
- •1 Класс.
- •Ход урока
- •Орг. Момент
- •Актуализация опорных знаний
- •Изучение нового материала
- •4. Самостоятельная работа учащихся под. Руководством учителя.
- •5. Подведение итогов.
- •6. Устное оценивание работ.
- •Ход урока
- •Орг. Момент
- •Актуализация опорних знаний
- •Изучение нового материала
- •4. Физ. Минутка.
- •Хід уроку
- •Орг. Момент
- •Актуалізація опорних знань
- •4 Класу.
- •Хід уроку
- •1.Орг. Момент
- •2.Вивчення нового матеріалу
- •Повідомлення теми і мети уроку
- •Технологія виготовлення виробу.
- •Хід уроку
- •3. Вивчення нового матеріалу.
- •Хід уроку
- •3. Вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
Орг. Момент
Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування
- який розділ ми зараз вивчаємо?
- Які професії людей ви можете віднести до даного розділу?
Гра «Знайди зайву професію».
4 групи отримують картки.
1 гр. Людина – техніка: водій, швачка, конструктор, пілот, токар.
2 гр. Людина – знакова система: бухгалтер, продавець, телефоніст, секретар, кресляр.
3 гр. Людина-людина: учитель, листоноша, лікар, бібліотекар, космонавт.
4 гр. Людина – природа: фермер, садівник, доярка, перукар, лісник.
(Учні пояснюють свій вибір).
3.Повідомлення теми і мети уроку
Загадка
Не літає, не дзижчить.
Жук по вулиці біжить.
І горить в очах жука
Два блискучих вогника. (автомобіль)
3.Вивчення нового матеріалу
А) Розповідь-екскурсія за книгами енциклопедіями про історію автомобілів.
Б)Фронтальна робота
- Які види техніки знаєте?
Транспорт.
Будівельна.
Сільськогосподарська.
Побутова.
Технологічні машини. (На дошці малюнки)
В) Технологія виготовлення виробу.
1. Словникова робота.
Мікроавтобус це автобус невеликих розмірів.
Етапи роботи
– за кресленням розміть розгортку даху, передньої і задньої частини кузова;
- обведи шаблон бокової частини кузова;
- виріж деталі, зігни їх склей макет мікроавтобуса;
- виріж і наклей вікна, колеса.
5.Повторення правил техніки безпеки під час роботи.
- роботу починай лише з дозволу учителя;
- використовуй інструменти лише за призначенням;
- у процесі роботи не розмовляй, будь уважним;
- під час роботи тримай своє робоче місце в належному порядку, а після роботи
акуратно прибери його.
6. Виконання практичної роботи.
7. Підведення підсумків уроку.
8. Оцінювання виробів.
9.Прибирання робочого місця.
Цикл уроків з трудового навчання
4 Класу.
Тема: Художня обробка фольги. Поняття про карбування, як вид народного декоративного мистецтва. Виготовлення виробів - сувенірів.
Мета: ознайомити учнів із технікою вирівнювання фольги, прийомом карбування (тиснення) рельєфу, опорядження виробу, професією карбувальника, розвивати творчі здібності учнів; увагу, пам'ять; виховувати естетичний смак, працелюбність.
Хід уроку
1.Орг. Момент
Добрий день! В цей день і час
Рада всіх я бачить вас.
Пролунав уже дзвінок,
Час почати наш урок.
2.Вивчення нового матеріалу
- Сьогодні ми з вами поговоримо про вироби з металу. Вироби з металів знаходять широке застосування у побуті, художньому оформленні інтер’єрів, громадських будівель.
Карбування – вид художньої обробки металів. Людину, яка виготовляє вироби з металу методом карбування, називають карбувальником. Це дуже давня професія. Для того щоб оволодіти секретом цієї майстерності, необхідно мати навички роботи з багатьма інструментами, уміти добре малювати.
-А хто з вас знає, що таке фольга?
- Фольгою називають тонкий листовий метал. Її виготовляють з різних металів і сплавів. Алюмінієву фольгу використовують для пакування кондитерських виробів, чаю, масла тощо.
Фольгу легко різати звичайними ножицями. Вона пластична і добре обробляється. Нерівності на поверхні фольги можна легко виправити на столі рукою, або притискаючи її до столу рукою.