Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РОЗД. 10.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
366.59 Кб
Скачать

II. Продавець не несе відповідальності за якість товару, який він постачає, якщо її визначення відбувається за:

  1. Зразком.

  2. Попереднім оглядом.

  3. Допомогою способу «тель-кель».

  4. Вмістом окремих компонентів у товарі.

. Вага «брутто за нетто» – це:

  1. Вага товару разом з тарою, коли вартість тари дорівнює вартості товару.

  2. Вага товару разом з внутрішнім пакуванням.

  3. Вага товару без будь-якого пакування.

  4. Вага товару разом з внутрішнім і зовнішнім пакуванням, а також пакувальними матеріалами.

IV. Типові контракти використовуються найчастіше при укладанні угод на (зазначте зайве):

  1. Стандартні види машин і устаткування, споживчі товари.

  2. Промислову сировину, яка постачається на довготривалій підставі.

  3. Біржах (на масові сировинні і продовольчі товари).

  4. Унікальне або складне устаткування.

V. До митних документів, необхідних для забезпечення оформлення переходу товарів через кордон, відносяться (зазначте зайве):

  1. Митна декларація.

  2. Консульська фактура.

  3. Валютна ліцензія.

  4. Коносамент.

VI. Зовнішнє страхування, що здійснюється експортером на умовах «з відповідальністю за всі ризики», проте не включає збитки внаслідок (зазначте зайве):

  1. Навмисних дій.

  2. Грубої необережності.

  3. Ушкоджень із-за внутрішніх властивостей товару і воєнних дій.

  4. Ушкоджень внаслідок вогню, блискавки та іншого стихійного лиха.

VII. Знижки, що надаються привілейованим покупцям, в замовленнях яких особливо зацікавлені продавці, являють собою:

  1. Бонусні знижки.

  2. Приховані знижки.

  3. Спеціальні знижки.

  4. Прості знижки.

VІІІ. Основними видами кредитів, які використовуються у зовнішній торгівлі, є:

  1. Фірмовий.

  2. Вексельний.

  3. Форфейтинг.

  4. Усі відповіді правильні.

IХ. Для розрахунків у зовнішній торгівлі не використовуються акредитиви:

  1. Безвідривний документарний.

  2. Грошовий.

  3. Компенсаційний.

  4. Резервний.

Х. До інших умов контракту відносять (зазначте зайве):

  1. Порядок відвантаження товарів, спеціальні умови їх випробування.

  2. Порядок і строки пред’явлення і розгляду претензій.

  3. Зобов’язання сторін зі сплати мита, податків, зборів.

  4. Штрафні санкції і відшкодування збитків.

З адачі

Задача 1. За даними, наведеними в табл. 1, розрахувати внутрішню ціну на товари А і Б, що закуповуються за імпортом.

РІШЕННЯ

1. Митна вартість товару (MB) враховує вартість партії товару (Ц·К), транспортні (ТВ) та інші витрати (IB) до кордону України:

MB = Ц·К+ТВ+ІВ.

Таблиця 1

Вихідні дані

Показники

Умовна позначка

Товар

А

Б

Кількість товару, од.

К

1000

100

Ціна одиниці товару, дол. США

Ц

50

200

Курс: – Національного банку України, грн/дол.

КНБУ

8,0

8,0

– комерційного банку, грн./дол.

КМБ

8,2

8,2

Витрати на транспортування партії товару до кордону України, дол.

ТВ

5000

2000

Інші витрати на партію товару до кордону України, дол.

ІВ

500

100

Розмір імпортного мита, %

ІМ

5

50

Акцизний збір, %

-

200

Торговельна надбавка до закупівельної вартості товару, %

ТН

50

50

МВА=50·1000+5000+500=55500 дол.

МВБ=200·100+2000+100=22100 дол.

У національній валюті України митна вартість товару становить:

=8,0 х 55500=444000 грн.

=8,0х 22100=176800 грн.

2. Митний збір:

МЗА=0,0015·444000=666 грн.

МЗБ=0,0015·176800=265,2 грн.

3. Імпортне мито:

ІМА=0,05·444000=22200 грн.

ІМБ=0,50·176800=88400 грн.

4. Податок на додану вартість:

ПДВА=0,20(444000+666+22200)=0,20·466866=93373,2 грн.

ПДВБ=0,20(176800+265,2+88400)=0,20·265465,2=53093,04 грн.

5. Закупівельна вартість:

ЗВА=466866+93373,2=560239,2 грн.

ЗВБ=265465,2+53093,04=318558,24 грн.

6. Торговельна надбавка:

ТНА=0,5·560239,2=280119,6 грн.

ТНБ=0,5·318558,24=159279,12 грн.

7. Курсова різниця:

КРА=(8,2–8,0) 55500=11100 грн.

КРБ=(8,2–8,0) 22100=4420 грн.

8. Вартість продажу партії товару:

ВПА=560239,2+280119,6+11100=851458,8грн.

ВПБ=318558,24+159279,12+4420=482257,36грн.

9. Внутрішня ціна одиниці товару:

=851458,8:1000=851,46 грн.

=482257,36:100=4822,57 грн.

Задача 2. За умовами контракту експортер надав імпортеру розстрочку платежу на 80% вартості контракту на 2 роки з розрахунку 6% річних. Сума контракту складає 100000 доларів США, погашення його відбувається рівними піврічними внесками через півроку після постачання товару, який було відвантажено разовою партією. Зовнішньоторговельна фірма експортера виписала комплект тратт на суму боргу (20000 доларів США кожна) і відсотків, які можуть бути нараховані або з суми заборгованості до дати наступного платежу, або від дати видачі до дати сплати чергової тратти, або підраховується загальна сума відсотків і розподіляється на рівні частки за кількістю тратт.

Визначити найбільш вигідні для експортера і імпортера варіанти погашення кредиту.

РІШЕННЯ

I варіант

Якщо імпортер користувався кредитом на суму 80000 дол. США впродовж півріччя, то з цієї суми стягується 3% (80000–0,03=2400) і додається до основної суми боргу. За користування кредитом на суму 60000 дол. США в наступне півріччя стягується 1800 дол. США (600000,03=1800), і в останні півріччя відповідно 1200 дол. США (40000–0,03=1200) і 600 дол. США (20000–0,03=600). Таким чином, загальна сума погашення кредиту:

тратти:

1=20000+2400=22400 дол. США

2=20000+1800=21800 дол. США

3=20000+1200=21200 дол. США

4=20000+600=20600 дол. США

=86000 дол. США.

II варіант

При розрахунку відсотків за II варіантом до суми основного боргу Iої тратти додається 600 дол. США, оскільки покупець сплачує її через півріччя; IIої – у тратту імпортер сплачує через рік і до її суми додається 1200 дол. США і т.д.

Загальна сума погашення кредиту:

тратти:

1=20000+600=20600 дол. США

2=20000+1200=21200 дол. США

3=20000+1800=21800 дол. США

4=20000+2400=22400 дол. США

=86000 дол. США.

III варіант

Загальна сума відсотків – 6000 дол. США – розподіляється на число тратт (4) і отримані 1500 дол. США (6000:4=1500) додаються до кожної тратти:

тратти:

1=20000+1500=21500 дол. США

2=20000+1500=21500 дол. США

3=20000+1500=21500 дол. США

4=20000+1500=21500 дол. США

=86000 дол. США.

Отже, загальна сума відсотків однакова для всіх варіантів розрахунку. Для експортера вигідніше І варіант, за яким він отримає більшу суму відсотків з першою траттою, а для імпортера – II варіант. Відмінність способу стягування відсотків знайде відображення в ціні контракту.

Задача 3. Фірма уклала контракт на продаж електролізної міді у кількості 100 т (± 5%). При вмісті міді в товарі 99% ціна складає 7530 доларів США. Контрактом передбачається використання "застереження про зниження ціни". Розрахувати контрактну ціну на день постачання у випадках, коли:

а) в день постачання 100 т товару мали вміст міді, за даними аналізу, 99,5%. При цьому ринкова ціна міді складала 7330 дол./ т;

б) в день постачання 95 т товару з вмістом міді 99%; її ринкова ціна становила 7800 дол./ т.

РІШЕННЯ

а) контрактна ціна на день постачання приймається 7330 дол./ т, оскільки діє застереження про зниження ціни, але враховується змінення якості:

дол./ т.

б) відповідно до контракту, за постачання 100 т повинні сплатити:

7530·100=753000 дол./ т.

У зв'язку з тим, що ринкова ціна піднялася до 7800 дол., ці умови фірмі не вигідні. Але застереження про зниження ціни не надає їй права підвищити ціну порівняно з контрактом. Тому фірма має два виходи:

1) або здійснити постачання за ціною, що нижча ринкової і мати при цьому певні збитки;

2) або порушити умови контракту і постачання не здійснювати, а продати товар іншому покупцю за новою ціною - 7800 дол. Щоб цей другий варіант не можна було здійснити і обчислюють недопостачання. Тому замість 100 т фірма постачає 95%. Недопостачання складає 5% (5 т). Імпортер сплачує тільки за те, що йому поставлено (95 т), тобто потрібно урахувати недопостачання. Але його споживач ураховує за "новою" ціною, щоб зацікавити фірму не порушувати контракт.

Недопостачання: 7800·5=39000 дол.

Таким чином, імпортер сплатить фірмі:

753000-39000=714000дол.

Задача 4. Укладено контракт на постачання верстата, базисна ціна якого на день підписування договору складає 100000 дол. США. При визначенні ціни верстата встановлено, що найбільш суттєвими чинниками, які впливають на величину витрат, є заробітна плата (40% ціни) і визначений сорт сталі (20% ціни). Для страхування остаточної ціни використовується застереження "про можливість підвищення або зниження витрат". Розрахувати остаточну ціну верстата, якщо за час, що пройшов з моменту підписування контракту до постачання верстата, заробітна плата зросла з 120 до 150 дол., а вартість сталі – з 500 до 600 дол.

Зазначте, який вид ціни використано при укладанні контракту.

РІШЕННЯ

Таким чином ціна зросла на 14%. Використано ковзаючі ціни.

244

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]