особистою гігієною. А тепер намалюйте біля третього пальчика те, що для вас означає гігієна. А зараз я розповім вам одну історію. Всі ми знаємо, що колись на нашій планеті жили динозаври, але вони вимерли, зникли. Чому – й досі невідомо. Але є одна версія, що динозаври вимерли через те, що не дотримувалися правил гігієни, не чистили зуби. Ось послухайте пісеньку.
Наступна сходинка – «Фізкультура». Прокидаючись, кожного ранку ми повинні зробити зарядку, протягом дня ми з вами робимо фізкультхвилинки, а для чого? Правильно, бо якщо ми не будемо рухатися, в нас розвинеться хвороба. А хто знає як вона називається? Правильно. Тоді ми вивчимо з вами нове слово «Гіподинамія». Повторіть за мною. Запам’ятали? А тепер давайте прослухаємо пісню про цю хворобу і виконаємо під неї фізкультхвилинку. Повторюйте за мною і уважно слухайте слова. Молодці, сідайте. Сподіваюся ви запам’ятали, що не можна постійно, цілими днями, сидіти за партами, комп’ютерами, перед телевізорами, а треба частіше ходити, бігати, виконувати різні вправи.
І на останньому пальчику ми пишемо «Відсутність шкідливих звичок». Які шкідливі звички ви знаєте? Так, от і намалюйте біля останнього пальчика. Ви повинні пам’ятати, що це дуже шкідливо, якщо ви почнете палити чи вживати алкоголь, наркотики, ваш організм до них призвичаїться і вам важко буде позбутися цієї звички, хоч ви і відчуватимете їх згубний вплив. Тому ми краще будемо займатися фізкультурою, ніж шкідливими звичками. Згодні? От і добре.
Також на наш організм дуже погано впливає екологія. Ви знаєте що це? Так, це вплив забрудненого повітря, забрудненої води, і взагалі навколишнього середовища,тому що овочі, фрукти вбирають в себе забруднену воду і теж стають забрудненими чи навіть отруйними. Але тут ми вдіяти нічого не зможемо. Тому головне, щоб ми виконували 5 простих правил. Давайте ще раз їх згадаємо.
Підсумок.
Отже, діти, покажіть усі свої ручки. Ось наше здоров’я. Воно складається з правильного харчування, здорового сну, гігієни, фізкультури, відсутності шкідливих звичок. Кожен пальчик відповідає за це. А тепер зажміть руку в кулак. Ви міцно тримаєте своє здоров’я? Молодці, і пам’ятайте, якщо хоч один пальчик розігнеться, ви поставите під загрозу усе своє здоров’я.
