
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 8.
- •Задача 11.
- •Задача 12.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 18.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 23.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 34.
- •Задача 35.
- •Задача 36.
- •Задача 37.
- •Задача 38.
- •Задача 13. (Основні фонди)
- •39 Визначення достатності або недостатності працівників
- •40. Визначення заробітної плати робітника
- •41. Оцінка ділових якостей.
Задача 36.
Виробниче підприємство досягнуло наступних показників своєї господарської діяльності:
Обсяг реалізованої продукції - 250 тонн.
Продажна ціна однієї тони - 1 800 грн.
Рівень рентабельності продукції - 25%
Рентабельність основного капіталу - 30%
Рентабельність оборотного капіталу - 15%
У розрахунковому році передбачається:
Збільшити обсяг реалізованої продукції і середньорічну вартість основних фондів відповідно на 12% та 5%
Зменшити валові витрати на виготовлення і реалізацію 1 т. продукції та оборотні кошти відповідно на 10% та 3%
Треба визначити рівень рентабельності продукції та виробництва у розрахунковому році і їх зміну у порівнянні зі звітним роком.
Rпр2=Пр2/СВ2
Пр2=TR2-СВ2
TR2=TR1*1.12
TR1=0.25*1800=450тис.
TR2=450тис.*1,12=504тис.
СВ2=СВ1*0,9
СВ1=Пр1/Rпр
Пр1=TR*Rпр/(100+Rпр)=90тис.
СВ1=90тис./0,25=360тис.
СВ2=360*0,9=324тис.
Пр2=504-324=180тис.
Rпр2=180/324=0,55 або 55%
Rоф2=Пр2/ОФ2
ОФ2=ОФ1*1,05
ОФ1=Пр1/Соф=90/0,3=300тис.
ОФ2=300*1,05=315тис.
Rоф2=180/315=0,57 або 57%
Rок2=Пр2/ОК2
ОК2=ОК1*0,97
ОК1=Пр/Rок=90/0,15=600тис.
ОК2=600*0,97=582тис.
Rок2=180/582=0,31 або 31%
Задача 37.
Трикотажна фабрика має наступні дані щорічного балансу компанії:
основні засоби та інші позаоборотні активи - 6000 тис. грн.;
запаси і затрати - 2000 тис. грн.;
грошові кошти, розрахунки та інші активи -1000 тис. грн..
Обсяг реалізованої продукції - 13050 тис. грн., рентабельність продукції-16%. Визначити рентабельність капіталу трикотажної фабрики, коефіцієнт оборотності оборотних коштів та тривалість одного обороту.
ОФ=600тис.
ОК=2000+1000=3000тис.
TR=13050тис.
R=16%
Rкап, КОок, ТОок -?
Пр=TR*Rпрод/(100+Rпрод)=13050*16/116=1800тис.
Rкап=Пр/(ОФ+ОК)=1800/9000=0,2 або 20%
КОок=TR/ОК=13050/3000=4,35
ТОок=Рік/4,35=83дні
Задача 38.
За звітний період фірма “Олеся-Інфобізнес” досягла наступних фінансово-економічних показників своєї діяльності, тисяч гривень: прямі матеріальні витрати - 12400; інші матеріальні витрати - 2200; витрати на оплату праці - 2800; амортизація основного капіталу - 800; витрати на виплату відсотків - 600; виручка від реалізації продукції-20000; вартість устаткування - 1700; середньорічні товарні запаси - 4000; дебіторська заборгованість - 3900; грошові кошти - 300; власний капітал - 3400; кредиторська заборгованість - 1700; податок на додану вартість - 600; податок на прибуток - 540. На основі наведених вихідних показників потрібно скласти річний звіт про прибуток підприємства та обчислити такі показники, як рентабельність власного капіталу і виробництва та показники оборотності обігових коштів.
1)Вал. витр.(С/с)=12400+2200+2800+800=600=18200тис.
2)ОП = 20000-600-18800=600
3)R = П/(С/с)=(600/18800)*100%=3,19%
4)RВПК = (60/3400)*100%=1,765%
5)ВФ = Осиф + Обф = (4000+3900+300)+1700=9900
Rвф= 60/9900=0,606%
Rгрош ак=60/(2000+3900)=1,01%
6)Рв=П/ВФ=60/(1700+4000)=1,052%
7)Коб.=ЧВ/Обк.=19400/8200*(4000+3900+300)=2,37об.
8)Тоб.=365/2,37=154,3дней
9)Тоб.=365*Кз/ЧВ=365*1700/19400=32дня