- •Білгород-Дністровський морський рибопромисловий технікум
- •Семінарське заняття № 1
- •Семінарське заняття № 2
- •1 Мета:
- •2 Література:
- •3 План семінару
- •4 Теми рефератів:
- •5 Питання семінарського заняття:
- •Семінарське заняття № 3
- •1 Мета:
- •2 Література:
- •3 План семінару
- •4 Теми рефератів:
- •5 Питання семінарського заняття:
Семінарське заняття № 2
Тема : Джерела небезпеки життєдіяльності людини
1 Мета:
1.1 Навчальна: вивчити джерела небезпеки життєдіяльності людини, знати заходи захисту від дії небезпек
1.2 Виховна: розвивати відповідальність, вміння знаходити правильні рішення під час екстремальних умов
2 Література:
2.1 Білявський Г.О. Основи загальної екології. К. Либідь, 1995-365с
2.2 Міщенко І.М. Забезпечення життєдіяльності людини в навколишньому середовищі.- Кіровоград, 1998 – 252 с.
2.3 Новиков Ю.В. Охрана окружающей среды. - М. Высшая школа, 1987. - 284с.
3 План семінару
3.1 Організаційний момент |
- 5 хв.; |
3.2 Виконання індивідуального завдання за схемою |
- 15 хв.; |
3.3 Обговорення рефератів |
- 50 хв.; |
3.4 Підведення підсумків, оцінка діяльності студентів |
- 10 хв. |
4 Теми рефератів:
4.1 Екологічні наслідки стихійних лих.
4.2 Уроки Чорнобилю.
4.3 Психологічна реакція людини на екстремальні умови та її вплив на небезпеку життєдіяльності
4.4 Надзвичайні ситуації в Україні (огляд)
4.5 Небезпечна дія газу радону на життєдіяльність
4.6 Наркоманія та токсикоманія.
4.7 Алкоголь та нікотин.
4.8 Небезпека захворювання на СНІД.
4.9 Побутова хімія.
4.10 Суїцид.
5 Питання семінарського заняття:
5.1 Класифікація джерел небезпеки життєдіяльності людини.
5.2 Природні небезпеки , фактори ураження, осередки ураження.
5.3 Аварії та катастрофи, причини та наслідки.
5.4 Характеристика осередків ураження , що виникають внаслідок
застосування зброї масового ураження.
5.5 Соціальні небезпеки.
5.6 Політичні небезпеки.
5.7 Комбіновані небезпеки.
5.8 Небезпеки в сучасному урбанізованому середовищ.
ВИМОГИ ДО ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ:
студенти повинні знати:
причини та характер виникнення абіотичних природних небезпек;
небезпеку дії підвищених і понижених рівнів температури, вологості, тиску та швидкості руху повітря;
загальні заходи і засоби захисту від бактеріальних та вірусних захворювань;
причини та характер виникнення техногенних небезпек;
заходи захисту від небезпек, пов’язаних з транспортними засобами;
заходи безпеки при використанні горючих, легкозаймистих і вибухонебезпечних речовин та матеріалів;
заходи захисту від небезпек, пов’язаних з електричним струмом;
основні заходи та засоби захисту від джерел випромінювання;
дію токсичних речовин на організм людини;
основні заходи та засоби захисту від дії токсичних речовин;
причини виникнення небезпек при експлуатації та утриманні житла;
загальні причини виникнення соціальних та політичних небезпек;
загальні правила поведінки на вулицях і дорогах, використання транспортних засобів та користування ними.
студенти повинні вміти:
визначити профілактичні заходи захисту від дії літосферних небезпек;
приймати рішення, спрямовані на попередження руйнівних наслідків гідросферних небезпек;
вибирати ефективні засоби захисту від бактеріальних та вірусних захворювань;
запобігати виникненню та ускладненню конфліктних ситуацій;
прогнозувати можливі наслідки дії природно – техногенних небезпек;
організувати безпечну експлуатацію інженерно - технічного устаткування та обладнання;
Схема карточки індивідуального завдання
Вид небезпеки |
Коротке визначення причини |
Наслідки небез-пеки |
Поведінка в даної ситуації, користування засобами захисту |
Заходи попередження даної небезпеки |
1 Землетруси 2 Пожежі 3 Повені 4 Смерч, ураган 5 Оповзні 6 Аварія на хімічному об’єкті 7 Аварія на АЄС 8 Автомобільні аварії 9 Ядерна зброя 10 Хімічна зброя 11 Біологічна зброя 12 Наркоманія 13 Алкоголь, нікотин 14 СНІД 15 Суїцид 1б Харчове отруєння 17 Електричний струм 18 Втоплення 19 Газові прибори 20 Побутова хімія 21 Воєнні конфлікти 22 Епідемії |
|
|
|
|
ОЦІНКА ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
За результатами опиту студентів заповнюється таблиця оцінки знань
№ п\п |
Вид опиту |
Оцінка знань |
1 2 3 |
Індивідуальне завдання Реферат Додаткові відповіді |
|
Враховуючи оцінку кожного елементу опиту виставляється загальна оцінка, при цьому кожна відповідь докладно коментується викладачем.
Приклад виконання індивідуального завдання
Вид небезпеки |
Коротке визначення, причини |
Наслідки небезпеки |
Поведінка людей в даній ситуації |
Заходи, які поперед- жають дану небезпеку |
Землетруси |
Землетруси - підземні поштовхи або колива- ння ґрунту.
Причини: 1) тектонічні, 2) вулканічні, 3) техногенна діяльність людини. |
Обвали, оповзні, руйну- вання будівель та споруд, масові пожежі, затоплення населених пунктів, людсь-кі жертви, загибель тва-рин, аварії на хімічних і радіоактивних підприєм-ствах та отруєння місце-вості хімічними та радіо-активними речовинами. |
Якщо землетрус застав в бу- динку, найкраще протягом 15-20 хвилин вибігти на відкриту міс- цевість. Не стояти поблизу буді- вель, високих стін, не користу- ватися лифтом. В будинку найбільш безпечне місце біля капітальних стін, слід триматись подалі від вікон. Після землетрусу надати ме- дичну допомогу людям, які ії потребують, звільнити людей, які опинились в завалах. |
1 Прогнозування. 2 Аналіз стану сейсмостійкості. 3 Заборонення бу-дівництва хімічних підприємств, АЕС в сейсмонебезпечних районах. 4 Будівництво в сейсмонебезпечних районах сейсмостійких будівель. |
