Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
задачи_по_финансам.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
73.41 Кб
Скачать

Решение:

1)НДС= 25500/6=4250

2)Вал.доход= РП-НДС=25500-4250=21250

3)Чистый доход=Вал.доход-затраты на опл.труда= 21250-650=20600

4)прибыль от реал. Продукции=Вал.доход-себестоимость= 21250-16500=4750

5)Рентабельность= прибуль от реал./себестоимость*100%=4750/16500*100%=28,8%

6)Общий доход=Сумма всех доходов=4750+38+47+19-20=4834(тыс.грн0

4

Виручка від реалізації продукції у вільних відпускних цінах з податком на додану вартість – 48620 тис. грн., в тому числі сума податку на додану вартість – 8920 тис. грн. Собівартість реалізованої продукції – 32400 тис. грн. Інший прибуток – 210 тис. грн. Визначити загальний прибуток і рентабельності реалізованої продукції.

Решение:

Общая прибыль= 48620-8920+210-32400=7510(тыс.грн)

Рентабельность=7510/32400*100%=23%

5

Визначити загальну рентабельність підприємства за наступними даними:

  • вартість товарної продукції в звітному році ТП зв. = 830 тис. грн.;

  • залишки товарної продукції на початок звітного року ТП зв.п.р.=300 тис. грн.;

  • залишки товарної продукції на кінець звітного року ТП зв.к.р.=100 тис. грн.;

  • собівартість реалізованої продукції Среал. = 750 тис. грн.;

  • ліквідаційна вартість фізично і морально зношеного обладнання – 30 тис. грн.;

  • залишкова вартість – 20 тис. грн.;

  • прибуток від позареалізаційних операцій – 10 тис. грн.

  • середньорічна вартість основних виробничих фондів – 850 тис. грн.;

  • середньорічна вартість оборотних засобів – 250 тис. грн.

Решение:

1)Выручка= вартість товарної продукції в звітному році + залишки товарної продукції на початок звітного року- залишки товарної продукції на кінець звітного року=830+300-100=1030(тыс.грн)

2)Прибыль= Выручка-себестоимость+ прибыль от внереал.операций=1030-750+10=290(тыс.грн)

3)Рентабельность= (прибыль/ середньорічна вартість основних виробничих фондів+ середньорічна вартість оборотних засобів)100%= 290/800+250*100%=27,6%

4)чистая среднегод.стоимость= середньорічна вартість основних виробничих фондів- ліквідаційна вартість– залишкова вартість=850-30-20=800(тыс.грн)

6

Розрахувати прибуток від реалізації продукції на плановий квартал за такими даними

Показники

Сума

Залишки нереалізованої продукції на початок планового кварталу, тис. грн.

за оптовими цінами (без ПДВ)

за виробничою собівартістю

Плановий обсяг товарної продукції тис. грн.

за оптовими цінами (без ПДВ)

за виробничою собівартістю

Позавиробничі витрати по відношенню до виробничої собівартості товарної продукції, %

52200

46800

480600

410200

5

Решение:

1)Прибыль от реал. на начало=Залишки нереалізованої продукції на поч-

за оптовими цінами=52200-46800=5400

2)Прибыль от ТП= Плановий обсяг товарної продукції- за оптовими цінами=480600-410200=70400

3)Затраты непроизв-е= за оптовими цінами*норму затрат=410200*0,05=20510

4)прибыль на пл.= 1+2-3=5400+70400-20510=55290

7

Виробниче підприємство реалізувало 200000 одиниць продукції по продажній ціні 48 грн. за одиницю. Валові витрати одиниці виробляємих виробів склали 40 грн. Розрахувати загальну суму отриманого підприємством прибутку і рівень рентабельності виробленої продукції.

Розв’язання 9 (кроки рiшення):

1. Виручка від реалізації = кількість одиниць продукції* ціну за одиницю продукції=200000*48=9600000грн

2. Витрати = кількість одиниць продукції * валові витрати на одиницю виробляємих виробів= 200000*40=8000000грн.

3. Прибуток = виручка від реалізації – витрати= 9600000-8000000=1600000грн

4. Рентабельність = (прибуток / витрати) * 100%=1600000/8000000*100%=20%