
- •Міністерство освіти та науки України Національний університет “Львівська політехніка“
- •Курсова робота
- •1.Призначення будинку характеристика конструкцій будівельних огорож приміщень та технологічних процесів.
- •3. Розрахункові (проектні) параметри зовнішнього повітря в теплий (тпр ) і холодний (хпр) період року.
- •4. Розрахункові (проектні) параметри внутрішнього повітря приміщень
- •5. Розрахунок годинних тепло-, волого- і газовиділень у не вентильованому зальному приміщенні.
- •5.1 Теплонадходження від сонячного промінювання.
- •5.2Теплонадходження від людей
- •5.3 Вологовиділення від людей
- •5.4 Виділення від людей двооксиду вуглецю.
- •Вологовиділення від людей
- •Тепловий баланс кінозалу для хпр
- •6. Побудова процесів обробки повітря для тпр і хпр на I – d діаграмі та визначення продуктивності системи загально-обмінної вентиляції.
- •Визначаємо необхідний повітрообмін по надлишках тепла: По явному теплу:
- •Повітрообмін по надлишках вологи
- •7. Підбір повітророзподілювачів типу вдп
- •9.Підбір перерізу повітропроводів.
- •Підбір перерізу повітропроводів вентсистеми
- •10. Аеродинамічний розрахунок повітропроводів системи
- •Визначення місцевих опорів для механічної притікальної вентиляції глядацького залу.
- •Повітророзподільник типу вдп-6
- •Аеродинамічний розрахунок системи вентиляції п-1
- •11. Аеродинамічний розрахунок повітропроводів системи
- •3.Раптове розширення:
- •1.Раптове розширення:
- •Аеродинамічний розрахунок системи вентиляції в-1
- •Список використаної літератури
Тепловий баланс кінозалу для хпр
Qбя = Qс о+ Qля - ΣQ0 , Вт
Qбя =9266+21978-11053=20191 Вт.
Qбп= Qс о+ Qлп - Q0 , Вт
Qбп =9266+28416-11053=26629 Вт.
6. Побудова процесів обробки повітря для тпр і хпр на I – d діаграмі та визначення продуктивності системи загально-обмінної вентиляції.
Розрахунок проводимо для кінозалу на основі тепло , волого і газовиділень для теплого і холодного періодів року.
ТПР :
Визначаємо кутовий коефіцієнт променя процесу асиміляції тепло- і вологонадлишків
Εт = (Qбп .3,6) / Wл , кДж/кг
Εт = (3,6·21672)/13,3= 5866 кДж/кг
На I – d діаграмі наносимо точку З (tЗА = 25,9 °С ; Iза = 53,9 кДж/кг ). З точки З вниз по (I = const) до φ=90 % виконуємо охолодження повітря (точка З) .
Після цього відбувається підігрів повітря на 1 °С (точка П) за рахунок закручування потоку в вентиляторі. З точки П проводимо промінь паралельний до Εт до перетину з ізотермою tв = 28оС , і знаходимо точку В. Решту параметрів внутрішнього повітря знаходимо з I – d діаграми і заносимо в таблицю Табл.6.2
Параметр процесів готування і вентилювання Табл.6.2
Показник стану Повітря на i-d діаграмі |
Позначення стану повітря на i-d діаграмі
|
Температура tз, оС
|
Ентальпія Iз ,кДж/кг |
Вологовміст dз, г/кг |
ТПРВідносна вологість φз, %
|
|
|
|
|
З |
25,9 |
53,9 |
11 |
53 |
П |
21 |
53,9 |
13,2 |
85 |
В |
28 |
64 |
15,5 |
65 |
Визначаємо необхідний повітрообмін по надлишках тепла: По явному теплу:
GЯ = 3,6·QЯ/(с·(tвит-tприт)), кг/год
с –питома теплоємність повітря (с = 1,005 кДж/(кг·°С)
tвит- температура витікального повітря (25°С)
tприт- температура притікального повітря (20°С)
GЯ= 3,6·12703/(1,005·(28-21))=6500 кг/год
По повному теплу:
Gп = Q пб / (Iвит – Iп ) , кг/год
Gп = 3,6·21672/(64-53,9) = 7725 кг/год
Повітрообмін по надлишках вологи
Gв = ΔМв / (dвит– dп) , кг/год
Gв = 13,3/(15,5-13,2)= 5,8 кг/год
Необхідний повітрообмін по газових шкідливостях
кг/год
Свит , Спр – концентрація СО2 в середині і ззовні приміщення , л/м3
кг/год
кг/год
Розрахунковим повітрообміном приймаємо найбільший повітрообмін з порахованих по різних шкідливостях.
Розрахунковим повітрообміном приймаємо повітрообмін по повному теплу Gп =7725 кг/год
Знаходимо кратність повітрообміну в ТПР:
К = Lр/V
Де Lроз –повітрообмін в приміщенні (6438 м3/год);
Lр=Gр/ ρпр==7725/1,2=6438 м3/год
V- об’єм приміщення (2481 м3)
К = 6438/2481 = 2,6 год-1.
на одну особу припадає наступна кількість припливного повітря:
Lроз/240=6438/240=26,8 м3/(год*1особ);
ХПР
За розрахунковий повітрообмін приймаємо повітрообмін , який є розрахунковим для ТПР. Для ХПР з температурою tз≥0оС, об’ємну витрату повітряного потоку на одну особу приймаємо рівною об’ємній витраті для ТПР Lроз/240=26,8 м3/(год*1особ). Для ХПР з температурою tз<0оС, об’ємну витрату повітряного потоку на одну особу приймаємо в два рази меншу за об’ємну витрату ТПР (Lроз/240)/2=13,4 м3/(год*1ос).
Це зменшення подачі чистого повітря на одну особу погіршить повітря приблизно на 10%, а це нас задовольняє і тому подачу повітря приймаємо 13,4 м3/(год*1ос).
Lз = 26,8·n , м3/год
де n – кількість людей
Lз = 26,8·240 = 6432 м3/год
Gз = Lз. ρз , кг/год ;
де Lз – кількість зовнішньго повітря , м3/год
ρз – густина зовнішньго повітря , кг/м3
ρз = 353/(273+ tз) , кг/м3
ρз = 353/(273+ (0)) ; ρз = 1,29 кг/м3
Gз = 6432·1,29 = 8297 кг/год.
К=6432/2481=2,6 год-1
♦ Визначаємо кутовий коефіцієнт променя процесу асиміляції тепло- і вологонадлишків
Εх = (Qбп .3,6) / Мл , кДж/кг
Εх = (3,6·26624)/8,88=10794 кДж/кг
♦ На I – d діаграмі наносимо точку З (tЗ = 0 °С ; Iз = 2 кДж/кг ). З точки З вертикально вверх (d = const) до 18 °С виконуємо підігрів повітря і при цьому одержуємо повітря з дуже малою відносною вологістю. Тоді поступаємо наступним чином, на I – d діаграмі наносимо точку В (tв = 18 °С ; Iв = 36 кДж/кг), яка знаходиться при перетині φ=55% і tв = 18 °С. Тоді наносимо показник кутового променя процесу в приміщенні Εх . Паралельно до Εх проводимо пряму, яка перетнувши ізотерми tп = 12 °С дасть нам точки П (tп = 12 °С ; Iп = 28,5 кДж/кг) . Решту параметрів внутрішнього знаходимо з І-d діаграми.
,°С
Отже, витрата тепла на нагрівання повітря при tз≥0°С визначаю:
Qнагр = 0,278 · Gз · (Іп – Із), Вт
Qнагр = 0,278 · 10495 · (28,5 – 2)=77317, Вт;
Визначаю теплову потужність установки:
Qус =1.1· Qнагр, Вт;
Qус =1.1·77317=85049, Вт;
Отже, витрата тепла на нагрівання повітря при tз<0°С визначається як:
Qнагр = 0,278 · 5695 · (28,5 – (-17,6))=72986, Вт;
Qус =1.1·72986 =80285, Вт;
Gз = Lз. ρз , кг/год ;
Gз = 4068*1,4=5695, кг/год.
Підбір повітроготувальника здійснюється за значенням Lр=6438 м3/год. [3]
Повітроготувальник внутрішній CV-A:
Vmin =6850 м3/год;
Vорт =16500 м3/год;
Vmax = 17350 м3/год;
L = 7610мм;
B = 1323мм;
H = 1637мм;
K=3090 мм;
b*h =1250*1350мм;
b1*h1 =1000*630мм
hw =638
m=1968-2293 кг.