Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методика вивчення_413ш.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.59 Mб
Скачать

Тема 7.6 Розробка уроків з теми «Алгоритміка та основи програмування»

План проведення практичного заняття

  1. Ознайомитись з теоретичним матеріалом: прикладом конспекту урока з теми Алгоритміка та основи програмування. Лого»

  2. Письмово написати зауваження до конспекту уроку.

  3. Обговорити зауваження у «змінних трійках» (групова робота)

  4. Розробити власний варіант уроку за поданю темою (групова робота)

Теоретичні відомості Урок з інформатики для 4 класу (для написання зауважень і рекомендацій).

Тема: Команди черепашиної графіки. Графічний редактор Лого

Мета: Продовжити знайомство дітей з Лого середовищем, закріплювати навички побудування правильних многокутників за допомогою черепашки, навчити дітей будувати будиночок черепашки. Розвивати навики логічного мислення, фантазії, уяви. Розвивати пам’ять, увагу дітей. Виховувати любов до уроку іноформатики, працелюбність, колективізм.

Обладнання: Комп’ютерна програма „Лого світи”, Ілюстрація черепашки та будиночка.

Хід уроку

1. Організація класу.

2. Повідомлення теми і мети уроку

2.1.Слово вчителя

Сьогодні на уроці ми будемо виконувати різні цікаві завдання, а в цьому нам допоможе одна незвична істота. Тож на початку уроку ми відправляємось на його пошуки. У мене є карта, яка повинна привести нас до цієї істоти.

2.2. Гра „Пошуки гостя”.

Нам потрібно обрати одного учня, який може читати карти і доведе весь клас до поставленої мети. (обирається учень, який виконує завдання ).

пр 90 лв 90

вп 2 вп 1

лв 90 пр 90

вп 1 вп 4

2.3. Гра „Хто живе в хатинці?”

Ось ми і дійшли до хатинки чарівної істоти, але надпис знесло вітром. Давайте зберемо листочки і тоді складемо ім’я цієї істоти.

Ч Е

Правильно. Її ім’я ЧЕРЕПАШКА. А ось і вона! (показую малюнок черепашки).

3. Робота над новим матеріалом

3.1 Гра „Квітка-семіцвітка”.

- Послухайте, яка незвична історія трапилася з нашою черепашкою. Одного ранку вона пішла у ліс за квітами. На галявинці вона знайшла комп’ютерну квітку-семіцвітку. Вона хотіла порахувати скільком градусам дорівнює кожен кут цієї геометричної квітки. Допоможіть їй порахувати.

(360 : 6 = 60 градусів).

4. Робота над новим матеріалом.

4.1. Слово вчителя.

- Отже, ви вже 4 клас і ви самостійно та легко можете створити справжній проект. Пропоную вам створити проект „Будиночок для черепашки”. Але спочатку давайте спробуєм його намалювати у зошитах.

4.2. Робота з наочним матеріалом.

- Скажіть, з яких частин складається будиночок? (трикутник, квадрат, прямокутник). Як дізнатися, який кут цього квадрата?

(360 : 4 = 90).

А як дізнатися кут трикутника?

(360 : 3 = 120)

А тепер на дошці ми спробуємо намалювати цей будиночок.

Підказуйте мені як ми повинні це зробити, які кроки повинна пройти черепашка.

(пр 90, вп 100, пр 90, вп 100, пр 90, вп 100, пр 90, вп 100, пр 30, вп 100, пр 120 кінець).

4.3. Фізкультхвилинка

5. Закріплення нового матеріалу.

5.1. Практична робота за комп’ютером.

- Тепер ви можете зайняти свої місця за комп’ютерами та приступити до виконання роботи.

Відкрийте графічний редактор Лого та побудуйте будиночок для черепашки.

(Діти виконують роботу).

6. Підведення підсумків.

6.1. Підсумкова бесіда.

- Чим ви займались сьогодні на уроці?

-Чому новому навчилися робити у Лого середовищі?

7. Домашнє завдання.