
- •Практичне заняття № 4
- •Самостійна підготовка до заняття
- •Хід заняття:
- •Література:
- •Практичне заняття № 6
- •Самостійна підготовка до заняття
- •Хід заняття:
- •Література:
- •Практичне заняття № 7
- •Самостійна підготовка до заняття
- •Мотивація знань студентів.
- •Обговорення теоретичних питань.
- •Богуш а.М., Лисенко н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі. – к: Вища школа, 2002.
- •Література:
- •Богуш а.М., Лисенко н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі. – к: Вища школа, 2002.
Практичне заняття № 4
Тема: Сімейні свята і традиції української сім’ї.
Мета: познайомитися з сімейними святами, традиціями, правилами сімейного етикету, прийомами ознайомлення дітей з символікою українських імен і по батькові.
Самостійна підготовка до заняття
Питання для обговорення:
Склад української сім’ї.
Шляхи ознайомлення дітей з сімейними традиціями.
Організація сімейних свят в дошкільному закладі.
Практичні завдання:
Під час практики вивчити організацію роботи методичного кабінету дошкільного закладу з ознайомлення дітей з сімейними стосунками і сімейними традиціями українців.
Проаналізувати конспекти занять з даної теми, що є в методичному кабінеті.
Підготувати план заняття з дітьми 6-г.ж. з теми ознайомлення з сім’єю і родом.
Хід заняття
Мотивація знань студентів.
Обговорення теоретичних питань.
Аналіз практичних завдань.
Підсумок заняття.
Література:
Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі. – к. Вища школа. – С. 236 – 254.
Понамарев А.П. Развитие семьи и брачных отношений на Украине. – К., 1989.
Стельмахович М.Г. Народная педагогика. – К., 1985.
Сухомлинський В.А. Батьківська педагогіка. – К., 1979.
ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 5
Тема: Народні промисли і ремесла українців. Методика ознайомлення з народними промислами і ремеслами.
Мета: Знайомство з традиційними видами господарської діяльності українців. Аналіз форм, методів і прийомів, використовуваних при ознайомленні дітей з народними промислами і ремеслами.
Самостійна підготовка до заняття:
Питання для обговорення:
Домашні промисли і ремесла на Україні, їхня регіональна характеристика.
Прилучення дітей до народних ремесел.
Організація групової роботи в д/закладі. Методи і прийоми ознайомлення дітей з народними промислами.
Практичні завдання:
Вивчити організацію роботи методичного кабінету д/закладу з ознайомлення дітей з різними українськими промислами і ремеслами і дати оцінку.
Підготувати словник назв народних промислів і ремесел з урахуванням регіональних особливостей для ознайомлення з ними дошкільників.
Хід заняття:
Фронтальне опитування.
Обговорення теоретичних питань.
Аналіз виконання практичних завдань.
Підсумок заняття.
Література:
Богуш А.М., Лисенко Н.В. Українське народознавство в дошкільному закладі. – К: Вища школа, 2002.
Горинь Г.І. Шкіряні промисли західних областей України. – К., 1989.
Народные художественные промыслы Украины. – К., 1979.
Практичне заняття № 6
Тема: Ази народної метерології дітям. Види обрядових пісень. Пісенна творчість українського народу зимового і весняного циклів.
Мета: Знайомство й аналіз літератури з народної метеорології; з народними сезонними прикметами і їх значенням у навчально-виховному процесі в різних вікових групах д/з. Закріпити знання про різні види обрядових пісень, вміти їх характеризувати і методику їх використання в різних вікових групах.
Самостійна підготовка до заняття
Питання для обговорення:
Методи і прийоми, використовувані в роботі з дітьми дошкільного віку при знайомстві з народною метеорологією.
Пісенна творчість українського народу осінньо-зимового циклу.
Пісенна творчість українського народу весняно-літнього циклу.
Методичні прийоми, використовувані в різних вікових групах при ознайомленні з обрядовими піснями.
Практичні завдання:
Підібрати літературні твори, у змісті яких є народні прикмети.
Розробити перспективний план роботи вихователя з ознайомлення дітей з народними прикметами.
Розробити тематику і конспекти занять з ознайомлення дітей з календарними обрядовими піснями.
Підготувати зразки традиційних атрибутів до календарно-обрядових свят.