
- •Розрахунок збірної з/б панелі перекриття з круглими пустотами.
- •Розрахунок міцності нормального перерізу.
- •Розрахунок міцності за похилим перерізом.
- •Визначення геометричних характеристик зведеного перерізу.
- •Визначення втрат попереднього напруження арматури та зусиль попереднього обтискання.
- •Розрахунок на утворення тріщин на стадії виготовлення.
- •Розрахунок ширини розкриття та глибини тріщин на стадії виготовлення.
- •Розрахунок на утворення тріщин на стадії експлуатації.
- •Розрахунок ширини розкриття нормальних тріщин на стадії експлуатації.
- •П еревірка панелі з прогину.
- •С татичний розрахунок рами на навантаження.
- •Розрахунок міцності ригеля за нормальним перерізом.
- •Розрахунок похилого перерізу на дію поперечних сил.
- •Розрахунок і конструювання збірної з/б крайньої колони.
- •Розрахунок стику колони з ригелем на зварці закладних деталей і закритих консолях.
- •Розрахунок стику колон на зварці сталевих обійм.
- •Розрахунок фундаменту.
П еревірка панелі з прогину.
Д
ля
конструкції з тріщинами в розтягнені
зоні:
П
ідставляємо
до загальної формули:
П
рогин
дорівнює:
Т
ак
як значення прогину не перевищує
граничного значення, то умова виконується.
С татичний розрахунок рами на навантаження.
Збір навантажень (покриття).
Постійне: |
Нормативне навантаження |
|
Розрахункове навантаження |
Шар гравію втоплений в дьогт. мастиці |
0,15 |
1,3 |
0,195 |
Три шари рулонного ковра на мастиці |
0,1 |
1,3 |
0,13 |
Бетонна стяжка δ = 20 мм, ρ = 2,5 |
0,335 |
1,3 |
0,436 |
Утеплювач пінобетон δ = 100 мм, ρ = 0,55 |
0,513 |
1,3 |
0,667 |
Пароізоляція |
0,05 |
1,3 |
0,065 |
Панель покриття з бетон. замонолічування 0,08·2,5·9,81·0,95 |
1,86 |
1,1 |
2,046 |
Тимчасове: |
3,01 |
|
3,54 |
Снігове 0,7·0,95 |
0,67 |
1,4 |
0,938 |
|
|
|
4,48 |
Постійне навантаження від покриття.
від плит: g1=3,01·5,88=17,7 кН/м
від ваги ригеля: g2=(0,25·0,22+0,5·0,28)·2.5·9.81·0.95=4,6 кН/м
Разом: g1+g2=17,7+4,6=22,3кН/м
Тимчасове:
снігове: S=0.67·5,88=4,0кН/м
Повне навантаження при γf=1 від покриття.
g+S=22,3+4,0=26,3кН/м
Постійне навантаження від перекриття.
плити g1=4,18·5,88=24,58кН/м
ригеля g2=4,6кН/м
Тимчасове:
-V1=10,945·5,88=64,35 кН/м
Повне навантаження від перекриття при γf=1
g1+g2+V1=24,58+4,6+64,35=93,53 кН/м
Навантаження на 1м ригеля при γf>1:
Постійне від покриття:
від плит g1I=3,54·5,88=20,8 кН/м
від ваги ригеля g2I=4,6 кН/м
Разом: gI=g1I+g2I=20,8+4,6=25,4 кН/м
Тимчасове:
снігове: SI=0,938·5,88=5,5 кН/м
Повне навантаження від покриття γf>1:
gI+SI=25,4+5,5=30,9 кН/м
Постійне навантаження від перекриття:
від плит g1I=4,864·5,88=28,6 кН/м
від ваги ригеля g2I=4,6 кН/м
Разом: gI=g1I+g2I=28,6+4,6=33,2 кН/м
Тимчасове навантаження від перекриття:
V2=12,5·5,88=73,5 кН/м
Повне навантаження від перекриття γf>1:
g1+V2=33,2+73,5=106,7 кН/м
Вітрове навантаження.
W0=380 Н/м2=0.38 кН/м2
W=W0·k·c·γf·γn·ℓn
к=0.65 для 10 м
к=0.85 для 20 м
Wa1=0,38∙0,65∙(0,8+0,6)∙0,95∙1,1·5,88=2.21 кН/м
Wa1=0,38∙0,85∙(0,8+0,6)∙0,95∙1,1·5,88=2.89 кН/м
Аеродинамічні коефіцієнти: с1=0.8 с2=0.6
W1=2,21·3,3=7,293 кН
W2=2,21·3,3=7,293 кН
W3=2,21·1,75+2,27·1,55=7,386 кН
W4=2,4·3,3=7,92 кН
W5=2,89·3,3=4,77 кН
Розрахунок збірного залізобетонного ригеля перекриття.
Розрахунковий проліт для середнього ригеля: ℓ02=6.4м.
для крайнього ригеля: ℓ01=6,4-0,2-0,4/2=6,0 м.
Збір навантаження на 1м ригеля від власної ваги, панелі і підлоги та тимчасове навантаження:
g = 4,864∙5,88=28,6 кН/м
g = A∙Д∙γf·γn = ((0,2·0,22+0,28·0,4)·25·1,1·0,95 = 4,08 кН/м.
Підсумовуємо: g = 32,68 кН/м.
Тимчасове: V=6,7·5,88=39,4 кН/м
Повне навантаження на 1 м ригеля: Р=g+V=72,1 кН.
Дані для проектування:
Клас бетону: В25 з урахуванням коефіцієнта умови роботи:
γв2=0.9; Rв=14,5·0,9=13,05 МПа;
Rbt=0,9·1,05=0,945 МПа.
Ригель армується зварними каркасами, в яких поздовжня робоча та монтажна
арматура виконується зі сталі класу Ат-ІVC, поперечні стержні – зі сталі класу А-І.
Розрахункові характеристики арматури: для Ат-ІVC при діаметрі Rs=510 МПа;
для А-І Rsw=175 МПа.
Перевірка прийнятої висоти ригеля.
При ξ=0.35 за табл. α0=0.289.
Номер заванта-ження |
Згинальні моменти, кНм |
Поперечні сили, кН |
||||||
Опора А |
ℓ1/2 |
Опора В зліва |
Опора В справа |
ℓ2/2 |
Опора А |
ℓ/2 |
Опора В |
|
1 |
-281,7 |
204,5 |
-401,7 |
-354,6 |
178,8 |
322,0 |
-19,0 |
-360,2 |
1+2 |
-493,1 |
371,6 |
-608,9 |
-395,5 |
138,0 |
557,8 |
18,4 |
-594,7 |
1+3 |
-273,6 |
178,8 |
-461,5 |
-566,9 |
342,9 |
311,4 |
29,7 |
370,8 |
Найнесприятливіше: |
- |
371,6 |
- |
- |
342,9 |
557,8 |
- |
- |
493,1 |
- |
-608,9 |
-566,9 |
- |
- |
-29,7 |
-594,7 |
У даному випадку: h = h0+a = 73.3+6 = 79.3см , при h<80см
повинна бути кратною 5см.
Беремо h = 80см. Тоді робоча висота ригеля при можливому розміщенні
поздовжньої арматури в два ряди:
h0 = h - a = 80 - 6 = 74 см .
Переріз приймаємо як прямокутний розміром 300×800 мм.