
- •Ігри, вправи та ребуси для розвитку кмітливості в учнів
- •Хід заходу
- •Урок №1 Тема: Урок-повторення. У комп’ютерному класі
- •Хід уроку
- •Підсумок уроку.
- •VI. Домашнє завдання.
- •Урок №2 Тема: Що може комп'ютер
- •Хід уроку
- •II. Перевірка домашнього завдання. Повторення правил з техніки безпеки.
- •III. Актуалізація опорних знань.
- •Урок №3 Тема: Продовження екскурсії
- •Хід уроку
- •II. Перевірка домашнього завдання.
- •V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
- •VI. Домашнє завдання.
- •II. Перевірка домашнього завдання.
- •III. Вивчення нового матеріалу.
- •Читання тексту вчителем (сторінка 10 у підручнику).
- •Словникова робота.
- •Читання ланцюжком по абзацах.
- •Фізкультхвилинка.
- •IV. Робота за комп'ютером. 1. Бесіда.
- •II. Перевірка домашнього завдання.
- •Хід уроку
- •II. Перевірка домашнього завдання.
- •1. Робота над запитаннями.
- •2. Перевірка завдання "Для розумників і розумниць" (сторінка 13 у підручнику).
- •IV. Робота за комп'ютером.
- •2. Практична робота учнів.
- •3. Релаксація.
- •II. Перевірка домашнього завдання.
- •1. Робота над запитаннями.
- •2. Перевірка завдання "Для розумників і розумниць".
- •Урок №8 Тема: 3 чого все почалося
- •Хід уроку
- •II. Перевірка домашнього завдання.
- •1. Робота над запитаннями.
- •2. Перевірити завдання "Для розумників і розумниць" на сторінці 17 з підручника.
- •2. Практична робота учнів.
- •V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
- •IV. Домашнє завдання.
- •V. Перевірка домашнього завдання.
- •2. Перевірка завдання "Для розумників і розумниць", сторінка 19
Ігри, вправи та ребуси для розвитку кмітливості в учнів
1. Гра «Розсипані букви». Утвори з «розсипаних» букв слова та запиши їх рукописними буквами (підказка: слово починається з підкресленої букви):
БРАЗЕ НИГАК КНИКО ЛИНАМА
2. Гра «Зайва буква». Знайди зайві букви та запиши слова, що утворилися, рукописними буквами:
БУАЛКА ГОЛУІБ ТІИГР КОЛЕОСО
3. Гра «Загублені букви». Знайди загублені букви та запиши слова, що утворилися, рукописними буквами:
-Ж-К К-Л-С-К Д-Р-В- 3- -ЦЬ Л-С-Ц- Д-Т-Л
4. Гра «Незакінчене слово». Прочитай частини слів. Поміркуй, яких букв не вистачає. Запиши слова, що утворилися, рукописними буквами:
МАЛИ - - НАЗА - ВІК - - БУДИН - - ДМИТ- - КАТРУ - - ШКО - - |
(малина) (Назар) (вікно) (будинок) (Дмитро) (Катруся) |
5. Гра «Ланцюжок». Зі складів у ланцюжку сформуй слова і запиши їх рукописними буквами:
ВІК > НО > СИ > РИ > БА > HAH (вікно, носи, сири, риба, банан)
ЛЯЛЬ > КА > ВА > ЗА > ЄЦЬ (лялька, кава, ваза, заєць)
6. Гра «Неправильне речення». Прочитай «неправильне» речення та порахуй кількість слів у ньому. Запиши речення правильно рукописними буквами:
БІЛКАВЛІСІГРИБЗНАЙШЛА ГАВАСІЛАНАГАНОЧКУ НАГОРБОЧКУВИРОСЛИТРИСМЕРІЧКИ |
ЧЕР ВОНАКА ЛИНАРОС ТЕНАДВО ДОЮ |
7. Гра «Зайве слово». Прочитай ряд слів. Вкажи зайве слово та поясни свою думку. Запиши слова, які залишились, рукописними буквами:
КІШКА, КЕНГУРУ, КАРАСЬ, РИСЬ
Можливі варіанти відповідей:
КАРАСЬ — не звір КІШКА — починається на м’який звук РИСЬ — починається не з букви к
КИЇВ, КАРПАТИ, КАТРУСЯ, ЖИТОМИР
Можливі варіанти відповідей:
КИЇВ — у слові два склади, а в усіх інших словах — по три КАТРУСЯ — не географічна назва ЖИТОМИР — починається не з букви к
Позакласний захід
для 2 класів
"Подорож країною Інформатики"
Розробила:
Романенко Оксана Володимирівна,
вчитель інформатики
Мирненської ЗШ І-ІІІ ступенів
Мелітопольської районної ради
Запорізької області
2012 рік
Мета:
ознайомити учнів з кабінетом інформатики; розширити кругозір учнів: ознайомити з призначенням комп’ютерної техніки;
розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення;
виховувати любов до інформатики.
Обладнання: ПК, мультимедійний екран, проектор, презентація, квитки подорожі, картки з завдання для учнів, плакат "Дерево пропозицій".
Хід заходу
Вчитель:
Знову день почався, діти.
Всі зібрались на урок?
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок.
Вчитель: Я Вас вітаю в комп’ютерному класі Мирненської школи. Сьогодні комп’ютерний клас запрошує Вас у цікаву подорож чудовою країною. А подорожувати ми будемо на загадковому потязі, який називається Мудрунчик. Він поведе нас у цікавий, захоплюючий світ комп'ютерів, тому що нині важко уявити життя без комп’ютерів. Але попереду нас чекає багато перешкод, які ми маємо разом з Вами подолати і дізнатися в яку країну ми приїдемо. Бо перед нами стоїть питання: "Куди сей поїзд їде і звідки він іде?".
А спочатку чарівний потяг хоче дізнатися: "Що Ви знаєте про комп’ютери?"
("Дерево пропозицій". Учні дають відповідь на питання. Відповіді записуються на листочки и наклеюються на Дерево пропозицій)
Отже, Ви готові до подорожі?
Вчитель: Кожен, хто подорожує, повинен виконувати такі правила.
1. Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось спитати, підніми руку.
2. Без дозволу - нічого не вмикай.
3. Знаєш сам – навчи того, хто не знає.
4. Будь уважним і старанним.
Якщо правила всі зрозуміли, вирушаємо в подорож?
Учні. Да.
Вчитель: Але зачекайте. Ми не можемо вирушити. Як Ви думаєте: Чому? Що ми забули для того, щоб вирушити у подорож?
Учні: Квитки.
Вчитель: Так. Щоб вирушити в дорогу нам потрібні квитки.
(Діти отримують кожний свій квиток)
Голос: Увага! Швидкий потяг в подорож країною відходить з першої колії.
Вчитель: Ну що ж, вирушаємо в подорож.
Голос: Зупинка «Мешканці країни»
Вчитель: На цій зупинці, діти, ми дізнаємося хто мешкає в країни, по якій ми подорожуємо.
Вправа 1. Склади пазл.
(Учням пропонується скласти пазли складових комп'ютера)
Вчитель: Молодці! Впоралися із завданням, пазли вмієте збирати. Тож давайте, скажемо: "Хто мешкає в країни?".
Учні: Комп'ютери.
Вчитель: В країни мешкають комп’ютери. Комп'ютери складаються з монітору, миши, клавіатури, системного блоку.
Ну що ж , подорожуємо далі.
Голос: Зупинка «Навчальна»
Вчитель. Комп'ютер має багато призначень. По-перше, він призначений для навчання.
Вправа. Збери малюнок.
Вправа. Допоможіть ракеті злетіти..
(Учні по одному виходять до дошки и розв’язують приклади)
Вчитель: Дуже добре, дітки. Я гадаю, Вам завдання сподобалися. А ми маємо рушати далі.
Голос: Зупинка «Хвилинка Здоров’я»
Вчитель: Трошки ми втомилися. Давайте відпочинемо. Повторюйте за мною.
Фізкультхвилинка
Із-за парти встану
В далечінь погляну
Руки в гору потягну
Сонечко я обійму
Опущу я руки в боки
Пострибаю із прискоком.
Ще повітря наберу,
Усміхнусь й писать почну.
Голос: Зупинка "Веселі мешканці"
Вчитель: Сьогодні в нас казкова подорож, тому давайте створимо ще казкових веселих мешканців.
Вправа 2. Розфарбуй комп’ютер и зробити його живим.
Вчитель: Молодці. Намалювали гарні моніторчики. А давайте з Вами порахуємо скільки комп’ютерів в нашому класі? Молодці. Рушаємо далі.
Вчитель: Що ж може комп’ютер? Навіщо він потрібен? На ці питання відповіді ми отримаємо на наступній зупинці. Рушаємо далі.
Голос: Зупинка "Творча робота"
Вчитель: Сьогодні комп’ютер має широке застосування. Я гадаю кожен з Вас бачив комп’ютери не тільки у себе вдома. Давайте спробуємо зробити колаж з малюнків, де застосовуються комп'ютери.
Вправа. Проект "Чи існує життя без комп’ютерів?"
(Учні виконують свій проект і презентують свої роботи)
Голос: Кінцева зупинка "Комп’ютерний клас Мирненської школи"
Рефлексія.
Вчитель: Ми прибули на кінцеву зупинку нашої віртуальної подорожі, але подорож країною, яка називається Інформатика не остання. А зараз скажіть мені, будь ласка, чи сподобалась вам ця подорож?
Сьогодні Ви виконали багато завдань. Казковий потяг хоче дізнатися, яке з завдань Вам сподобалось найбільше, а яке найменше.
На парті кожного з Вас лежать два смайлика: один – з усміхненим обличчям, інший – з сумним. На дошці висить потяг з вагончиками. Опустити усміхнений смайлик в той вагончик, який вказує на завдання, яке на уроці Вам сподобалось найбільше, а сумний смайлик, в той вагончик, завдання яке сподобалося найменше.
Виберіть Ваш смайлик. І давайте покладемо в вагончики нашого потягу.
Вчитель: Я гадаю, що сьогодні всі попрацювали і дізналися багато цікавого. Тому Ваш клас отримує медаль – посвяту "Юні інформатики". Бажаю Вас успіхів у навчанні і чекаю на нові зустрічі з Вами.