
- •Організаційний момент.
- •Оголошення теми, мети, завдань уроку.
- •IV. Опрацювання матеріалу за темою уроку. Інтерактивна лекція.
- •1. Тест-опитування за біографією Лесі Українки.
- •IV. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.
- •Підсумки уроку.
- •Домашнє завдання.
- •1. Ви повертаєтесь «додому», де маєте виконати завдання (дати письмові відповіді).
Підсумки уроку.
Рефлексія «Есе».
Есе
Ім’я____________
Дата____________
Тема есе: «Які поезії Лесі Українки вам запам’ятались найбільше»
Які думки вони у вас викликали______________________
Які почуття_____________________
Для мене сьогодні важливим було_________________________
Домашнє завдання.
1.Опрацювати теоретичний матеріал підручника. вивчити поезію з інтимної лірики поетеси напам’ять.
2.Написати відгук на тему «Україна, на наш погляд, нині не має поета, щоб міг силою і різ- носторонністю свого таланту зрівнятися з Лесею Українкою» (І. Франко).
3.Перечитати п’єсу «Лісова пісня».
Урок З
Тема «ЛІСОВА ПІСНЯ» ЛЕСІ УКРАЇНКИ - ШЕДЕВР УКРАЇНСЬКОЇ ДРАМАТУРГІЇ. ДЖЕРЕЛА ТВОРУ. БАГАТСТВО ЗМІСТУ»
Мета:
навчальна - ознайомити учнів з історією написання та джерелами твору, розкрити тему, ідею, проблематику твору, вдосконалювати навички аналізу художнього тексту;
розвивальна - розвивати соціальну, пізна
вальну, комунікативну, особистісну та творчу компетентності;
виховна - виховувати активну життєву позицію, прищеплювати любов до звичаїв і вірувань свого народу.
Тип уроку: комбінований.
Жанр уроку: творча лабораторія.
Обладнання: індивідуальні інформаційні
матеріали для роботи в ротаційних групах, пам’ятка «Правила для учнів», аркуш самооцінки учня під час роботи в групі, картки із завданнями для груп, ілюстрації до драми-феєрії.
Методи і прийоми: робота в групах за інтерактивним прийомом «Мозаїка», самостійна робота, самооцінка, рефлексія «Незакінчене речення».
Очікувані результати: учні вміють розкрити фольклорну основу сюжету п’єси «Лісова пісня», розкрити сюжет та композицію, аргументовано висловлюють власні судження, пояснюють значення терміна «драма-феєрія», «драматична поема»; виявляють навички соціальної; пізнавальної, комунікативної, особистісної та творчої компетентностей.
Підготовка до уроку: виготовлення індивідуальних інформаційних карток, аркушів самооцінки учнів під час роботи в групі.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
П. Оголошення теми, мети, завдань уроку.
Організація класу для роботи в групах. Для роботи за допомогою прийому «Мозаїка» учні повинні бути готовими працювати в різних групах.
Учитель. Спочатку ви працюватимете в «домашній» групі.
Потім в іншій групі ви будете виступати в ролі «експертів» з питаннями, над якими ви працювали в домашній групі, та отримуєте інформацію від представників інших груп.
В останній частині уроку ви знову повернетесь у свою «домашню» групу для того, щоб поділитися тією новою інформацією, яку надали учасники інших груп.
Правила для учнів:
Кожна думка важлива.
Не бійся висловитися!
Ми всі - партнери!
Обговорюємо сказане, а не людину!
Обдумав, сформулював, висловив!
Говори чітко, ясно, красиво!
Вислухав, висловився, вислухав!
Тільки обґрунтовані докази!
Вмій погодитися і не погодитися!
Важлива кожна роль.
Ш. Сприйняття й засвоєння учнями навчального матеріалу.
«Домашні групи» (визначаються за номером картки, яку отримав учень).
1.Кожна група отримує завдання, вивчає його та обговорює свій матеріал, складає тези виступу в іншій групі.
2.Вам бажано обрати в групі головуючого, тайм-кіпера (той, хто стежить за часом).
* . іІт
«Експертні групи».
1.Учні об’єднуються в нові групи (визначаються за кольором трикутника на картці, яку отримав учень).
2.У новій групі ви стали експертами з тієї теми, що вивчалася у вашій «домашній» групі.
3.По черзі кожний має в повному обсязі донести інформацію до інших груп та сприйняти нову інформацію від представників інших груп (складається план прослуханого, записуються тези).
«Домашні групи».