Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ІГРИ.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
626.69 Кб
Скачать

V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.

Урок наближається до кінця; перевіримо, як засвоїли тему уроку.

  • Як же раніше рахували люди?

  • Назвати послідовні дії, щоб посадити ракету на землю.

IV. Домашнє завдання.

Виконати 2 завдання із підручника на сторінці 19.

Завдання 1. Розв'язати задачу.

Завдання 2. Допомогти гномикові продовжити ряд чисел.

Урок №9

Тема: Дещо з історії

Мета:

  • ознайомити учнів з різними обчислювальними пристроями;

  • сформувати уміння й навички отримувати слова, зашифровані в лабіринті;

  • розвивати пам'ять, пізнавальні інтереси, логічне мислення; виховувати зацікавленість до історії світу.

Обладнання: програма "Лабіринт".

Хід уроку

І. Організація класу. Повторення правил з техніки безпеки.

Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному класі. Давайте пригадаємо правила поведінки у цьому класі.(Діти розповідають правила з техніки безпеки).

V. Перевірка домашнього завдання.

4. Бесіда.

Діти, ви вже знаєте, як поводитись у комп'ютерному класі; вивчили багато нового і цікавого на уроках інформатики.

  • А яку тему вивчали на минулому уроці?

  • Як раніше рахували люди?

Спочатку люди рахували за допомогою пальців, пізніше робили зарубки на палиці чи на стовпі, потім з листя агави робили мотузки і рахували на них, зав'язуючи вузлики.

Ще пізніше створили пристрій для лічби камінцями, який називався абак. Його придумали фінікійці, пізніше він з'явився в Японії та Китаї. У стародавньому Римі абак назвали калькулі. А ще пізніше у Київський Русі придумали рахівниці.

А тепер пригадаємо гру, яку вивчали на минулому уроці.

• Як називається ця гра? (Посадка ракети на Землю).

Діти дають відповіді на питання:

  • Як керувати космічними кораблями?

  • Як посадити ракету на Землю?

2. Перевірка завдання "Для розумників і розумниць", сторінка 19

у підручнику.

Розминка.

Космонавти добре рахують. А як же ви рахуєте? Чи ви зумієте виконати завдання з пропущеними числами?

Завдання 1.

Впиши пропущені числа.

Завдання 2.

Знайти суму чисел, що повторюються і чисел, що не повторюються. А потім різницю знайдених сум.

Ви добре рахуєте, діти. Молодці!

Адже, без лічби неможливо було б створити такі складні машини, як наші комп'ютери. Ці обчислювальні машини мають свою цікаву історію.

Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні, діти, ми ознайомимося з історією створення перших обчислювальних машин. Це і є