
- •Розділ 1. Важливість розробки педагогічного програмного засобу
- •Розділ 2. Розробка і обґрунтування системного наповнення інформаційного забезпечення електронного посібника
- •2.1. Оцінка алгоритму функціонування педагогічного
- •Програмного засобу
- •2.2 Опис створення програмного засобу
- •2.3. Опис створення відео уроків в програмі
- •2.4. Опис створення тренажерів в Adobe Captivate 4
- •2.5. Опис створення тестового контролю в Question Writer
- •2.6. Опис створення стартового меню підручника
- •Інструкція по використанню програми.
- •Розділ 3. Навчально-методичний розділ
- •Методика проведення заняття в використанням електронного підручника
- •План уроку теоретичного навчання з предмету «Комп’ютерні технології»
- •Висновки
- •Список використаної літератури
План уроку теоретичного навчання з предмету «Комп’ютерні технології»
Тема програми: Інтернет технології
Тема заняття: Навчальна система Moodle
Мета заняття:
навчальна: які професійні знання, уміння, навички формуються, закріплюються і розвиваються на занятті;
розвиваюча: які операції і прийоми розумової діяльності розвиваються у студентів на занятті;
виховна: які якості особисті студента формуються і розвиваються на занятті.
Тип заняття: лекція, вивчення нового матеріалу.
Вид заняття: теоретичне.
Хід лекції
Організаційна частина:
перевірка наявності студентів;
перевірка готовності студентів до лекції.
Актуалізація знань:
повідомлення теми програми і лекції;
цільова установка лекції;
перевірка опорних знань, умінь, навичок студентів, необхідних для проведення наступних структурних елементів лекції;
пояснення характеру і послідовності роботи студентів на лекції.
Формування нових питань:
повідомлення нової навчальної інформації;
показ нових прийомів розумової і практичної діяльності;
повідомлення про передовий досвід за темою лекції;
опитування студентів з метою перевірки засвоєння ними нової інформації;
пробне виконання студентами нових прийомів, продемонстрованих на лекції викладачем;
відповідь викладача на запитання студентів.
Закріплення нового матеріалу:
видання завдань для самостійної роботи;
пояснення послідовності їх виконання;
перевірка правильності виконання студентами вправ;
перевірка знань, умінь, навичок студентів при користуванні ТЗН;
надання допомоги студентам;
перевірка організації робочих місць та правил додержання студентами техніки безпеки.
Підведення підсумків:
аналіз діяльності студентів у процесі всієї лекції;
аналіз причин помилок, зроблених студентами на лекції, та засобів їх усунення;
повідомлення та обґрунтування оцінок;
видача домашнього завдання.
Таблиця 3.1. Класифікація типів і видів занять теоретичного навчання.
Тип уроку |
Основна дидактична мета |
Вид уроку |
Заняття засвоєння нового матеріалу |
Сприйняття і первинне усвідомлення нової навчальної інформації, запам’ятовування основних суттєвих фактів, понять, закономірностей. |
розповідь, лекція, бесіда, кіно, екскурсія. |
Заняття закріплення і удосконалення нових ЗУН
|
Вторинне усвідомлення нового навчального матеріалу шляхом відтворення та застосування набутих знань у практичній діяльності, набуття їх міцності. |
лабораторно-практичні заняття, самостійна робота, вправа, семінар, бесіда. |
Заняття узагальнення і систематизації нових знань, умінь, навичок |
Узагальнення і систематизація набутих знань, умінь, навичок за темою програми, розвиток творчості та усвідомленої активності студентів, більш глибоке розкриття вузлових питань теми. |
ділова гра, конкурс, конференція, аналіз конкретних ситуацій. |
Контрольно-періодичне заняття |
Виявлення рівня усвідомленості та глибини знань, перевірка і оцінка умінь і навичок практичного їх застосування, отримання даних для атестації студентів. |
контрольна робота, опитування, залік, іспит, анкетування, конкурс, ділова гра. |
Комбіноване заняття |
Вирішуються декілька дидактичних цілей попередніх типів занять |
Використовуються елементи попередніх видів занять. |