
- •Практичне заняття на тему: «Художня своєрідність байок п. Гулака-Артемовського та є. Гребінки»
- •Тема: Художня своєрідність байок п. Гулака-Артемовського та є.Гребінки.
- •Тексти:
- •Гулак-Артемовський п. Твори. – к., 1978.
- •Рекомендована література:
- •Основні тенденції у розвитку жанру байки
- •2. Байкарська спадщина п.Гулака-Артемовського (1790 – 1865)
- •3. Проблематика, жанрово-стильова своєрідність байок є.Гребінки
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ, НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІЛОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
КАФЕДРА ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ І ФОЛЬКЛОРИСТИКИ
Практичне заняття на тему: «Художня своєрідність байок п. Гулака-Артемовського та є. Гребінки»
Підготувала:
студентка І курсу
ОКР «Магістр», гр.Б, д/в
Трач Анастасія Валентинівна
Науковий керівник від кафедри:
Бородінова М.В., к.філол.н., доц.
ДОНЕЦЬК 2013
Практичне заняття №4 із курсу: «Історія української літератури»
Тема: Художня своєрідність байок п. Гулака-Артемовського та є.Гребінки.
Мета:
1. Дати уявлення студентам байку як жанр, представити творчість найяскравіших байкарів І-ї половини ХІХ ст.., а також про філософсько-етичну проблематику байок П.Гулака-Артемовського та Є.Гребінки.
2. Розвивати навички аналізу байок, пам'ять, увагу, культуру зв’язного мовлення, творчу уяву, формувати світогляд студентів.
3. Виховувати творчу, мислячу особистість.
4.Заохочувати до науково-дослідної роботи – висвітлити проблемні питання, що малодосліджені у сучасній науці.
Тип: традиційне практичне заняття.
Методи і прийоми: слово викладача, бесіда.
План
Байкарська спадщина П. Гулака-Артемовського: тематика, жанрові різновиди, стильові особливості.
Проблематика, жанрово-стильова своєрідність байок Є. Гребінки.
Місце байкарської спадщини П. Гулака-Артемовського, Є. Гребінки в історії української літератури
Тексти:
Гулак-Артемовський П. Твори. – К., 1964;
Гулак-Артемовський п. Твори. – к., 1978.
Гулак-Артемовський П. Поезії. – К., 1989.
Гребінка Є. Твори: У 3 т. – К., 1980 – 1981.
Гребінка Є. Байки. – К.,1962.
Рекомендована література:
Айзеншток І. Гулак-Артемовський П. // Гулак-Артемовський П. Твори. – К., 1964.
Борзенко О. Сентиментальна „провінція”: Нова українська література на етапі становлення. - Харків, 2006.
Деркач Б. Євген Гребінка. – К., 1974.
Деркач Б. П. Гулак-Артемовський // Гулак-Артемовський П. Поезії. – К., 1989.
Деркач Б. Крилов і розвиток жанру байки в українській дожовтневій літературі. – К., 1977.
Задорожня Л. Є. Гребінка: Літературна постать. – К., 2000.
Зеров М.Українське письменство XIX ст. // Зеров М. Твори: У 2-х т. – Т. 2. – К., 1990 або Нове українське письменство // Зеров М.Українське письменство. – К., 2003.
Зубков С. Євген Гребінка: Життя і творчість. – К., 1962.
Ковалець Л. У Петербурзі він був українцем: (Євген Гребінка у пошуках свого хреста і своєї слави) // Дивослово. – 2004. – № 6. – С. 7 – 8.
Костомаров М. Обзор сочинений, писанных на малороссийском языке // Історія української літературної критики та літературознавства. Хрестоматія. – Книга перша. – К., 1996. або Костомаров М. Слов’янська міфологія. – К., 1994.
Куліш П. Приказки Гребінки (От іздателя) // Куліш П. Твори: У 2 т. – Т. 2. – К., 1989.
Куценко Л. Байка П. Гулака-Артемовського „Пан та Собака” (Національне в соціальному змісті твору) // Дивослово. – 2003. – № 8. – С. 2 – 4.
Федченко П. Петро Гулак-Артемовський. Євген Гребінка // Гулак-Артемовський П., Гребінка Є. Поетичні твори. Повісті та оповідання. – К., 1984.
Франко І. Нарис історії українсько-руської літератури до 1890 р. // Франко І. Зібр. тв.: У 50-ти т. – Т. 41. – К., 1984.
Хропко П. Становлення нової української літератури. – К., 1988.
Чижевський Д. Історія української літератури. Від початків до доби реалізму. – Тернопіль, 1994.
Чижевський Д. Історія української літератури. – К., 2003.
Перебіг заняття:
І.Організаційний момент - 5'
1.1. Перевірка готовності до заняття
1.2. Перевірка присутності студентів
ІІ. Повідомлення теми та мети заняття - 5'
2.1. Формулювання теми та мети заняття
Сьогодні ми будемо працювати над питанням «Художня своєрідність байок П. Гулака-Артемовського та Є.Гребінки».
Під час заняття ми розглянемо питання, що стосуються жанру байки у новій українській літературі та творчість основних представників цього жанру – П.Гулака-Артемлоського та Є.Гребінки.
2.2. Питання від аудиторії, що могли виникнути.
2.3. Внесення корективів, щодо проведення практичного заняття.
Отже, ми маємо три питання для розгляду на практичному занятті. Працювати ми будемо у такому форматі: один студент дає максимально вичерпну відповідь на питання, аудиторія слухає і ставить питання або доповнює сказане цікавими, або з якихось причини випущеними фактами. Стосовно певного питання
ІІІ. Традиційний компонент - обговорення питані аудиторією.