
- •9.2012 Жылғы ктс-ын есептеңіз.
- •5. «Арман» жшс-нің 2012жылғы корпорациялық
- •6. «Алау» фирмасының президентінің 2012 жылғы ақпан айына жеке табыс салығын анықтаңыз..
- •13. Бюджетке төленетін ққсс анықтаныз.
- •7. Жеке тұлғаның жеке табыс салығының сомасын анықтаңыз. Желтоқсан айында жеке тұлға келесідей табыстар тапты.
- •8. Заңды тұлғаның арнайы салық режимін және табыс салығын анықтаңыз .
- •23. Заңды тұлғаның арнайы салық режимін және табыс салығын анықтаңыз .
- •26. Заңды тұлға келесідей шығын шығарды:
- •2. Заңды тұлға қр-ның резидент емес тұлғасы, тұрақты мекеме құрып жұмыс істейді, ол 2012 жылы келесідей табыс тапты(мың. Тенге)
- •30. Қр Резиденті емес, тұрақты мекеме құрып жұмыс істейтін заңды тұланың корпаорациялық табыс салығын анықтаңыз
- •11.Қр Резиденті емес, тұрақты мекеме құрып жұмыс істейтін заңды тұланың корпорациялық табыс салығын анықтаңыз
- •25.Қр резиденті, заңды тұлғаның корпорациялық табыс салығын анықтаңыз. Заңды тұлға келесідей табыс тапты:
- •4. Резидент-заңды тұлғаның өз қызметкерлеріне есептеген еңбекақы сомалары келесідей ( тенге):
- •27. Сыздыкова э.Ж.-ның 2012 жылға жеке табыс салығын анықтаңыз:
7. Жеке тұлғаның жеке табыс салығының сомасын анықтаңыз. Желтоқсан айында жеке тұлға келесідей табыстар тапты.
-түскен жалақы көлемі -120000 тенге
- кәсіпорынмен төленген медициналық көмек -67000 тенге.
-кітапқа төленген гонорар -150000 тенге.
- іссапар қызметіне төленген сома ( нормалар шегінде )- 24000 тенге .
- зейнетақы жинақтаушы қорынан алынған төлемдер -150000 тенге.
- квалификациясын жоғарылатуға берілген сома 240 000 тенге
Шешуі: S 1= (120 000+ 150 000- 2400*1.0035)*0.1= 24591.6
S 2 = (150000- 24000*1.0035) *0.1= 12591.6
8. Заңды тұлғаның арнайы салық режимін және табыс салығын анықтаңыз .
Заңды тұлға қаңтар айында 6 000 000 тенге алды,ақпанда 12 000 000 тенге, және наурыз айында 10 000 000 тенге алды, оның штатында 25 адам бар еді,қаңтар айында қосымша 20 адам,ақпан айында 40 және наурызда 15 адам жұмысқа тартылды.Штаттағы адамдар жалақысы 20 000 тенге, қосымша шақырылғандардікі 15000 тенге.
Қызметкерлердің саны: 25+20+40+15 = 100
Жалпы түсімі: 6 000 000+ 12 000 000 + 10 000 000 = 28 000 000
Жалақылар: 25*20 000 = 500 000; 75* 15 000 = 1125 000
Заңды тұлғаның табысы: 28 000 000 – 1125 000 – 500 000 = 26 375 000
Заңды тұлға арнайы салық режимінің жалпыға бірдей белгіленген тәртібін пайдаланады
Салық сомасы: 26 375 000 *20% = 5275000
23. Заңды тұлғаның арнайы салық режимін және табыс салығын анықтаңыз .
Заңды тұлға қаңтар айында 6 000 000 тенге алды,ақпанда 12 000 000 тенге, және наурыз айында 10 000 000 тенге алды, оның штатында 25 адам бар еді,қаңтар айында қосымша 20 адам,ақпан айында 40 және наурызда 15 адам жұмысқа тартылды.Штаттағы адамдар жалақысы 20 000 тенге, қосымша шақырылғандардікі 15000 тенге.
Қызметкерлердің саны: 25+20+40+15 = 100
Жалпы түсімі: 6 000 000+ 12 000 000 + 10 000 000 = 28 000 000
Жалақылар: 25*20 000 = 500 000; 75* 15 000 = 1125 000
Заңды тұлғаның табысы: 28 000 000 – 1125 000 – 500 000 = 26 375 000
Заңды тұлға арнайы салық режимінің жалпыға бірдей белгіленген тәртібін пайдаланады
Салық сомасы: 26 375 000 *20% = 5275000
26. Заңды тұлға келесідей шығын шығарды:
- ЖЖТ алумен байланысты шығындар- 90 000 тенге.
-Тауар қабылдаушыға төленген айыппұлдар-250 000 тенге.
-Мемлекеттік бюджетке төленген айыппұлдар – 150 000 тенге.
-қайырымдылық көмек – 170 000 тенге
Шешуі: ЖЖТ= 150000+250000+150000+2450000= 3000000
Ш= 90000+250000= 340000
ССТ= 3000000-340000= 2660000
КТС1= 0.2*2660000= 532000
КТС2= (2660000-532000) * 0.15 = 319200
∑КТС= 851200
2. Заңды тұлға қр-ның резидент емес тұлғасы, тұрақты мекеме құрып жұмыс істейді, ол 2012 жылы келесідей табыс тапты(мың. Тенге)
- Тауарды сатудан түскен табыс 600
-Ғимаратты өткізу кезіндегі құн өсімінен түсетін табыс 1000
- оң бағамдық айырма 500
Келесідей төлемдер жасады:
- ЖЖТ алумен байланысты шығындар 900
- Салық Басқармасы есептеген айыппұл көлемі 300
- Заказ беруші есептеген айыппұл көлемі 100
- көлік құралдарына салынатын салық сомасы 25
Шешуі: ЖЖТ= 600+1000+500= 2100
Ш: 900+100+25=1025
ССТ= 2100-1025=1075
КТС1= 0.2*1075=215
КТС2= (1075-215)*0.15= 129
∑КТС= 344
21.Кәсіпорын 2012 жылдың сәуір айында гаражды іске қосты,бастпақы құны 01.01.2012 ж. 1 320 000 теңгені құрады, тозу құны – 264 000 тенге, ай сайынғы амортизация – 11 000.
Салық міндеттемесі өзгерген жағдайдағы мүлік салығын есептеңіз?
01.01.12 1320000
01.02.12 1320000
01.03.12 1320000
01.04.12 1320000
01.05.12 1309000
01.06.12 1298000
01.07.12 1287000
01.08.12 1276000
01.09.12 1265000
01.10.12 1254000
01.11.12 1243000
01.12.12 1232000
01.01.13 1221000
Орташа баланстық құн = 16665000: 13 = 1281923
Салық сомасы = 1281923 * 1,5% = 19229
Ағымдығы төлемдер = 19229 : 4 = 4807,25
3. ҚР-ның резидент емес заңды тұлғасы,тұрақты мекеме құрып жұмыс істемейтін РК СП «Самал»-дың 2012 жылға корпорациялық табыс салағын анықтаңыз
СП «Самал» 2012 жылы келесідей табыс тапты (мың. тенге):- қызмет көрсетуден түскен табыс 1200
мүлікті жалға беруден түскен табыс 300
- сыйақылар 250
- Ғимаратты өткізу кезіндегі құн өсімінен түсетін табыс 2000
Келесідей төлемдер жасады:
- ЖЖТ-ты алумен байланысты шығындар 900
- Күмәнді міндеттемелер бойынша шығындар 150
- Емдеу комплексінің құрылысына кеткен шығындар 800
Шешуі: ЖЖТ= 1200+300+250+2000= 3750
Ш= 900+150+800= 1850
ССТ= 3750-1850= 1900
КТС1= 0.2*1900= 380
КТС2= (1900-380)* 0.15= 228
∑КТС = 380+228= 608