Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Записка готова Жуковський.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.5 Mб
Скачать

5.2Теплонадходження від людей

Qля = (qмя nч + 0,85 qмя nж) , Вт ,

Qлп = (qмп nч + 0,85 qмп nж) , Вт де

qмя, qмп – відповідно явні і повні тепловиділення від людини ( в стані спокою ) , Вт

qмЯ = 52,6 Вт (додаток 5 табл. 5.1 [2])

qмп =93 Вт (додаток 5 табл. 5.1 [2])

nч – кількість чоловіків ( приймаємо , що половина відвідувачів це чоловіки )

nч = 120

ж – кількість жінок .

nж = 120

Qля = 52,6·120+0,85·52,6·120 = 11677 Вт

Qлп = 93·120+0,85·93·120 = 20646 Вт

5.3 Вологовиділення від людей

Мл = мм nм + 0,85 мм n ж , г/год , де

мм – питомі вологовиділення від одного дорослого чоловіка , г/год

мм = 60 (додаток 5 табл. 5.1 [1])

Мл = 60·120+0,85·60·120 = 13320г/год = 13,3 кг/год

5.4 Виділення від людей двооксиду вуглецю.

Мсо2 = mco2 . n , л/год

mco2 – кількість вуглекислого газу , яка виділяється однією людиною.

mco2 = 14 л/год (табл..5.28 [2])

Мсо2 = 14·240 = 3360л/год.

Тепловий баланс кінозалу для ТПР

Qбя= Qля + Qсон.покр + Qсон.ст.. , Вт ;

Qбя=11677+824+202=12703 Вт;

Qбп= Qлп + Qсон.покр + Qсон.ст.., Вт

Qбп=20646+824+202=21672 Вт.

ХПР

Теплонадходження від людей

Qля = (qмя nч + 0,85 qмя nж) , Вт ,

Qлп = (qмп nч + 0,85 qмп nж) , Вт де

qм – тепловиділення від людини ( в стані спокою ) , Вт

qмЯ = 99 Вт (додаток 5 табл. 5.1 [2])

qмп = 128 Вт (додаток 5 табл. 5.1 [2])

nч – кількість чоловіків ( приймаємо , що половина відвідувачів це чоловіки )

nч = 120

nж – кількість жінок .

nж = 120

Qля = 99·120+0,85·99·120 = 21978 Вт

Qлп = 128·120+0,85·128·120 = 28416 Вт

Вологовиділення від людей

Мл = мч nм + 0,85 мч n ж , г/год , де

мч – питомі вологовиділення від одного дорослого чоловіка , г/год

мч = 40 (додаток 5 табл. 5.1 [2])

Мл = 40·120+0,85·40·120 = 8880 г/год = 8,88 кг/год

Виділення газових шкідливостей

Мсо2 = mco2 . n , л/год

mco2 – кількість вуглекислого газу , яка виділяється однією людиною.

mco2 = 14 л/год (табл..5.28 [2])

Мсо2 = 14·240 = 3360 л/год.

Тепловтрати через зовнішні захищення .

Втрати через зовнішню стіну:

Qзс = kз ст·Fст·(tв - tч.о )·n, Вт

kз ст – коефіцієнт теплопередачі стіни будинку ( кінозалу) , Вт/(м3 оС) ; k = 0,4Вт/(м2 оС)

n – коефіцієнт, який зменшує розрахункову різницю температур (tв – tз), приймаємо з таблиці 3 8.

Тепловтрати через зовнішні захищення вираховую і заношу в таблицю №1

При-мі-щен-ня

Назва примі-щення і його

tв

Огоража приміщення

К, Вт/(м2*К)

(tв – tз.а)*n

Q0,

Вт

Розрахункові тепловтрати Q0= Q0*β, β =1,05 ;Вт

Наз-

ва

Орієнтація за

сторонами світу

Розміри,

ахb,м

F,

м2

1

Гляда-цька зала

18 оС

З.ст.

Пн.

24*9

216

0,4

(15,5-(-19))*1

2981

3130

З.ст.

Сх.

15*5,6

84

0,4

(15,5-(-19))*1

1159

1217

З.ст.

Пд.

24*5,6

134,4

0,4

(15,5-(-19))*1

1855

1948

З.дв.

Пн.

(1,5*2)*2

6

0,71

(18-(-19))*1

320

340

Г.п.

-

14,8*23,8

352,24

0,22

(13-(-19))*0,9

2232

2344

П.п.

-

14,8*23,8

352,24

0,38

(18-(-19))*0,4

1981

2080

∑=11059

Визначаю температуру витікального повітря:

Втрати через горищне перекриття:

Qпер= Fg·kп ·(tв-tз)· n, Вт

Kп – коефіцієнт теплопередачі перекриття будинку ( кінозалу) , Вт/(м3 оС) ;k = 0,22 Вт/(м2 оС)

Fст – площа перекриття (352,24м2)

Qпер= 352,24·0,22·(16-(-19))·0,9 = 2441 Вт

Сумарні тепловтрати приміщення дорівнюватимуть:

ΣQп = Qзс+Qгп+Qпідв+Qдв= (3130+1211+1948)+2344+2080+340=11059 Вт.

Для часткової компенсації тепловтрат і забезпечення фонової внутрішньої температури 12 °С в глядацькому залі передбачена система водяного обігрівання (розміщенням нагрівальних приладів по периметру зовнішніх стін). Визначаємо теплопродуктивність системи опалення:

Вт;.