
- •«Урок музичного мистецтва як навчальний предмет»
- •1.1 Урок як основна форма організації навчального процесу.
- •1.2 Сутність уроку музичного мистецтва.
- •1.3 Моделювання навчального предмету – музичне мистецтво.
- •Урок музики для 1 класу, іі семестр, урок №19
- •IV. Слухання музики
- •V. Домашнє завдання.
- •1. Музичне привітання.
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •3. Актуалізація набутих знань
- •IV Вивчення нової пісні
- •V Підведення підсумків
- •V Домашнє завдання.
Урок музики для 1 класу, іі семестр, урок №19
Тема: Це моя Україна
Мета: Збагачувати знання учнів про культуру українського народу
Завдання:
Познайомити учнів з музикою народного танцю Аркан
Розвивати вокальні навички школярів, здатність тонко відчувати мелодичний розвиток музики і виразно передавати його у виконанні.
3. Виховувати патріотичні почуття, підтримувати і посилювати
Обладнання: презентації народних інструментів, відеофрагменту танцю «Аркан».
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Музичне привітання.
2. Актуалізація опорних знань.
- В якій країні ви народилися?
- Які символи України ви знаєте?
- Без верби і калини нема України.
(повторення пісні «Ой єсть в лісі калина»)
ІІ. Вивчення нового матеріалу
А чи знаєте ви прислів’я, приказки чи вірші про Україну?
( Зачитую дітям прислів’я, приказки )
- Кожному мила рідна сторона.
- Батьківщина-мати, умій за неї постояти!
- Людина без Вітчизни, як соловей без пісні.
- Всюди добре, а вдома найліпше.
- Рідний край – земний рай.
- Нема кращого у світі, ніж твоя сторона.
- Що країна, то родина.
- За морем тепліше, та дома миліше.
- Чи знаєте ви таку пташку, як журавель?
Вивчення пісні «Облітав журавель».
1. показ пісні
2. вивчення літературного тексту
3. розучування пісні по фразах
4. художня обробка пісні.
- про що ця пісня?
- яка вона за характером?
- які почуття пробуджує?
- Які народні пісні ви знаєте?
Давайте виконаєм пісню «Два півники».
- А які народні українські танці ви знате?
- Гопак і метелиця.
Зараз ми познайомимось з українськими народними інструментами.
( показ презентації народних інструментів.)
ІІІ Фізкультхвилинка відпочинку
IV. Слухання музики
- Сьогодні я познайомлю вас з танцем «Аркан».
Перегляд відеофрагменту.
- Яка музика за характером?
В танцях відображається душа народу, його традиції.
ІV. Підсумок
- що нового дізналися на уроці?
- яку пісню вивчали?
V. Домашнє завдання.
Вивчити слова пісні «Облітав журавель» напам’ять. Намалюйте рідну Україну.
Урок музики для 8 класу, ІІ семестр, урок №22
Тема: Музика в діалозі з сучасністю
Мета: ознайомити з особливостями сюїти «Шахерезада».
Завдання:
Ознайомити з поняттям сюїти.
Розвивати уміння сприймати та інтерпретувати художні твори минулого та сучасності, формувати вокально-хорові та комунікативні навички, асоціативне мислення, уміння працювати в групі;
Збагачувати кругозір, формувати уявлення про вічні людські цінності.
Обладнання: відеофрагменти творчості Миколи Римського-Корсакова, аудіозапис 4 частин сюїти «Шахерезада».
Хід уроку
І. Організаційна частина.
1. Музичне привітання.
2. Перевірка домашнього завдання
- Яку пісню ви вивчали на минулому уроці?
- «Вечная любовь».
Виконання пісні, хорова робота під музичний супровід скрипки.
- що ми вивчали на минулому уроці?
(балет «Ромео і Джульєтта»).
- хто створив до нього музику?
(С.Прокоф’єв)