
- •Реферат
- •3. Розрахунок вантажопотоків. Вантажопотоку з очисних вибоїв.
- •3.1.Розрахунок середнього хвилинного вантажопотоку.
- •3.2.Максимальний хвилинний вантажопотік.
- •3. Вибір та обґрунтування засобів для транспортування корисної копалини.
- •3.1. Вибір конвеєрів по приймальній здібності.
- •Транспорт з підготовчого вибою.
- •Звідна таблиця вибору конвеєрів
- •5. Розрахунок стрічкового конвейєра.
- •6. Вибір та обгрунтування транспортних засобів для транспортування людей та матеріалів.
- •7. Розрахунок локомотивної відкатки.
- •Визначимо середньозважену довжину відкатки та похил.
- •4.2. Переміщення порожнього потягу на похил
- •4.3. Рушання завантаженого потягу на похил.
- •Визначаємо кількість вантажних та порожніх вагонеток.
- •17. Визначимо питомі витрати електроенергії на 1 т перевезених допоміжних матеріалів та на 1 км шляху:
- •8. Розрахунок монорейкової дороги з канатною тягою.
- •8.1.2 Визначаємо потрібну кількість рейсів у зміну для перевезення людей та матеріалів:
- •8.2 Тяговий перевірочний розрахунок обраної монорейкової дороги.
- •8.3 Визначення натягу каната методом обходу по контуру.
- •8.4.Перевірка тягового каната на міцність.
- •8.5 Визначення дійсного тягового зусилля:
- •8.6 Визначення необхідної потужності електродвигуна
- •9. Транспорт на завантажувальних та обмінних пунктах.
- •9.1. Навантажувальний пункт у прохідницькому вибої.
- •9.2.Перевантажувальні пристрої для конвеєрних ліній.
- •10. Транспорт у білястволовому дворі (обгрунтування вибору схеми).
- •11. Охорона праці.
- •§289. Забороняється допускати в роботу вантажні вагонетки, транспортні одиниці секційних потягів, монорейкових і нагрунтовних доріг:
- •§290. Забороняється:
- •12. Організація транспорту.
- •13. Висновки.
- •15. Список використаної літератури.
Звідна таблиця вибору конвеєрів
Назва виробки |
Кут нахилу град |
Довжина, м |
Тип конвеєру |
Швидкість стрічки, м/с |
Приймальна спроможність, м3/хв |
Потужність приводу, кВт |
Кнвеєрний штрек 2півн. та 2півд. лав пан.2 |
0 |
500 650 |
1ЛТ80 2Л80У 2шт |
2,5 2,5 |
10,2 10,2 |
75 110 |
Підготовчі вибої |
0 |
500 1000 |
1ЛТП80 2Л80У 2шт |
2,5 2,5
|
10,2 10,2
|
75 110
|
Конвеєрний ухил пан.2 |
12 |
1000 |
2Л100У |
2,5 |
16,5 |
330 |
Головний конвеєрний штрек пласту |
0 |
900 |
2Л100У 2шт |
2,5 |
16,5 |
220 |
Конвеєрний квершлаг |
0 |
200 |
1Л1000 |
3,15 |
25 |
132 |
Головний конвеєрний штрек |
0 |
100 |
1Л1000 |
3,15 |
25 |
132 |
5. Розрахунок стрічкового конвейєра.
Вихідні дані:
Приймальна здібність Qпр=16,5 м3/хвил;
Експлуатаційна продуктивність Qе=кн*Qсм.2л/Тсм*км= 1,5*1296/6*0,75=432 т/год;
Довжина транспортування L=1000 м;
Кут нахилу виробки β=12°;
Максимальний розмір транспортуємого матеріалу амах=250 мм;
Конвеєр стаціонарний 1Л100У;
Встановлена потужність 330 кВт;
Швидкість стрічки 2,5 м/с.
Перевіримо ширину стрічки на кускуватість:
Вmіn=2· amax+250=2· 250+250=750мм < 1000 мм.
Кінематична схема конвеєру:
Мал. 6 Кінематична схема конвеєру 2Л100У.
Визначим погонну вагу вантажу, що знаходиться на стрічці конвеєра за наступною формулою:
q = Qе/(3,6· V)=432/ (3,6·2,5)=48 кг/м,
де V – швидкість руху стрічки конвеєра, V=2,5 м/с;
Погонна вага ролікоопор:
Вантажна гілка q'р=G'р/L'р= 25/1,2 = 20,8 кг/м
Порожня гілка q''р = G''р/L''р= 21,5/2,4 = 9 кг/м
G'р, G''р - вага частин, які обертаються, відносно верхньої та нижньої роликоопори; приймається в залежності від ширини стрічки. При В=1000 мм G'р = 25 кг та G''р =21,5кг.
L'р, L''р- відстань між роликоопорами відповідно вантажної і порожньої гілці; L'р=1,2м, L''р=2,4 м.
Визначаємо орієнтовно погонну вагу стрічки по встановленій потужності двигуна конвеєра:
1)Максимально можливе тягове зусилля, що може розвити привід конвеєра, визначаємо по такій формулі:
Wот=708· Ny/V=708·330/2,5=93456 H.
Ny= 330 кВт - сумарна встановлена потужність двигунів.
2)Максимально можливий натяг конвеєрної стрічки (по встановленій потужності):
Smax = Wот ·eμα/( eμα –1)=93456·7,77/(7,77 – 1) = 107260 H.
α - сумарний кут обхвату стрічкою приводного борабану, α = 470 град.(8,2 рад).
μ- коефіцієнт зчеплення стрічки з приводним барабаном, μ=0,25 (обточений барабан, виробка не примикає до очисниго вибою).
eμ α = 7,77 - тяговий фактор.
По величині Smax обираємо тип конвеєрної стрічки
σ = Smax · m/В= 107260 •8/100=8581 Н/см
де: m - запас міцності конвеєрної стрічки;
σ - розривне зусилля 1 см ширини резинотросової стрічки. Попередньо приймаємо конвеєрну резинотканьову стрічку з 3 тканевими прокладками типу 2РШТК400 для якої σ = 2940 Н/см, погонна маса стрічки 12,3 кг/м.
Визначаємо опір руху вантажної і порожньої гілки стрічки:
Wв= ((qл+q΄ р +q)· соsβ· ω+(q + qл)· sinβ)· Lв· g ,
Wв =((12,3+20,8+48)·соs120·0,03 +(48+12,3)·sin120)·9,81·1000=146335 H.
де: ω =0,03 - коефіцієнт опору руху стрічки;
g=9,81 Н/м2 - прискорення вільного падіння;
Lг=1000 м. - довжина навантаженої гілки стрічкового конвеєра.
β – кут нахилу конвеєра.
Wпор= ((qл+q΄ ΄р) · соsβ· ω – qл· sinβ)· L· g
W =((12,3+9)· 0,03· cos 120 –12,3 · sin 120 )·9,81· 1000 = -18956H,
Визначимо приблизно тягове зусилля на приводі конвеєра
W'0= k( Wгр + Wпор)
W'0= 1,15·(146335 - 18956)=146485 Н
де k=1,15 - коефіцієнт, який враховує місцеві опори руху стрічки.
Визначимо мінімальний натяг стрічки на вантажній гілці за умовою припустимого її провісу
Sгр. min ≥ 5· ( qл+q)· g· L'p;
Sгр. min ≥ 5· (48+12,3 )· 9,81· 1,2 = 3549 Н.
Визначимо мінімально необхідний натяг стрічки в точці її збігання
Sзб. min ≥ kт· W΄ 0/ (eμ α-1);
Sзб. min ≥ 1,4·146485/(7,77-1)=30292 Н
kт=1,4- коефіцієнт запасу сил зчеплення.
Визначимо загальне тягове зусилля на приводі установки.
Спочатку визначимо натяг у характерних точках за методом обходу по контуру. Натяг стрічки в точці збігу з барабана S1 повинна бути обрана зі слідуючих міркувань:
S1 ≥ Sзб. min
На основі цією нерівності приймаємо S1=30300 Н. З погляду того, що відстань 5-6 мала у порівнянні з довжиною конвеєра , то нею нехтуємо.
Таким чином маємо
S2= S1+ W1-2= S1+ Wпор=30300-18956=11344 Н.
S3= S2+ W2-3=1,05· S2=1,05· 11344=11911 Н.
S4= S3+ W3-4= S3+ Wв=11911+146335=158246 Н.
S5= S4+ W4-5=1,05· S4=1,05·158246=166159 Н.
S6= S5=166159 Н.
Тобто, натяг стрічки на приводному барабані :
Sнб=S6=166159 Н.
Визначимо дійсне загальне тягове зусилля на приводі по формулі:
W0 = Sнб - Scб + kпр· ( Sнб+ Scб), де
kпр=0,04- коефіцієнт опору руху стрічки на приводному барабані
W0 = 166159 –30300 + 0,04· (166159+30300)=143717 Н.
Уточнюємо тип конвеєрної стрічки. Максимальний дійсний натяг стрічки за результатами розрахунку складає
Smax.д= S6=166159 Н.
Потрібне розривне зусилля конвеєрної стрічки вибирається по слідуючій залежності Sр≥ Smax.д. По таблицям обираємо кінцево тип конвеєрної стрічки:
іσ = Smax.д· m/В= 166159· 8/ 100=13293 Н/см.
Враховуючи, що діюче максимальне зусилля значно більше розрахованого при попередньому виборі стрічки по потужності, приймаємо два конвеєра довжиною по 500 м.
Остаточно обираємо тип конвеєрної стрічки: 2РШТК-400 з 3 прокладками, розривна міцність якої Sр=іσр∙В/m=(3·2940· 100)/8=110250 Н > Smaxд./2=166159/2=83080 Н.
Визначаємо потрібну сумарну потужність двигуна приводу конвеєра :
Nn = kз· W0· V/(1000· η);
де kз – коефіцієнт запасу потужності , kз=1,2;
η – к.к.д. приводу ; η = 0,85.
Nп= 1,2· 143717· 2,5/(1000· 0,85)=507 кВт.
Nу=к· Nп=1,2·507=608 кВт.
Необхідна кількість конвеєрів по потужності приводу:
n= Nу/ Nк=608/330=1,84≈2шт
Приймаємо два конвеєра 2Л100У довжиною по 500 м із кутом установки конвеєра (виробки) 120 та експлуатаційною продуктивністю 432 т/год.
Діаграма натягу конвеєрної стрічки 2РШТК – 400 конвеєру вказана на мал.7
Р
ис.
7. Діаграма натягу конвеєрної стрічки
.