Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Задачи 1.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
83.97 Кб
Скачать

Купівля іноземної валюти.

Ситуація: Під час проведення ревізії під-во Сігал встановило: під-во подало до свого банку заявку на купівлю 1000 $ за курсом 5,05 за 1 дол, іноземна валюта придбавається для здійснення операцій пов’язаних з операційною діяльністю під-ва: при цьому комісійна винагорода банку за проведення операції становить 40 грн на дату надходження валюти НБУ 5 грн за 1 дол. Завдання: перевірити законність, правильність і повноту здійснення господ операцій та бух записів; перевірити правильність здійснення розрахунків; зробити виправлення проводок; скласти проводки; знайти порушення нормат законодавчих актів.

Розв’язок:

Відображено перерахування грошових коштів на купівлю валюти 333 311 5100,10

Відобр перерахування коштів для розраз з ПФ 651 333 10,10

Відобр перерах грошових коштів на суму комісійної винагороди 377 333 40,00

Збір до ПФ на витрати 92 651 10,10

Відобр списання ви-т з комісійної винагороди 92 377 40,00

Зарах на валютний рах придбана іноз валюта за курсом НБУ 312 333 5000

Відобр курсова різниця 949 333 50

Відобр списання витрат 791 92 50,1

791 949 50

1000$ * 5,05 = 5050

50505 * 0,2% = 10,1

Нормативна база: ЗУ про пенсійне страхування; ПСБО 21, вплив змін валютних курсів; Положення інструкція про застосування плану рахунків бух обл., активів, капіталу, зобов’язань господ операцій під-ва та орган. №291 від 30.11.99р.

Раптова інвентаризація каси, виявлені марки, долари, путівки.

Ситуація: про проведення раптової інвентаризації, виявлення путівок, марок…. Розвязок: порушений пункт б.о. п.7.19 - №637, п.3.3, п. 4.10, п. 4.2. Завести касову книгу в іноземній валюті, довести приміщення каси до вимог чинного законодавства до п.4.1, створити систему внутрішнього контролю. 3 грн, які не були оприбутковані в касу у розмірі – це 15 грн. 50$ видано не за цільовим призначенням.

Нестача програмного забезпечення

Ситуація: під час проведення ревізії під-во Крокус встановлено нестачу програмного забезпечення, що було придбано для потреб бухгалтерії…. Розвязок: Отримано програмне забезпечення 154 631 25000

ПК 641 631 5000; введено в експлуатацію 125 154 15000; нарахована амортизація 92 133 4166,67; списано витрати з А на фін рез 791 92 4166,67.

Вартість – 30000; ПДВ – 5000; Термін корисного використаня – 5р; фактично відп – 10 міс.

Прямолінійний метод: Річна норма А = вар-ть, яка амортизується / строк корисного вик-ня.

Річна норма А = 25000/5=5000

Місячна сума А = 5000/12= 416,667; 416,667*10=4166,67

Розмір збитку = (25000-4166,67)*1,19+4958,3=59500

На суму виявленої нестачі 947 20

072 --- 25000

Відшкодування винною особою 375 716 59500

Нарах до сплати в бюджет 716 642 34500

ОЗ, переуцінка, дооцінка.

Ситуація: на балансі під-ва значиться об’єкт ОЗ, що має такі показники, ПВ – 5000 грн, знос – 1000, ЗВ – 4000, СВ – 5600. якщо СВ об’єкта значно перевищує ЗВ під-во прийняло рішення про переоцінку (дооцінку) вартості об’єкта ОЗ.

Індекс переоцінки = СВ/ЗВ = 1,4; Знос = 1,4*1000=1400; Сума дооцінки нарах зносу = 400; первісна переоцінена вар-ть = 1,4*5000= 7000; сума до оцінки ПВ = 5600-4000=1600

10 423 1600

10 131 400.

ОЗ, уцінка.

Ситуація: на балансі під-ва ОЗ, ЗВ об’єкта ОЗ перевищує його СВ.

ЗВ= 5000; Знос= 1000; ЗВ= 4000; СВ= 3000; індекс= 0,75.

Сума уцінки нарах зносу = 0,75*1000= 750

Сума ПВ уцінки = 0,75*5000= 3750.

Введено в експлуатацію вантажний автомобіль.

Ситуація: у січні 2006р під-во купило і ввело в експлуатацію вантажний автомобіль для доставки товарів покупцям вар-тю 29600 крім того ПДВ 5920, а також оплата послуги з його реєстрації 400 грн. БВ – 30000, передбачуваний строк експлуатації – 4р., ліквідаційна вар-ть – 5000.

Метод ЗВ: РНА = 1- √ЛВ/ПВ * 100 = 1- √5000/30000= 1-0,638 = 0,3611 = 36,11

1р. Ам за рік = 30000*0,3611=10833

2р. = (30000-10833)*0,3611= 6921,20

3р. = (19167-6921,2)*0,3611 = 4422

4р. = (12245,8-4422)*0,3611 = 2825,17

Ам = 902,75= 10833/12

Ам = 576,7= 6921,20/12

Ам = 368,5= 4422/12

Ам = 235,482825,17/12

ЗВ = 30000-10830-6920,37-4422-2825,7 = 5001,93

93 131 902,5 2006р

93 131 576,7 2007р

93 131 368,5 2008р

93 131 235, 48 2009р.

НА

Підприємство купило програмний продукт для вик. в досл. розробках вар. 1524 грн., в т.ч ПДВ 254грн. Розп. По підпр. вст. Термін вик. прогр. Продукту 24міс. Дата введ в експлуат 13.06.08. Пргр. прод.продано 5.10.08.Відпов. до договору куп-прод. За 750грн. в т.ч ПДВ-125.

1)Передпл.постач за прогр. Прод/371/311/1524

2)ПДВ/641/644/254

3)Варт.прогр. забезп/154/631/1270

4)ПДВ/644/631/254

/631/371/1524

5)Введ. в експл./127/154/1270

6)Нар знос/941/133/211,68

7)Спис. витрат на фін.рез./791/941/211,68

8)Спис.зносу/133/127/211,68

9)Спис.зал варт/976/127/1058,32

10)перев. Прогр. Для продажу/286/127/1058,32

11)Визн.фін.рез./746/791/625

/791/941/211,68

12)отр.оплату від покуп./791/976/1269,98

/442/791/856,66

Сума А=1270/24=52,92*4=211,68

ЗВ=1270-211,68=1058,32