
- •Робочий зошит
- •План роботи на день
- •Тема спостережень: мета уроку
- •Звіт про виконання плану роботи на день
- •Протоколи спостережень відвіданих уроків протокол №1
- •Протокол №2
- •Протокол №3
- •План роботи на день
- •Тема спостережень: методи навчання та методичні прийоми навчання історії
- •Звіт про виконання плану роботи на день
- •Протоколи спостережень відвіданих уроків протокол №1
- •Протокол №2
- •Протокол №3
- •План роботи на день
- •Тема спостережень: пізнавальна діяльність учнів на уроках історії
- •Звіт про виконання плану роботи на день
- •Протоколи спостережень відвіданих уроків протокол №1
- •Протокол №2
- •Протокол №3
- •План роботи на день
- •Тема спостережень: типи уроків, їхня структура
- •Звіт про виконання плану роботи на день
- •Протоколи спостережень відвіданих уроків протокол №1
- •Протокол №2
- •Протокол №3
- •План роботи на день
- •Тема спостережень: позакласна робота вчителя історії
- •Звіт про виконання плану роботи на день
- •Аналіз проведеного позакласного заходу з історії
- •Додатки
- •Форми позакласної роботи 3 історії
- •Уявні історичні подорожі.
- •Орієнтовна тематика позакласних заходів 3 історії
- •Позакласного заходу
- •1. Загальна характеристика
- •2. Підготовка позакласного заходу
- •3. Хід заходу
- •4. Висновки і зауваження
Додатки
Додаток А
СХЕМА ПЛАНУ-КОНСПЕКТУ УРОКУ
Тема уроку.
Тип уроку.
Мета уроку (навчальна, розвивальна, виховна).
Обладнання на уроці (наочні посібники, ТЗН).
Структура уроку відповідно до вибраного типу уроку.
Хід уроку з обов'язковим розкриттям діяльності вчителя (вказати методи навчання, сформулювати запитання до учнів, інші види завдань) та діяльності учнів (очікувані відповіді на поставлені запитання, прийоми організації пізнавальної діяльності учнів).
СХЕМА ПЛАНУ-КОНСПЕКТУ УРОКУ КОМБІНОВАНОГО ТИПУ
ТЕМА УРОКУ: (згідно з тематичним планом).
ТИП УРОКУ: комбінований урок.
МЕТА УРОКУ: а) освітня (об’єкти, поняття, ідеї, процеси, закономірності, прийоми навчальної роботи) – що повинні знати учні;
б) розвивальна (розвиток логічного мислення, пам’яті, формування причинно-наслідкових зв’язків, уміння робити узагальнення, прийоми інтелектуальної та практичної діяльності, абстрагування тощо) – чого мають навчитися учні;
в) виховна (формування загальнолюдських цінностей, позитивного ставлення до навчання і праці; патріотичне, естетичне, економічне, екологічне, інтернаціональне виховання тощо) – які якості й риси характеру повинні формуватися в учнів.
ОБЛАДНАННЯ: оформлення дошки, картографічний матеріал, атласи, демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал, ТЗН, підручники, хрестоматії тощо.
ХІД УРОКУ
Етапи уроку |
Діяльність учителя |
Пізнавальна діяльність учнів |
ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (1-2 хв.) |
|
|
КОНТРОЛЬ ТА КОРЕКЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ (13-15 хв.) |
а) усного контролю (індивідуального, фронтального, групового, парного тощо); б) письмового контролю (фронтального, індивідуального, у формі тестів тощо). Указати варіанти завдань для перевірки знань різних рівнів (високого і творчого; середнього рівня; для учнів із слабкою успішністю). |
|
ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ (20-25 хв.) |
Указати методичні прийоми, форми організації навчальної діяльності та використані засоби навчання. |
|
Варіант 1. — Поетапне вивчення нового матеріалу за планом (можливе паралельне моделювання сигнальної графічної схеми): а) сприйняття й початкове усвідомлення нового матеріалу, формування історичних або географічних образів; б) формування понять і причинно-наслідкових зв’язків; в) формування нових умінь (можливе виконання елементів програмних практичних робіт); в) закріплення нових знань та вмінь.
Варіант 2. — Новий матеріал поділяється на блоки, кожний із яких вивчається за вказаним вище планом |
||
КОМЕНТОВАНЕ ПОЯСНЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (1-2 хв.)
|
(сторінки підручника, пояснення самостійних завдань, психолого-педагогічні рекомендації, індивідуальні завдання) |
|
УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (3-5 хв.)
|
(форми, методичні прийоми, питання та завдання) |
|
ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ (1 хв.)
|
(оцінюється робота учнів на уроці) |
|
ЛІТЕРАТУРА (основна методична і додаткова, яка була використана при розробленні уроку). |
Додаток Б