
- •Хід уроку
- •Актуалізація знань
- •2.Викладання нового матеріалу:
- •Характеристика елементу зачіски – хвиля.
- •Технологія укладання волосся хвилями.
- •Розташування хвиль в залежності від форми зачіски.
- •3.Пояснення характеру і послідовності роботи учнів на уроці.
- •Інструкційна картка
- •4.Опитування учнів і пробне виконання ними нових прийомів, показаних майстром.
- •5.Відповідь майстра на запитання учнів.
- •6. Підведення підсумків вступного інструктажу.
- •Додаток Інструкційна картка
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
Тернопільський професійний ліцей моделювання одягу та перукарського мистецтва
Методична розробка
уроку виробничого навчання
по темі
«Укладання волосся хвилями,
розташування хвиль в залежності від форми зачіски»
Розробила:
майстер виробничого навчання
Сироїжко Ольга Мирославівна
Тернопіль 2012р.
План уроку
Тема програми «Укладання волосся»
Тема уроку «Укладання волосся хвилями, розташування хвиль в залежності від форми зачіски»
Мета уроку:
навчальна – формування професійних знань, умінь та навичок учнів з укладання волосся хвилями та розташування їх в залежності від форми зачіски;
розвивальна – сприяти розвитку зорової пам‘яті, логічного мислення естетичного смаку;
виховна – виховувати в учнів культуру праці.
Тип уроку: урок вивчення трудових прийомів і операцій.
Дидактичне забезпечення: інструкція з техніки безпеки, інструкційна картка, яка відображає послідовність виконання хвиль, малюнки та фотографії «Укладання волосся хвилями».
Матеріально – технічне забезпечення: макети голови, перукарський інструмент І-ої , ІІІ – ої та ІV – ої груп, косметичні засоби (зволожуючі та фіксуючі).
Міжпредметні зв‘язки: з предметами «Перукарська справа», «Матеріалознавство», «Спеціальне малювання», «Охорона праці».
Перелік практичних завдань: відпрацювання прийоми укладання волосся хвилями.
Список основної і додаткової літератури:
«Основи перукарської справи» за загальною редакцією В.Ф. Орлової
«Дзеркало моди» професійний журнал спеціалістів перукарів.
Хід уроку
І. Організаційна частина (5хв):
1. перевірити наявність учнів;
2.перевірити готовність учнів до уроку;
3. допуск з охорони праці.
ІІ. Вступний інструктаж (40хв):
Актуалізація знань
Повідомити тему програми: «Укладання волосся».
Повідомити тему уроку: «Укладання волосся хвилями, розташування хвиль в залежності від форми зачіски».
Цільова установка проведення уроку: сформувати знання з виконання хвиль, умінь та навичок учнів, з укладання волосся хвилями та розташування їх в залежності від форми зачіски
Перевірка опорних знань, умінь, навичок, необхідних їм для подальшої роботи на уроці:
- Дайте визначення поняття «Укладанн волосся»?
Відповідь:
Завивка волосся на нетривалий час називається укладанням.
За іншими джерелами – укладка волосся – це надання волоссю напрямку, форми, об‘єму.
- Яких правил техніки безпеки потрібно дотримуватися при укладанні волосся?
Відповідь:
При виконанні укладки волосся, необхідно дотримуватись таких правил техніки безпеки:
при виконанні операції миття голови потрібно правильно підібрати миючий засіб ( щоб відповідав типу шкіри голови та волоссю), температура води повинна бути 34 - 380 С.;
для розчісування мокрого волосся заборонено використовувати металевий гребінь ( він пошкоджує волосся );
при використанні у роботі гребенів та щіток, їх потрібно попередньо продезінфікувати та простерилізувати;
обов‘язково одягнути на клієнта пеньюар або пелерину, щоб захистити одяг клієнта від потрапляння піни, лаку;
перед використанням електричного інструменту, слід перевірити справність інструменту, цілісність шнура. При виявленні несправностей інструменту, ним працювати – заборонено;
при роботі електричним феном необхідно правильно направляти потік гарячого повітря, щоб не опекти шкіру клієнта (електрофен потрібно направляти під кутом від голови );
при використанні сушуару, потрібно перевірити його справність, виставлену температуру нагрівання, під ногами повинен клієнта повинен бути резиновий килим ;
обов‘язково має бути надпис над розетками 220V;
при використанні косметичних засобів, препаратів перед цим потрібно перевірити термін придатності, наявність сертифікатів;
обов‘язково на флаконах має бути етикетка з надписами – назва, склад, застосування, дата придатності та застереження;
при фіксації укладки лаком, слідкувати щоб лак не потрапив в очі клієнта.
- Які фактори слід врахувати при виборі косметичних засобів для укладання волосся ?
Відповідь:
При виборі косметичних засобів для укладання волосся слід врахувати:
вид укладання волосся;
структуру волосся;
вподобання клієнта.
Аналіз і доповнення відповідей учнів, підведення підсумків.
2.Викладання нового матеріалу:
Повідомлення нової навчальної інформації.
Характеристика елементу зачіски – хвиля.
(при поясненні нового матеріалу використовую взірці хвиль)
Хвиля – частина зачіски, де волосся має плавний згин і обмежене двома лініями – кронами. Існують хвилі низькі, широкі. Глибокі, пласкі. Залежно від положення волосся відносно обличчя розрізняють лицьові та зворотні хвилі. Лицьові хвилі направленні на обличчя своєю виступаючою дугою, зворотні йдуть від обличчя . розрізняють також косі, прямі, поперечні хвилі.
Крон – найвища частина хвилі, місце згину волосся, де воно змінює свій напрямок на зворотний і відділяє одну хвилю від іншої. Крони бувають високі та низькі, гострі (тонкі) та тупі (товсті).
Укладці волосся хвилями добре піддається волосся еластичне і м‘яке, а також з овальною або еліпсоподібною формою поперечного перетину. Укладка здійснюється на вологому волоссі з використанням засобів для укладання, що надає волоссю еластичності. Пальцями рук, бігуді або щіткою пасму волосся задають форму, яка фіксується гарячим або холодним повітрям.
З інструментів та пристосувань використовують фени, сушуари, гребінці, щітки, затискачі, шпильки.