Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Shpory_EP_2_semestr_PEChAT__33__33__33 2.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
282.11 Кб
Скачать

Задача № 3-4

Визначити потребу в обігових коштах по заводу гумовотехнічних виробів, коефіцієнт оборотності обігових коштів і тривалість одного обігу. Вихідні дані для розрахунку наведені в таблиці 6.

На підставі наведених даних визначити, як зміниться потреба в обігових коштах, якщо тривалість 1-го обігу скоротиться на 5 днів.

Таблиця 6

Вихідні дані

Сировина і матеріали

Потреба на IV квартал (базовий варіант)

Планово-заготівельна ціна, грн.

Середній інтервал постачання, дні

Час на розвантаження і підготовку до виробництва, дні

1

2

3

4

5

Каучук, т

4125,0

1100,0

30

2

Технічний вуглець, т

1375,0

250,0

20

1

Зм’якшувач, т

170,0

1400,0

40

3

Інші матеріали, грн

13750,0

50

4

Допоміжні матеріали, грн

2700,0

40

2

Розмір страхового запасу = 50% від норми поточного запасу в днях, норматив обігових коштів по тарі – 20 грн. на 1000 грн. товарної продукції, по малоцінним і швидкозношуваним інструментам та інвентарю – 50 грн. на 1000 грн. вартості устаткування, виробничий цикл - 5 днів. Коефіцієнт наростання витрат – 0,8. Залишок витрат майбутніх періодів на початок планового року – 100,0 тис. грн., витрати з освоєння нової продукції за планом на рік – 20,0 тис. грн. План списання витрат з освоєння нової продукції на собівартість – 50,0 тис. грн. Норма запасу на підготовку партії готових виробів, очікування транспортних засобів, навантаження та оформлення документів – 7 днів.

Випуск товарної продукції в IV кварталі в натуральному виразі – 5000 т. Витрати на 1 т. виробів – 1600,0 грн. Оптова ціна 1 т. гумовотехнічних виробів – 1800,0 грн. Середньорічна вартість устаткування – 17800,0 тис. грн.

Решение

1) Норматив оборотных средств, вложенных в производственные запасы:

Оз = Ці*Ні*Рі;

Оз = 1100*(15+0,5*15+2)*(4125 / 90)+250*(10+5+1)*(1375 / 90)+1400*(20+10+3)*(190 / 90)+(25+12,5+4)*(13750 / 90)-(20+10+2)*(2700 / 90) = 1235208,33+61111,11+87266,67+6310,28+960 = 1390286,39 грн.

2) Норматив оборотных средств по таре:

От = Нт*А = (20 / 1000)*5000 = 180000 грн.

3) Норматив оборотных средств по запасным частям:

Оз/ч = Нз/чоб. = (30 /1000)*17800000 = 534000 грн.

За IV квартал = 534000 / 4 = 133500 грн.

4) норматив оборотных средств по малоценным, быстроизнашивающимся предметам:

ОМБП = НМБП*А = (50 / 1000) *5000*1800 = 450000 грн.

5) Норматив ОС по НЗП:

ОНЗП = 0,8*1600*5*(5000 / 90) = 355556 грн.

6) Норматив ОС по расходам в будущих периодах:

Об.п = Он+Б-С = 100+20-50 = 70 тыс. грн.

За IV квартал = 70000 / 4 = 17500 грн.

7) Норматив ОС по готовой продукции:

Ог.п. = Сі*Нг.п.*(Аі / 90) = 1600*7*(5000 / 90) = 622222,85 грн.

8) Общий норматив:

Он = Σ Озі+От+Оз/ч+ ОМБПНЗП+Об.п.+Ог.п. = 1390886,39+180000+133500+450000+355556+17500+ 622222 = 3149664,39 грн.

9) Коэффициент оборачиваемости:

Коб. = А / Осф. = РП / ОП;

РП = 5000*1800 = 9000000 грн.

Коб. = 9000000 / 3149664,35 = 2,857

Тоб. = 90 / Коб. = 90 / 2,857 = 31,5 дн.

ΔО = РПодн. ΔТ = 9000000 / 90*(-5) = -500000 грн.

Вывод:

Потребность в оборотных средствах по заводу резинотехнических изделий составляет: 3149664,39 грн.

Коэффициент оборотности оборотных средств равен 2,854, это значит, что за последний квартал оборотные средства оборачиваются 2,87 раза и на 1 грн. оборотных средств приходится 2,87 грн. реализованной продукции. Длительность одного оборота составляет 31,5 дней. В результате сокращения длительность одного оборота на 5 дней произойдет высвобождение оборотных средств в размере 500000 тыс. грн.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]