
- •Анотація
- •Урок 1. Засоби виразності в різних видах мистецтва. Уявна подорож по місту. Бесіда «Мистецтво навколо нас».
- •Хід уроку
- •Урок 2. Малювання композиції «Сонячні барви золотої осені».
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Урок 4. Малювання з натури. «Осінь усім багата».
- •Хід уроку.
- •1. Відгадування загадок.
- •Урок 5. Малювання композиції «Осінній дощ».
- •Хід уроку
- •Урок 6. Малювання композиції «Кольорові хатки».
- •Хід уроку.
- •Урок 7. Плямографія «Хитра пляма».
- •Хід уроку.
- •Урок 8. Хто живе у ставку?
- •Хід уроку.
- •3. Повідомлення теми й мети уроку.
- •Урок 9. Малювання композиції «Рибки в акваріумі»
- •1. Дидактична гра « Впіймай рибку».
- •Урок 10. Святковій настрій у композиції «Свято Івана Купала»
- •1. Вступна бесіда
- •Урок 11. Ліплення рельєфу «в гостях у Нептуна»
- •1. Вступна бесіда
- •Урок 13. Ліплення з пластиліну «Красивий кіт»
- •Урок 14. Монотипія із графічним доопрацюванням «Світ комах»
- •1. Актуалізація опорних знань.
- •Етап організації виконання плану діяльності.
- •1. Робота над темою уроку.
- •1. Бесіда про архітектуру в житті людей.
- •2. Словникова робота.
- •Урок 18 Малювання орнаменту у смужці «Узор бігунець»
- •Урок 19 Аплікація у поєднанні з витинанкою «Старовинна фортеця»
- •1.Вступна бесіда.
- •2.Перегляд демонстраційного матеріалу.
- •Урок 20 Ліплення з пластиліну ( снігу) фортеці.
- •1. Бесіда про традиційні українські зимові ігри та забави.
- •2. Декламування віршів.
- •3. Продовження бесіди.
- •Урок 22 Прикрасимо посуд. Розпис тарелі. «Летіла зозуля з яру на долину»
- •Урок 23 Ліплення рельєфу на тему: «Гарні квіти та метелики»
- •1. Бесіда про скульптуру.
- •Метелик
- •Урок 24 Знайомство з народними традиціями писанкарства. Малювання писанок.
- •Писанка
- •1. Декламування вірша в.Костів «Писанка».
- •Урок 25 Малювання орнаменту у смужці. Композиція «Сонячні квіти»
- •Актуалізація опорних знань учнів.
- •Урок 26 Малювання композиції «Веселе сонечко ховалось в веселих хмарах весняних»
- •Урок 28. Малювання ілюстрації до казки «Курочка Ряба»
- •Вступна бесіда вчителя
- •Урок 29 . Малювання на кольоровому папері композиції «Диво – птиця».
- •Хід уроку
- •Vі. Підсумок уроку.
- •V. Знайомство з технікою гравюри на вощеному папері.
- •Вступна бесіда вчителя.
- •3. Продовження бесіди.
- •Квіткові сни.
- •1.Вступна бесіда.
- •Прослуховування уривка із казки Ганса Крістіана Андерсена «Дюймовочка».
- •2. Бесіда вчителя.
- •Вступна бесіда.
- •Висновки
- •Література
Урок 7. Плямографія «Хитра пляма».
Мета. Формувати вміння оперувати відомими образами під час створення нових, розвивати образне мислення, фантазію, уяву, виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання. Кольорова туш, піпетка, білий папір, демонстраційний матеріал, дитячі малюнки, грамзапис, казковий герой.
Хід уроку.
І. Організація класу.
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше в клас.
Попрацюємо старанно,
Щоб урок минув не марно.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Звучить пісня розбійників і в класі з'являється пляма.
Ляпка:
- Добрий день, діти! А ви знаєте, я у вас вкрала всі фарби, пензлики. І ви більше не будете малювати. Тому, що ви мене не любите і ніколи ще мене не малювали.
Вчитель:
- Ляпко,не турбуйся. Ти така красива. З ляпки теж можна щось намалювати.
Ляпка:
- Так що з мене можна намалювати. Я - звичайнісінька пляма. Я люблю все бруднити, щоб були тільки темні плями.
ІІІ. Робота над темою уроку.
1. Оголошення теми й мети уроку.
Вчитель: Ось і не правда.
- Діти давайте намалюємо пляму і покажемо їй, хто в ній ховається.
Подивіться, як я це зроблю.
2. Поетапне виконання роботи вчителем.
- Потрібно набрати туш у паличку, трубочку чи піпетку і капнути на чистий аркуш паперу.
- Ось у мене висохла ляпка і тепер я дізнаюся, хто ховається в ній.
- Ой, дивіться - черепаха Тортилла. Та яка вона красива весела, добра. От і зовсім не страшна ляпка.
Ляпка:
- Ой як цікаво, а можна я теж спробую, (ляпка пробує). Як цікаво.
3. Перегляд демонстраційного матеріалу.
Щоб не бачили нас очі
І ніхто не впізнавав,
Чарівник одної ночі
Нас усіх зачарував!
Чи впізнають діти в класі,
Хто
захований у плямці?
- Так само можна малювати і на зволоженому папері.
4. Самостійна робота дітей.
- Діти, а тепер ви все самостійно будете малювати. Для цього зволожте папір і поставте пляму. Коли пляма висохне, придивіться, на що або кого вона схожа. Спробуйте побачити якусь картинку, вигадати казку. Тепер лишається тільки додати деякі деталі ручкою, фломастером чи пензликом.
ІV. Підсумок уроку.
- Діти покажіть Ляпці, що у вас вийшло.
(Діти розповідають і показують, що у них вийшло.)
Ляпка:
- Як мені цікаво на уроці, я стільки багато дізналася. Виявляється, я теж можу бути корисною.
- За це, що ви мені показали цікаві роботи і багато чого мене навчили, я вам принесла подарунки. Ляпка дарує вам цукерки.
Урок 8. Хто живе у ставку?
Мета. Дати поняття про графіку, вчити передавати графічними засобами форму та особливості забарвлення об’єктів; розвивати уявлення, фантазію; виховувати почуття любові до природи.
Обладнання. Чорна туш, фломастер, демонстраційний матеріал, зображення мешканців водойм.
Хід уроку.
І. Організація класу.
Голосисто співає дзвінок,
Він нас кличе на урок.
Тож за парти ми сідаємо
Й працювати починаємо.
ІІ. Вступна бесіда.
- Діти, на попередніх уроках ви ознайомились з творами живопису, з тим, як працюють художники-живописці. Та є ще й інші художники, яких називають графіками. Графіка – це мистецтво, де зображення створюється за допомогою ліній, штрихів, плям, крапок. Художники-графіки використовують у своїй роботі олівці, вугіль, палички, крейду, фломастери. Також вони працюють тушшю, чорнилом. Свої твори графіки не пишуть фарбами. Вони чорно-білі або одноколірні.
ІІІ. Сприймання творів мистецтва.
- Розгляньте твори графіки у підручнику на ст. 18.
- Яку особливість ви помітили?
- Твори графіки переважно чорно-білі. Для зображення предметів художники використали лінію, пляму, штрих, крапку.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
- Послухайте казку.
Розлютився злий змій, що сонце не зміг з неба вкрасти. Та й вирішив усю воду на землі випити.
Спочатку висушив джерельця, потім — струмки. Уже й за річки та ставки взявся, аж тут побачило це сонечко. Засвітило воно яскравіше, і вся вода почала випаровуватись. Хотів злий змій знову до води припасти, а її вже немає. Тільки білі хмаринки на синьому небі блищать. Він до них — а вони почорніли і дощиком полилися. Він до дощу — а дощ на сніг перетворився. Він до снігу — а сніг льодом став.
Не встиг злий змій за лід ухопитися, як той розтанув і знов веселі струмочки побігли. А деякі з них на всяк випадок, під землю заховалися.
V. Робота над темою уроку.
1. Бесіда про мешканців водойм.
- Вода є скрізь. Вода – це життя. У воді живуть рослини та тварини. Світ мешканців водойм надзвичайно різноманітний. На мілині у воді ростуть водорості, а на березі колишеться очерет.
2. Відгадування загадок.
- А хто ще мешкає у воді дізнаєтесь тоді, коли відгадаєте загадки.
* В річці риба проживає -
Довгу морду вона має,
Гострі зуби, хижу вдачу –
В річці всі від неї плачуть.
(Щука)
* У лусці мої боки –
Вони холодні та слизькі.
Плавать можу досхочу,
Та усе життя мовчу.
(Риба)
* Вона живе в болоті,
Зелена, як трава.
І цілий день нам чути
З болота „ква-ква-ква”.
(Жаба)
* На дні річному проживаю,
Я небезпечні клешні маю,
Довгі вуса, чорні очі,
А вперед іти не хочу!
(Рак)
* Стась закинув вудку в річку,
піймав рибку невеличку.
Та пустив її з руки,
бо кусались плавники.
(Йорж)
* Вудки лиш позакидали,
щось одразу упіймали.
Рибонька нівроку,
ну а зветься …
(окунь).
* Вісім лапок працьовитих
вміють сіточку зробити,
між гілок прилаштувати
та на мушок полювати.
(Павук)
* Він не ходить, а задкує,
рибка з нього, знай, кепкує.
Має клешні той дивак,
здогадалися? Це …
(рак).