- •Методична розробка з програми військової підготовки студентів
- •Тема 3: “Гранатомети та протитанкові ракетні комплекси”
- •Методична розробка з програми військової підготовки студентів
- •Тема 3: “ Гранатомети та протитанкові ракетні комплекси ”
- •1. Загальні організаційно-методичні вказівки щодо вивчення теми
- •Заняття друге
- •Порядок зміни навчальних підгруп
- •Порядок зміни навчальних підгруп
- •Порядок зміни навчальних підгруп
- •Навчальна підгрупа № 1
- •Навчальна підгрупа № 2
- •Порядок зміни навчальних підгруп
- •Навчальна підгрупа № 1
- •Навчальна підгрупа № 2
- •Ііі. Навчальні матеріали Заняття перше
- •1. Призначення, бойові властивості і загальна будова гранатометів рпг-7 і рпг-7д.
- •Балістичні та конструктивні дані ручного протитанкового гранатомета рпг-7 і рпг-7д
- •2. Призначення і будова частин і механізмів гранатомета.
- •3. Постріли, які використовуються для гранатомета рпг-7, рпг-7д.
- •3.1 Загальна будова пострілів
- •3.2 Будова пострілів до гранатомета
- •Заняття друге
- •1. Робота частин та механізмів гранатометів рпг-7 та рпг7д.
- •2. Неповне розбирання та збирання після неповного розбирання рпг-7.
- •2.1 Порядок неповного розбирання гранатомета.
- •3. Перевірка роботи механізмів після збирання.
- •Заняття третє
- •1. Заходи безпеки при поводженні з гранатометом рпг-7 (рпг7д).
- •2. Огляд і перевірка роботи механізмів.
- •2.1 Порядок огляду гранатомета солдатами і сержантами
- •2.2 Порядок огляду гранатомета офіцерами
- •3. Повне розбирання, збирання і перевірка роботи механізмів.
- •Заняття четверте
- •1.Призначення, бойові властивості і загальна будова гранатомета агс-17.
- •2. Призначення та загальна будова гранатомета.
- •3.Постріли, яки використовуються для гранатомета.
- •1. Призначення та будова тіла, станка агс-17.
- •2. Призначення та будова прицілу паг-17.
- •3. Призначення та будова пострілу вог-17.
- •Додаток 1. Балістичні та конструктивні дані 30-мм автоматичного гранатомета на станку (агс-17) та пострілу до нього
- •Заняття шосте
- •1. Положення частин і механізмів до заряджання.
- •2. Робота частин і механізмів гранатомета при заряджанні.
- •3. Робота частин і механізмів гранатомета при стрільбі.
- •Робота регулятора темпу стрільби
- •4. Робота частин пострілу до гранатомета вог-17.
- •Заняття сьоме
- •1. Заходи безпеки при поводженні з гранатометом агс-17.
- •2. Огляд і перевірка роботи механізмів гранатомету.
- •3. Неповне розбирання, збирання і перевірка роботи механізмів.
- •Заняття восьме
- •1. Призначення, бойові властивості і загальна будова комплексу 9к115.
- •2. Будова пускової установки 9п151 і прицілу 1пн86.
- •Заняття дев’яте
- •2. Будова пускової установки 9п135 і візиру 9ш119м1.
- •Заняття десяте
- •1. Заходи безпеки при поводженні з гранатометом агс-17 та птрк.
- •2.Огляд і перевірка роботи механізмів гранатомета та птрк.
- •3. Неповне розбирання, збирання і перевірка роботи механізмів гранатометів.
- •3.1. Порядок неповного розбирання гранатомета:
- •3.2. Огляд гранатомета в розібраному вигляді.
- •3.3 Порядок збирання гранатомету після неповного розбирання:
- •4. Перевірка роботи механізмів і підготовка птрк до стрільби.
- •Заняття одинадцяте
- •1. Заходи безпеки при поводженні з гранатометами та птрк.
- •2.Огляд і перевірка роботи механізмів гранатомета та птрк.
- •3. Неповне розбирання, збирання і перевірка роботи механізмів гранатометів.
- •3.1. Порядок неповного розбирання гранатомета:
- •3.2. Огляд гранатомета в розібраному вигляді.
- •3.3 Порядок збирання гранатомету після неповного розбирання:
- •4. Перевірка роботи механізмів і підготовка птрк до стрільби.
Порядок зміни навчальних підгруп
Зміна навчальних підгруп здійснюється через 90 хвилин.
Навчальна підгрупа № 1
Навчальне місце №1: Навчальне місце №2:
Час: 20 хвилин. Час: 20 хвилин.
Матеріальне забезпечення: Матеріальне забезпечення:
- гранатомети АГС-17; - гранатомети РПГ-7Д;
- навчальні гранати. - навчальна граната.
Керівник: керівник заняття.
Навчальна підгрупа № 2
Навчальне місце №3: Навчальне місце №4:
Час: 20 хвилин. Час: 20 хвилин.
Матеріальне забезпечення: Матеріальне забезпечення:
- гранатомети РПГ-7; - кулемети ПКМ;
- навчальна граната. - учбові патрони.
Керівник: викладач.
Заняття восьме
“ Протитанковий ракетний комплекс 9К115 “Метис”
Вид заняття – групове.
Навчально-виховні цілі:
1. Вивчити призначення, тактико-технічні характеристики та організаційно-штатну належність протитанкового комплексу.
2. Уяснити склад носимого протитанкового комплексу 9К115 “Метис ” та його складових.
3. Ознайомитись з будовою пускової установки 9П151 і прицілу 1ПН86 та з порядком підготовки протитанкового комплексу до пуску.
4. Виховувати у студентів почуття високої відповідальності за бережливе відношення до збереження протитанкового комплексу та прагнути досягнення знань з будови і підготовки комплексу до бойового застосування.
Час: 2 години (90 хвилин).
Місце проведення: клас 29.
Матеріальне забезпечення:
- електронний проектор EPSON, екран, роздавальний матеріал;
- пускова установка ПТРК “ 9К115”;
- макет транспортно - пускового контейнера.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Ангельский Р.Д. “Отечественные противотанковые комплексы” -М: ООО “Издательство Астрель”, 2002
2. Переносной противотанковый комплекс 9К115. Техническое описание. М., Воениздат, 1979.
3. Носимый противотанковый комплекс “Метис”. Техническое описание 9К115.00.000 ТО. М.: Воениздат, 1984.
4. “ПТУРы сухопутных войск”, Серия “Архив 500+” Киев, “Архив-Пресс”,1997 г.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ:
Напередодні проведення заняття викладачеві необхідно подати заявку на необхідну навчальну зброю. Для якісного проведення заняття необхідно мати – один або два ( при наявності) комплекси у комплектності.
Для економії часу та для підвищення практичної спрямованості заняття підготувати розданий матеріал з ТТХ комплексу НПТК “Метис ” 2 – 3 на навчальний взвод. Нагадати, що навчальний матеріал занять можливо отримати в електронному вигляді.
У вступній частині:
- прийняти рапорт чергового, перевірити наявність студентів (відмітити відсутніх у журналі), їх зовнішній вигляд та готовність навчальної групи до занять;
- контроль якості засвоєння студентами навчального матеріалу, який вивчався на попередніх заняттях, здійснювати методом письмового опитування у вступній частині заняття, а контроль засвоєння матеріалу заняття, яке проводиться, здійснювати постановою проблемних питань в основній частині;
- повідомити тему та найменування заняття, його мету, зміст та актуальність її знання для практичної роботи з озброєнням ;
- нагадати основні вимоги з правил безпеки при поводженні з озброєнням.
В основній частині:
При розглядання першого питання розкрити призначення, тактико-технічні характеристики та організаційно-штатну належність протитанкового комплексу 9К115 “Метис ”. Акцентувати увагу на те, що найменування комплексу “Носимий протитанковий комплекс 9К115 “Метис ” і крім того він має на озброєнні снаряд згідно технічного опису а не керовану ракету.
Нагадати, що керування снарядом здійснюеться по проводам ( при цьому доцільно показати провід та довести його характеристики на розрив). Цєй метод є найбільш стійкий до можливих способів протидії противника.
Під час заняття слід звернути увагу студентів на те, що ПТРК у бойових умовах використовується у комплексі з іншими протитанковими засобами. Комплекс аеротранспортабельний і знаходиться на озброєнні аеромобільних військ ЗС України;
При викладанні навчального матеріалу дати пояснення чому мінімальна відстань ефективної стрільби складає 70 м. (Блок управління забезпечує затримку початку управління на 0,3 секунди після старту снаряда).
Комплекс обслуговує обслуга у складі двох осіб: командир (перший номер) і оператор (другий номер). Переносять комплекс у в’юках. Перший номер носить в’юк № 1, другий номер — в’юк № 2 (розкрити склад в’юка №1 і в’юка №2).
При відпрацюванні другого питання показати загальну будову пускової установки 9П151 та прицілу 9ПН86 (показати шкалу прицілу ) використовуючи мультимедійну апаратуру, стенд та комплекс. Показати пристосування контейнера на пускову установку 9П151 та прийоми наведення прицілу по тангажу та напрямку.
У заключній частині заняття відповісти на запитання, перевірити ступінь засвоєння нового матеріалу ; підбити підсумки заняття і оголосити оцінки.
Дати студентам завдання для самостійної роботи:
- вивчити бойові можливості ПТРК 9К 115-2 “Метис-М”.
Перевірити комплектність комплексу.
Оголосити найменування наступного заняття і місце. Заняття 9. Протитанковий ракетний комплекс 9К111 “Фагот ”. Групове заняття. Клас 29. Призначити осіб, які віднесуть навчальне озброєння на склад навчальної зброї.
Подати команду на закінчення заняття.
Хід заняття
Навчальні питанні та їх короткий зміст |
Методика викладання |
1 |
2 |
І. Вступна частина - 10 хв. |
Перевірити наявність студентів та зробити помітки у журналі обліку занять. Нагадати студентам заходи безпеки при поводженні зі зброєю. Оголосити тему, найменування заняття , його цілі. |
ІІ.Основна частина – 70хв.
|
Оголосити навчальні питання заняття. Звернути увагу на взаємозв'язок навчального матеріалу з попередніми заняттям. Провести контрольне опитування. Матеріал викладати у темпі, який забезпечує ведення записів у конспектах. При викладанні навчального матеріалу комплексно застосовувати електронний проектор, навчальну зброю та плакат. |
1. Призначення, бойові властивості і загальна будова комплексу 9К115- 35 хв. |
Оголосити і висвітлити кадр слайду з найменуванням першого навчального питання. При викладанні першого питання розкрити призначення та загальну будову комплексу 9К115. Оголосити бойові властивості комплексу 9К115. |
2. Будова пускової установки 9П115 і прицілу 1ПН86 - 35 хв. . |
Оголосити і висвітлити кадр слайду з найменуванням другого навчального питання. При відпрацюванні другого питання доповісти будову пускової установки 9П151 та прицілу 9ПН86 (показати шкалу прицілу ) використовуючи мультимедійну апаратуру, стенд та комплекс. Показати пристосування контейнера на пускову установку 9П151 та прийоми наведення прицілу по тангажу та напрямку. Зміст другого питання студенти записують у своїх зошитах. Закріплення матеріалу другого питання провести методом опитування студентів. |
ІІІ.Заключна частина -10хв. |
Нагадати тему, найменування заняття. Підбити підсумки, визначити досягнення цільової настанови заняття, оголосити оцінки. Видати студентам завдання для самостійної роботи. Зібрати і перевірити наявність та комплектність зброї. Оголосити тему і найменування наступного заняття та місце його проведення. Призначити осіб, які віднесуть зброю на склад навчальної зброї. Подати команду на закінчення заняття. |
Заняття дев’яте
“ Протитанковий ракетний комплекс 9К111“Фагот”
Вид заняття – групове.
Навчально-виховні цілі:
1. Вивчити призначення, тактико-технічні характеристики та організаційно-штатну належність протитанкового комплексу.
2. Уяснити склад носимого протитанкового комплексу 9К111 “Фагот ” та його складових.
3. Ознайомитись з будовою пускової установки 9П13 і візиру 9Ш119М1 з порядком підготовки протитанкового ракетного комплексу до пуску.
4. Виховувати у студентів почуття високої відповідальності за бережливе відношення до збереження протитанкового комплексу та прагнути досягнення знань з будови і підготовки комплексу до бойового застосування.
Час: 2 години (90 хвилин).
Місце проведення: клас 29.
Матеріальне забезпечення:
- електронний проектор EPSON, екран, роздавальний матеріал;
- пускова установка 9П135;
- макет транспортно-пускового контейнера.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Техническое описание ПТРК 9К111.
2. Изделие 9К111. Инструкция по эксплуатации 9К111 00.00.000. Н.Э.М., Воениздат, 1975.
3. Переносной противотанковый комплекс 9К111. Техническое описание. М., Воениздат, 1981.
4. Переносной противотанковый комплекс 9К111. Техническое описание и инструкция по эксплуатации.
5. “ПТУРы сухопутных войск”, Серия “Архив 500” Киев, Архив-Пресс,1997 г.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ:
Напередодні проведення заняття викладачеві необхідно подати заявку на навчальне озброєння. Для якісного проведення заняття необхідно мати комплект протитанкового ракетного комплексу, а також учбовий транспортно-пусковий контейнер 9М113М “Конкурс ”.
Для економії часу та для підвищення практичної спрямованості заняття підготувати розданий матеріал з ТТХ ПТРК “Фагот ” а також ПТУР 9М111, 9М111М, 9М113 з розрахунку 2 – 3 на навчальний взвод. Нагадати, що навчальний матеріал занять можливо отримати в електронному вигляді.
У вступній частині:
- прийняти рапорт чергового, перевірити наявність студентів (відмітити відсутніх у журналі), їх зовнішній вигляд та готовність навчальної групи до занять;
- провести контрольне опитування з матеріалу попереднього заняття;
- повідомити тему та найменування заняття, його мету, зміст та важливість її знання для практичної роботи з протитанковим озброєнням ;
- нагадати та довести основні вимоги з правил безпеки.
В основній частині:
При розгляді першого питання довести призначення а також тактико-технічні характеристики ПТРК “Фагот ”. У якості носіїв комплексу застосовуються броньовані колісні та гусеничні бойові машини БМП-1, БМП-2, БМД-1П, БМД- 2, БТРД, БРДМ-2, МТЛБ, легкі автомобілі типу “Джип ”, мотоцикли та інші носії, а у якості боєприпасів – низьку ПТКР 9М111, 9М111М, 9М113, 9М113М.
При викладанні другого питання звернути увагу на модернізацію комплексу. На пусковій установці 9П135М встановлюється візир 9Ш119М1 та тепловізійний прибор 1ПН65 або 1ПН86-1 “Мулат ”, який забезпечує роботу комплексу на відстань до 2500м. Для перевірки пускової установки, ракети та тепловізору у процесі експлуатації використовується контрольно-перевірочна апаратура 9В812М-1, 9В811М, 9В974.
При викладанні навчального матеріалу використовувати навчальну пускову установку 9П135 з практичним показом складових комплексу а також звернути увагу на те, що пускова установка 9П135М спроможна використовувати усі типи ТПК з ракетами 9М111, 9М111М, 9М113, 9М113М.
Практична спрямованість на занятті досягається усвідомленням студентами порядку переведення комплексу з похідного положення у бойове та назад, крім того показати прилаштування ТПК ракети 9М113 на пускову установку 9П135.
У заключній частині заняття відповісти на запитання, перевірити ступінь засвоєння нового матеріалу ; підбити підсумки заняття і оголосити оцінки.
Дати студентам завдання для самостійної роботи:
- вивчити бойові можливості ПТРК 9К113М “Конкурс-М”. Перевірити комплектність комплексу.
Оголосити найменування наступного заняття і місце. Заняття 10. Підготовка гранатомета АГС-17 і ПТРК до стрільби. Практичне заняття. Класи 17, 29.
Призначити осіб, які віднесуть навчальне озброєння на склад навчальної зброї.
Подати команду на закінчення заняття.
Хід заняття
Навчальні питанні та їх короткий зміст |
Методика викладання |
1 |
2 |
І. Вступна частина - 10 хв. |
Перевірити наявність студентів та зробити помітки у журналі обліку занять. Нагадати студентам заходи безпеки при поводженні зі зброєю. Оголосити тему, найменування заняття , його цілі. |
ІІ.Основна частина – 70хв.
|
Оголосити навчальні питання заняття. Звернути увагу на взаємозв'язок навчального матеріалу з попередніми заняттям. Провести контрольне опитування. Матеріал викладати у темпі, який забезпечує ведення записів у конспектах. При викладанні навчального матеріалу комплексно застосовувати електронний проектор, навчальну зброю та плакат. |
1. Призначення, бойові властивості і загальна будова комплексу 9К111 - 35 хв. |
Оголосити і висвітлити кадр слайду з найменуванням першого навчального питання. При викладанні першого питання розкрити призначення та загальну будову комплексу 9К111. Оголосити бойові властивості комплексу 9К115. |
2. Будова пускової установки 9П135 і візиру 9Ш119М1 - 35 хв. |
Оголосити і висвітлити кадр слайду з найменуванням другого навчального питання. При відпрацюванні другого питання доповісти будову пускової установки 9П135 і візиру 9Ш119М1 використовуючи мультимедійну апаратуру, стенд та комплекс. Показати пристосування контейнера на пускову установку 9П135. Зміст другого питання студенти записують у своїх зошитах. Закріплення матеріалу другого питання провести методом опитування студентів. |
ІІІ.Заключна частина -10хв. |
Нагадати тему, найменування заняття. Підбити підсумки, визначити досягнення цільової настанови заняття, оголосити оцінки. Видати студентам завдання для самостійної роботи. Зібрати і перевірити наявність та комплектність зброї. Оголосити тему і найменування наступного заняття та місце його проведення. Призначити осіб, які віднесуть зброю на склад навчальної зброї. Подати команду на закінчення заняття. |
Заняття десяте
“ Підготовка гранатомета АГС-17 і ПТРК до стрільби ”
Вид заняття – практичне.
Навчально-виховні цілі:
1. Вивчити заходи безпеки при підготовці до поводження та використанні протитанкових комплексів 9К111, 9К115 та гранатомета АГС-17.
2. Практично усвідомити склад комплексів, загальну будову їх складових.
3. Дати практику в огляді комплексів , переведенні з похідного положення у бойове та підготовці до бойового застосування.
4. Удосконалювати навички в проведенні неповного розбирання та збирання після неповного розбирання гранатометів.
5. Виховувати у студентів почуття високої відповідальності за бережливе відношення до збереження протитанкового комплексу та прагнути досягнення знань з будови і підготовки комплексу до бойового застосування.
Час: 4 години (180 хвилин).
Місце проведення: клас 17, 29.
Матеріальне забезпечення: - плакати, стенди, слайди;
- пускові установки 9П151 та 9П135;
- транспортно-пускові контейнери з ракетами 9М111, 9М113, 9М115;
- гранатомети АГС-17, РПГ-7, РПГ-7Д та учбові гранати.
ЛІТЕРАТУРА:
1. Техническое описание ПТРК 9К111.
2. Изделие 9К111. Инструкция по эксплуатации 9К111 00.00.000. Н.Э.М., Воениздат, 1975.
3. Переносной противотанковый комплекс 9К111. Техническое описание. М., Воениздат, 1981.
4. Переносной противотанковый комплекс 9К111. Техническое описание и инструкция по эксплуатации.
5. “ПТУРы сухопутных войск”, Серия “Архив 500” Киев, Архив-Пресс,1997 г.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ:
Напередодні проведення заняття викладачеві необхідно подати заявку на необхідну навчальну зброю. Для якісного проведення заняття навчальну зброю необхідно мати із розрахунку: - пускові установки 9П151 та 9П135; транспортно-пускові контейнери з ракетами 9М111, 9М113, 9М115 для ПУ; гранатомети РПГ-7, РПГ-7Д по п’ять; автоматичні гранатомети АГС-17 – три.
Для економії часу та для підвищення практичної спрямованості заняття підготувати технологічні картки з розбирання та збирання озброєння, необхідний інструмент ремонтний та спеціальний.
У вступній частині:
- прийняти рапорт чергового, перевірити наявність студентів (відмітити відсутніх у журналі), їх зовнішній вигляд та готовність навчальної групи до занять;
- повідомити тему та найменування заняття, його мету, зміст та важливість її знання для практичної роботи з протитанковим озброєнням .
При розгляданні першого питання нагадати та довести основні вимоги з правил безпеки а також заходи безпеки при поводженні з протитанковими комплексами, гранатометом АГС-17 , гранатометами РПГ-7 та РПГ-7Д.
Доведення заходів безпеки при поводженні з озброєнням проводити у складі взводу а по закінченню розглядання першого питання відправити підгрупи до місць проведення заняття у складі підгруп.
При відпрацюванні другого питання у підгрупах необхідно довести основні заходи, що здійснюються при проведенні огляду ПТРК та гранатометів АГС-17, РПГ-7, РПГ-7Д й перевірки роботи їх механізмів. Студенти навчальних підгруп практично виконують огляд та перевірки роботи механізмів під контролем викладача. При необхідності викладач надає допомогу при виконанні певного прийому роботи, показує - як його виконати та контролює виконання робот тими, хто навчається.
При відпрацюванні третього питання у підгрупах необхідно звернути увагу на виконання розбирання за технологічними картками та виконання вимог безпеки при цьому. Нагадати сутність етапу огляду деталей гранатометів РПГ-7, РПГ-7Д у розібраному вигляді як попередній необхідний етап для проведення дефектації та подальшого проведення за необхідністю ремонту.
При відпрацюванні четвертого питання звернути увагу на необхідність здійснювати перевірку роботи механізмів при підготовці ПТРК та гранатометів до стрільби. Студенти практично перевіряють роботу механізмів ПТРК, АГС-17 і проводять підготовку їх до стрільби. При необхідності викладач надає допомогу при виконанні певного прийому роботи, показує як правильно його виконати.
Студентів оцінювати за теоретичну і практичну частини заняття та вести облік надбання практичних навиків за зразками зброї.
У заключній частині заняття відповісти на запитання, перевірити ступінь засвоєння нового матеріалу ; підбити підсумки заняття. Оголосити оцінки.
Дати студентам завдання для самостійної роботи:
- вивчити затримки при стрільбі при стрільбі з АГС-17 та способи їх усунення.
Зібрати і перевірити комплектність озброєння.
Оголосити найменування наступного заняття і місце. Заняття 11. Підготовка гранатометів і ПТРК до стрільби. Класи -17, 29.
Призначити осіб, які віднесуть навчальне озброєння на склад навчальної зброї.
Подати команду на закінчення заняття.
Хід заняття
Навчальні питанні та їх короткий зміст |
Методика викладання |
1 |
2 |
І. Вступна частина - 10 хв.
|
Перевірити наявність студентів та зробити помітки у журналі обліку занять. Нагадати студентам заходи безпеки при поводженні зі зброєю. Оголосити тему, найменування заняття , його цілі. |
ІІ. Основна частина -155хв. .
|
Оголосити навчальні питання заняття. Звернути увагу на взаємозв'язок навчального матеріалу з попередніми заняттям. Провести контрольне опитування. Матеріал викладати у темпі, який забезпечує ведення записів у конспектах. При викладанні навчального матеріалу комплексно застосовувати електронний проектор, навчальну зброю та плакат. |
1. Заходи безпеки при поводженні з гранато-метом АГС-17 та ПТРК - 20 хв. |
Оголосити і висвітлити кадр слайду з найменуванням навчального питання. Довести заходи безпеки при поводженні з гранатометами РПГ-7, АГС-17 та ПТРК. По закінченню розглядання першого питання подилити взвод на підгрупи та відправити до місць проведення заняття. |
2. Огляд і перевірка роботи механізмів гранатомета та ПТРК -15 хв. .
|
Оголосити і висвітлити кадр слайду з найменуванням другого навчального питання. При відпрацюванні другого питання у підгрупах необхідно довести основні заходи, що здійснюються при проведенні огляду ПТРК та гранатометів й перевірки роботи їх механізмів. Студенти навчальних підгруп практично виконують огляд та перевірки роботи механізмів під контролем викладача.. |
3. Неповне розбирання, збирання і перевірка роботи механізмів гранатометів - 60 хв.
|
Оголосити і висвітлити кадр слайду з найменуванням навчального питання. Зразково провести неповне розбирання та збирання гранатомета, вказати студентам на особливості які мають місто при проведені розбирання та збирання зброї. Поставити завдання студентам на проведення неповного розбирання та збирання і перевірку роботи механізмів. Студенти проводять перевірку роботи механізмів після збирання. Викладач контролює роботу студентів та при необхідності надає допомогу. |
4. Перевірка роботи механізмів і підготовка ПТРК до стрільби – 60 хв. |
Студенти практично перевіряють роботу механізмів ПТРК, гранатомета АГС-17 та здійснюють їх підготовку до стрільби. Викладач контролює послідовність роботи студентів і за необхідністю надає допомогу. Особисто звернуть увагу на дотримання мір безпеки студентами при виконанні перевірки роботи механізмів комплексів ПТРК та під час підготовки їх до стрільби. |
ІІІ. Заключна частина – 15 хв. |
Нагадати тему, найменування заняття. Підбити підсумки оголосити оцінки. Видати студентам завдання для самостійної роботи. Зібрати і перевірити наявність та комплектність зброї. Оголосити тему і найменування наступного заняття та місце його проведення. Призначити осіб, які віднесуть зброю та приладдя на склад навчальної зброї. Подати команду на закінчення заняття. |
Схема організації практичного заняття
1. Матеріальне забезпечення заняття:
- озброєння, згідно з планом проведення заняття;
- план проведення практичного заняття керівником заняття;
- план проведення заняття у складі підгрупи (на навчальному місці);
- відомості обліку знань і виконання робіт на навчальному місці;
- технологічні картки на зразки озброєння;
- письмові приладдя, конспекти;
- інструмент, пристосування;
- годинник;
- медична аптечка.
2. Інформаційне забезпечення заняття:
- методична розробка;
- настанови (виписи з настанов) на зразки озброєння;
- випис з розпорядку дня;
- плакати, стенди.
