
- •Білгород-Дністровський морський рибопромисловий технікум
- •Семінарське заняття № 1
- •Семінарське заняття № 2
- •1 Мета:
- •2 Література:
- •3 План семінару
- •4 Теми рефератів:
- •5 Питання семінарського заняття:
- •Семінарське заняття № 3
- •1 Мета:
- •2 Література:
- •3 План семінару
- •4 Теми рефератів:
- •5 Питання семінарського заняття:
Семінарське заняття № 3
Тема : Безпека життєдіяльності в умовах надзвичайних ситуацій
1 Мета:
1.1 Навчальна: вивчити принципи та засоби захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій
1.2 Виховна: виховати почуття відповідальності за особисту безпеку і безпеку людей , які оказалися поряд, уміння прийняти вірне рішення для надання першої допомоги
2 Література:
2.1 Міщенко І.М. Забезпечення життєдіяльності людини в навколишньому середовищі.- Кировоград, 1998 – 252 с.
2.2 Шубин Е.П. Гражданская оборона - М.; Просвещение, 1991 - 227с.
3 План семінару
3.1 Організаційний момент |
- 5 хв.; |
3.2 Вирішування проблемних ситуацій |
- 20 хв.; |
3.3 Виконання індивідуального завдання |
- 15 хв.; |
3.4 Обговорення рефератів |
- 30 хв.; |
3.5 Підведення підсумків семінару, оцінка діяльності студентів |
- 10 хв. |
4 Теми рефератів:
4.1 Організація захисту населення в надзвичайних ситуаціях в нашому технікумі.
4.2 Захисні споруди.
4.3 Евакуація населення в надзвичайних ситуаціях.
4.4 Захист продуктів харчування і води в надзвичайних ситуаціях.
4.5 Захист сільськогосподарських тварин та рослин в надзвичайних ситуаціях.
4.6 Морально - психологічна підготовка населення для дій в надзвичайних ситуаціях
5 Питання семінарського заняття:
5.1 Основні принципи захисту населення.
5.2 Основні способи захисту населення.
5.3 Оповіщення населення о надзвичайних ситуаціях.
5.4 Заходи проти радіаційного та протихімічного захисту.
5.5 Режими радіаційного захисту.
5.6 Організація та проведення дозиметричного та хімічного контролю.
5.7 Електромагнітне забруднення.
5.8 Захист населення при радіоактивному забрудненні.
5.9 Захист населення при хімічному забрудненні.
5.10 Забезпечення населення засобами індивідуального захисту.
5.11 Захисні споруди.
5.12 Евакуаційні заходи.
5.13 Основні заходи по стійкості роботи об’єктів народного господарства в надзвичайних ситуаціях.
5.14 Рятівні роботи в осередках масового ураження.
5.15 Інші невідкладні роботи в зоні надзвичайних ситуаціях.
5.16 Санітарна обробка людей.
5.17 Дезактивація, дегазація.
ВИМОГИ ДО ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ:
студенти повинні знати:
причини виникнення , загальну характеристику та класифікацію надзвичайних ситуацій;
вимоги до систем сповіщення, організації зв'язку та медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях;
ідентифікація типу ситуацій та оцінка рівня небезпеки;
заходи для запобігання зсувів, пожеж та вибухів у житловому фонді;
принципи та засоби захисту населення в умовах надзвичайних ситуаціях;
дії адміністрації, персоналу та населення при виникненні надзвичайних ситуацій;
організація ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
види уражень організму людини;
послідовність дій при наданні першої долікарняної допомоги;
комплектація аптечки першої допомоги;
підручні засоби для надання першої допомоги;
правила зупинення кровотечі та обробки ран;
правила і порядок дій при виведенні людини з непритомного стану та стану клінічної смерті.
студенти повинні вміти:
визначати профілактичні заходи попередження надзвичайних ситуацій;
застосовувати засоби індивідуального захисту;
звільняти потерпілого від дії електричного струму, вогню та з- під обвалів;
рятувати утопаючих та надавати їм першу допомогу;
зупиняти кровотечі та здійснювати обробку ран;
накладати шини при переломах;
виводити людину з непритомного стану та стану клінічної смерті;
здійснювати штучне дихання та проводити непрямий масаж серця.
Зміст індивідуальних завдань
Вражаючий фактор |
Признаки ураження |
Надання 1-ої долікарняної допомоги |
1 Отруєння аміаком 2 Отруєння хлором 3 Отруєння угарним газом 4 Отруєння ртутью 5 Отруєння грибами 6 Отруєння алкоголем 7 Отруєння їжею 8 Ураження електрострумом 9 Утоплення 10 Обмороження 11 Опік 12 Кровотеча 13 Перелом ноги 14 Струс мозку 15 Удар, здавлювання 16 Радіоактивне отруєння 17 Інфекційні захворювання |
|
|
ОЦІНКА ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
За результатами опиту студентів заповнюється таблиця оцінки знань
№ п\п |
Вид опиту |
Оцінка знань |
1 2 3 4 |
Вирішування проблемних ситуацій Індивідуальне завдання Реферат Додаткові відповіді |
|
Враховуючи оцінку кожного елементу опиту виставляється загальна оцінка, при цьому кожна відповідь докладно коментується викладачем.
Приклад виконання індивідуального завдання
Вид ураження |
Ознаки ураження |
Надання першої медичної допомоги |
Отруєння аміаком |
Сльозоточиння, кашель, утруднене дихання, можливе припинення дихання, блювотиння, збудження, судороги, набряк легенів. Ураження очей: кон’юктивит, боязнь світла. Хімічні опіки шкіри (виникнення пухирів та струпа). |
Надіти на потерпілого протигаз (промисловий з коробкою КД сірого кольору). Вивести чи винести потерпілого з небезпечної зони. Забезпечити спокій, зігрівання, напівсидяче положення. Дихати теплими водяними парами 10% розчину ментолу. При спазмі голосових зв’язок - тепло на шию. При ядухі необхідний кисень. Штучне дихання під час припинення дихання, якщо немає набряку легенів. Промивати очі не менш 15 хвилин водою або 2% розчином борної кислоти. Закапати очі 30% розчином альбуцида, в ніс - теплу оливкову олію, вазелін. При ураженні шкіру обмивають чистою водою, накладають примочки з 5% розчину оцтової чи лимонної кислоти. Негайна евакуація до лікарні у лежачому стані з піднесеною головою. Не допускати переохолодження чи перегріву потерпілого. |