
- •Анотація
- •Урок 1. Засоби виразності в різних видах мистецтва. Уявна подорож по місту. Бесіда «Мистецтво навколо нас».
- •Хід уроку
- •Урок 2. Малювання композиції «Сонячні барви золотої осені».
- •Хід уроку.
- •Хід уроку.
- •Урок 4. Малювання з натури. «Осінь усім багата».
- •Хід уроку.
- •1. Відгадування загадок.
- •Урок 5. Малювання композиції «Осінній дощ».
- •Хід уроку
- •Урок 6. Малювання композиції «Кольорові хатки».
- •Хід уроку.
- •Урок 7. Плямографія «Хитра пляма».
- •Хід уроку.
- •Урок 8. Хто живе у ставку?
- •Хід уроку.
- •3. Повідомлення теми й мети уроку.
- •Урок 9. Малювання композиції «Рибки в акваріумі»
- •1. Дидактична гра « Впіймай рибку».
- •Урок 10. Святковій настрій у композиції «Свято Івана Купала»
- •1. Вступна бесіда
- •Урок 11. Ліплення рельєфу «в гостях у Нептуна»
- •1. Вступна бесіда
- •Урок 13. Ліплення з пластиліну «Красивий кіт»
- •Урок 14. Монотипія із графічним доопрацюванням «Світ комах»
- •1. Актуалізація опорних знань.
- •Етап організації виконання плану діяльності.
- •1. Робота над темою уроку.
- •1. Бесіда про архітектуру в житті людей.
- •2. Словникова робота.
- •Урок 18 Малювання орнаменту у смужці «Узор бігунець»
- •Урок 19 Аплікація у поєднанні з витинанкою «Старовинна фортеця»
- •1.Вступна бесіда.
- •2.Перегляд демонстраційного матеріалу.
- •Урок 20 Ліплення з пластиліну ( снігу) фортеці.
- •1. Бесіда про традиційні українські зимові ігри та забави.
- •2. Декламування віршів.
- •3. Продовження бесіди.
- •Урок 22 Прикрасимо посуд. Розпис тарелі. «Летіла зозуля з яру на долину»
- •Урок 23 Ліплення рельєфу на тему: «Гарні квіти та метелики»
- •1. Бесіда про скульптуру.
- •Метелик
- •Урок 24 Знайомство з народними традиціями писанкарства. Малювання писанок.
- •Писанка
- •1. Декламування вірша в.Костів «Писанка».
- •Урок 25 Малювання орнаменту у смужці. Композиція «Сонячні квіти»
- •Актуалізація опорних знань учнів.
- •Урок 26 Малювання композиції «Веселе сонечко ховалось в веселих хмарах весняних»
- •Урок 28. Малювання ілюстрації до казки «Курочка Ряба»
- •Вступна бесіда вчителя
- •Урок 29 . Малювання на кольоровому папері композиції «Диво – птиця».
- •Хід уроку
- •Vі. Підсумок уроку.
- •V. Знайомство з технікою гравюри на вощеному папері.
- •Вступна бесіда вчителя.
- •3. Продовження бесіди.
- •Квіткові сни.
- •1.Вступна бесіда.
- •Прослуховування уривка із казки Ганса Крістіана Андерсена «Дюймовочка».
- •2. Бесіда вчителя.
- •Вступна бесіда.
- •Висновки
- •Література
Урок 2. Малювання композиції «Сонячні барви золотої осені».
Мета. Дати уявлення про зорове зменшення віддалених предметів, розширити знання учнів про теплу гаму кольорів, ознайомити з жанром пейзажу в живописі, розвивати спостережливість, увагу, виховувати почуття любові до природи.
Обладнання. Репродукції картин, осіннє листя, таблиці, дитячі малюнки, грамзапис, малюнок сонечка.
Хід уроку.
І. Організація класу.
Вже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаємо
Працювати починаємо.
- Сьогодні на наш урок завітало сонечко. Воно буде спостерігати за вашою роботою.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Відгадування загадок.
Хто золотом дерева вкриває,
А потім його зриває?
(Осінь)
Хто там тихо ходить гаєм,
Всі дерева роздягає,
Дощем часто моросить,
Зранку може й морозить,
Сонечком нас вже не гріє,
А холодним вітром віє?
Цим нагадує вона,
Що за нею йде зима.
Ви здогадалися, хто це «вона».
(Осінь)
Золотокоса осінь володаркою стала,
Укрила рідну землю багряним покривалом.
Синочок її менший — це вересень вродливий,
Зробив жовтеньку фарбу і на дерева вилив,
А син середній — жовтень і добрий, і сміливий,
Він золотом мережив — красу не змили зливи.
Син листопад — найстарший, чудовий і кмітливий,
Зібрав опале листя і виплів гарний килим.
Зробили всю роботу, пора відпочивати,
Сім'я разом зібралась, щоб зиму зустрічати.
- Про яку пору року йде мова у вірші? (Про осінь)
- Чи подобається вам природа восени?
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку.
ІV. Робота над темою уроку.
1. Вступна бесіда.
Осінь особливо м'яка, ніжна, як гарна мелодія. Слухаєш, спостерігаєш природу в перші осінні дні й відчуваєш усю її урочисту красу. У ній поєдналися чарівність барв теплого літечка з першими подихами наступних холодів зими.
2. Слухання віршів.
- Красу цієї пори року описували поети та письменники.
Облітають квіти, обриває вітер
Пелюстки печальні в сивій тишині.
По садах пустинних іде гордовито
Осінь жовтокоса на баскім коні.
В далечінь холодну без жалю за літом
Синьоока осінь їде навмання.
В’яне все довкола, де пройдуть копита,
Золоті копита гарного коня.
Красуня – осінь, славна чарівниця,
Милуємось з її краси.
Які веселі фарби! Подивіться!
Поклала осінь на ліси й гаї!
Подивіться ж всі!
Ніби в золоті гілки.
Всюди осінь походила,
Листя все позолотила.
Фарбу вилила свою
На берізках у гаю.
І калини, що у лісі,
Також стали золотисті.
3. Розгляд творів мистецтва.
- Художники захоплюються красою осені і відтворюють її за допомогою фарб.
Розгляньте їхні твори і скажіть, які кольори переважають на картинах? Чому?
Розгляд репродукцій картин. Бесіда за картинами.
Пейзаж – це твір образотворчого мистецтва, на якому зображена природа.
4. Прослуховування музики П. Чайковського «Пори року».
Композитори оспівують неповторність осені в чарівних мелодіях. Пропоную вам ознайомитись з цією музикою.
- Який настрій у вас викликає музика?
5. Повторення знань про теплу гаму кольорів.
- Що дарує нам тепло? (Сонечко, вогонь).
- Які кольори пов’язані з цими предметами?
(Червоний,оранжевий, жовтий).
6. Перегляд демонстраційного матеріалу.
7. Послідовне виконання композиції вчителем.
8. Самостійне виконання роботи учнями.
Вказівки в ході виконання роботи.
- Перевірте, як розміщений альбом.
- Спочатку виконуйте роботу простим олівцем. Для початку визначте основні елементи малюнка.
- Підготуйте необхідні фарби.
V. Аналіз учнівських робіт.
- Сонечко спостерігало за вашою роботою та вирішило залишити вам на згадку за вашу творчість маленькі сонечка.
VІ. Підсумок уроку.
Які кольори найчастіше використовує осінь?
До якої групи вони належать?
Урок 3. Малювання на вощеному папері.
Композиція «Лиш айстра у саду цвіте».
Мета. Ознайомити з технікою гравюри на вощеному папері, формувати поняття про кольоротональний контраст, прищеплювати любов до природи, рідного краю, розвивати уяву, образне мислення, пам’ять.
Обладнання. Аудіозапис «Вальс квітів», репродукції картин,малюнки квітів.