Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ср 8.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
35.65 Кб
Скачать

Урок української мови з використанням продуктивної технології

Українська мова. 3 клас.

Тема уроку: Префікси й прийменники. Зіставлення їх за значенням та способом написання.

Мета уроку: вивчити прийменники, повторити, що таке префікси, вчити дітей зіставляти префікси й прийменники за значенням і способом написання, правильно їх писати, утворювати нові слова за допомогою префіксів, з`єднувати за допомогою прийменників слова в словосполученнях за змістом; розвивати мовленнєву компетентність, увагу, пам`ять, пізнавальну активність, фонематичний слух, збагачувати словниковий запас; виховувати працелюбність, любов до книги.

Обладнання: картки самооцінювання, опорні схеми « Знаю, умію, ціную», книга «Робінзон Крузо», мультимедійна дошка, вироби з тіста – пироги, тлумачний словник, таблиця «Дерево рішень», мікрофон, опорна схема плану уроку.

Хід уроку

І Організаційний момент.

Ось дзвіночок пролунав,

Дзвінко пісню заспівав , Чули, діти? (так)

Сьогодні урок – відкритий для всіх, Багато гостей! Тож вітаємо їх. (Ласкаво просимо!)

Кому дозволено сісти першим? (Дівчаткам)

Правильно, спочатку – краса, а потім сила.

ІІ.Мотивація навчальної діяльності

1. «Очікування результату» Урок розпочався.

Що ви очікуєте від уроку? Подумайте і закінчіть речення.

«Від уроку я очікую…»

«Наш урок буде….»

«На уроці ми будемо..» ( Див. фото 1)

Фото1. Урок української мови в 3 класі на тему: «Префікси й прийменники. Зіставлення їх за значенням та способом написання.» Завдання: закінчити речення за даним початком.

Отже, якщо ми будемо на уроці такими, ми разом проведемо цікавий, творчий, продуктивний урок. А мені дуже приємно навчати тих, хто…

Відгадайте, кого саме. Складіть із розсипаних слів речення. (навчати, добре, знати, того, хто, хоче, все, знати)

Що це за речення? Отже, приємно і легко, навчати тих, хто хоче сам навчатися.

Хвилинка каліграфії

1.Спишіть каліграфічно утворене прислів`я. Добре того навчати, хто хоче все знати.

2. Девіз уроку: Старайся, пробуй, живи!

Розум, увагу прояви!

Активним і уважним будь!

Про все, що вивчив не забудь.

ІІІ. Ознайомлення з темою і завданнями уроку.

Ми з вами почали вивчення теми «Будова слова».

З якою темою ви познайомились на минулому уроці?

Перед вивченням нової теми пропоную позначити в опорній схемі, що ви знаєте, вмієте і цінуєте – позначте «+». А якщо ні – «-».

                                                                                                                                            Початок уроку                         Кінець уроку

                                                                                                                                               «+»,   «- »                                «+»,   «- »

 Знаю                     Що таке префікс?

                               Що таке прийменник?

                               Як пишеться прийменник зі словами?

                               Як пишеться префікс зі словами?

 Вмію                      Зіставляти за значенням префікси і прийменники.

                               Визначати префікси в словах.

                               Писати зі словами прийменники

                               Утворювати нові слова за допомогою префіксів.

                               Складати зі слів речення .

 Ціную                    Нові знання

                                Корисні поради

                               Думки товаришів

Отже, ми знаємо , над чим будемо працювати на уроці?

Тема уроку: Префікси й прийменники. Зіставлення їх за значенням та способом написання. Подивіться на план нашого уроку. План уроку: Пригадай : Що таке префікс?

Дізнайся: Що таке прийменник?

Порівняй: Яке мають значення префікси й прийменники? Як пишеться прийменник і префікс з зі словами?

 «Дерево рішень»     Префікс Прийменник