Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
РОЗД.11.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
214.02 Кб
Скачать

К онтрольні тести

. Міжнародна оренда родовища – це:

  1. Виробнича концесія.

  2. Сировинна концесія.

  3. Угода про розподіл продукції.

  4. Управлінський контракт.

II. Прямі іноземні інвестиції – це:

  1. Капіталовкладення в закордонні підприємства, які забезпечують контроль над ними з боку інвестора.

  2. Капіталовкладення в закордонні цінні папери з метою отримання прибутку.

  3. Позика в товарній формі, що надається кредитором однієї країни позичальнику з іншої країни.

  4. Позика в грошовій формі, що надається кредитором однієї країни позичальнику з іншої країни.

. До банківських зон з пільговим режимом відносяться:

  1. Вільні порти.

  2. Транзитні зони.

  3. Податкові гавані.

  4. Митні зони на окремих підприємствах.

IV. У спільному підприємстві приймають участь приватні фірми і державні підприємства. При такому визначенні використано класифікацію спільних підприємств за ознакою:

  1. Місцезнаходження підприємства.

  2. Структури партнерів.

  3. Виду діяльності підприємства.

  4. Частки участі партнерів у капіталі підприємства.

V. Що не відноситься до класифікації спільного підприємства за ознакою частки участі партнерів:

  1. Підприємства з часткою іноземного капіталу менше 50%.

  2. Підприємства з часткою іноземного капіталу більше 50%.

  3. Підприємства, які створюються для закупівлі на місцевому ринку сировини.

  4. Підприємства за участю партнерів на паритетних засадах.

VI. Спільне підприємство засновано на відносинах «Північ-Південь». При такому визначенні використано класифікацію за ознакою:

  1. Місцезнаходження підприємства.

  2. Структури партнерів.

  3. Частка участі партнерів.

  4. Вид діяльності підприємства.

VII. Спільне підприємство створено з метою освоювання нових ринків збуту. При такому визначенні використано класифікацію за ознакою:

  1. Місцезнаходження підприємства.

  2. Вид діяльності підприємства.

  3. Структура партнерів.

  4. Частка участі партнерів.

VІІІ. До зон вільної торгівлі відносяться (зазначте зайве):

  1. Вільні порти.

  2. Податкові сховища (притулки).

  3. Транзитні зони.

  4. Безподаткові склади.

IХ. Що не відноситься до класифікації спільного підприємства за ознакою структури партнерів:

  1. За участю тільки приватного капіталу.

  2. За участю національних і міжнародних організацій.

  3. За участю приватних фірм і державних організацій.

  4. На паритетних засадах.

Х. Що не належить до класифікації спільного підприємства за ознакою місцезнаходження:

  1. Відносини «Схід-Південь».

  2. Відносини «промислово розвинуті країни – країни, що промислово розвиваються».

  3. За участю іноземного капіталу.

  4. Відносини «Захід-Схід».

З адачі

Задача 1. Скласти план розподілу прибутку спільного підприємства і визначити рентабельність кожного учасника підприємства. Статутний капітал – $ 350 тис. Частка вітчизняного учасника в статутному капіталі спільного підприємства – 30%, іноземного інвестора – 60%, ЄБРР – 10%. Ставки податків: на прибуток – 25%, на доходи від пайової участі – 15%, на переказ валюти за кордон – 10%. Курс валюти 8 грн./$ при отриманні виручки та виробничих витрат, при отриманні доходів іноземними партнерами – 4,2 грн./$. Виручка, що поступила на поточний валютний рахунок (Впвр) 100 $ тис. Виручка, що поступила на поточний рахунок (Впгр) 130 тис. грн. Витрати (Вв)40 $ тис. Витрати (Вг)50 тис. грн. Прибуток від іншої реалізації (Пір) 30 тис. грн. Відрахування у резервний фонд (ВРФ) 10 тис. грн. Відрахування у фонд накопичення (ВФН) 15 тис. грн. Сума інших податків, що сплачуються з прибутку (ІПП) 5 тис. грн. Фонд споживання (ФС) 8 тис. грн.

РІШЕННЯ

  1. загальна виручка = Впвр * КВ + Впгр = 100*8+130 = 930 тис. грн.;

  2. загальні витрати = Вв*КВ + Вг = 40*8+50 = 370 тис. грн.;

  3. прибуток від реалізації продукції = 1р. - 2р. = 930-370=560 тис. грн.;

  4. балансовий прибуток (БП) = Прп+Пір = 560+30 =590 тис. грн.;

  5. оподатковуваний прибуток (ОП) = БП-ВРФФН-ІПП = 590-10-15-5 = 560 тис. грн.;

  6. податок на прибуток (ПнП) = ОП*0,25 = 560*0,25 = 140 тис.грн.;

  7. чистий прибуток (ЧП) = ОП- ПнП= 560-140= 420 тис.грн.;

  8. прибуток до розподілу (ПдР) = ЧП-ФС = 420 - 8= 412 тис.грн.;

  9. доход вітчизняного учасника = ПдР*0,3 = 412*0,3 = 123,6 тис.грн.;

  10. податок на доходи = 9р.*0,15 = 123,6*0,15= 18,54 тис.грн.;

  11. чистий дохід вітчизняного учасника = 9р. - 10р. =123,6-18,54= 105,06 тис.грн.;

  12. доход іноземного учасника = ПдР*0,6= 412*0,6 = 247,2 тис.грн.;

  13. доход іноземного учасника = 12р. /8,2= 247,2/8,2= 30,15 $ тис.;

  14. податок на доходи =13р.*0,15*0,1 = 30,15*0,15*0,1= 0,45 $ тис.;

  15. чистий доход іноземного учасника = 13р.-14р.= 30,15-0,45=29,7 $ тис.;

  16. доход ЄБРР = ПдР*0,1= 412*0,1 = 41,2 тис.грн.;

  17. доход ЄБРР = 16р. /8,2= 41,2/8,2= 5,02 $ тис.;

  18. податок на доходи =17р.*0,15*0,1 = 5,02*0,15*0,1= 0,08 $ тис.;

  19. чистий доход ЄБРР = 17р.-18р.= 5,02-0,08=4,94 $ тис.;

  20. рентабельність вітчизняного виробника=11р./(350*8*0,3)=12,51 % ;

  21. рентабельність іноземного виробника=15р./(350*0,6)=14,14 %;

  22. рентабельність ЄБРР=19р./(350*0,1)=14,11 %.

279