Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Курсова АТП-2012.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.48 Mб
Скачать

1.1.8 Вибір методів організації технологічних процесів то автомобілів

В сучасних АТП застосовуються два методи організації технологічних процесів ТО автомобілів: універсальних і спеціалізованих постів.

При методі спеціалізованих постів весь об’єм робіт даного ТО виконується на декількох спеціалізованих (по агрегатах, вузлах, видах робіт) постах. Ці спеціалізовані пости можуть бути розміщені послідовно (поточний метод) або паралельно з незалежними в’їздами і виїздами з кожного поста (операційно-постовий метод). Метод спеціалізованих постів найбільш прогресивний, оскільки при такому методі піднімається продуктивність праці, фондовіддача.

Рекомендації щодо вибору методів ТО автомобілів:

  1. ЩО (мийка і сушка)приймається потоковим методом на механізованих установках при кількості ЩО за годину не менше годинної продуктивності установки (15-30 авт\год). При меншій кількості NЩО приймається метод універсальних постів з ручною шланговою або частково механізованою.

  2. ТО і ТО-2 виконуються потоковим методом при кількості ТО за зміну не менше: для ТО-1 - 12-15, а для ТО-2 - 4-6 обслуговувань однотипних автомобілів. Менші із вказаних значень – для автомобілів з більш високою трудомісткістю ТО. При меншій кількості ТО за зміну приймається метод універсальних постів, як правило, відокремленням мастильних робіт на окремий.

Якщо передбачається обслуговування декількох марок автомобілів на одних постах, то метод ТО вибирається по загальній кількості ТО за зміну для них.

Прийняті методи організації технологічних процесів то

Результати вибору методів ТО приведені в табл. 1.7. В ній вказані прийняті методи по видах дій і приведені обґрунтування прийнятого методу.

Таблиця 1.7- Прийняті методи організації технологічних процесів ТО

Вид дій

Прийнятий метод

Обґрунтування прийнятого методу

ЩО

Поточний метод

NЩОГ=31,96+10,59=43>15-30

ТО-1

Поточний метод

N1зм=11,55+9,01=21>12-15

ТО-2

Поточний метод

N2зм=3,6+2,84=6≥4-6

1.1.9 Розрахунок кількості СО поєднаних з ТО-2 і ТО-1

1.1.9.1 Розрахунок кількості СО поєднаних з ТО-2:

Nсо2= со , (1.26)

де Дсо- прийнятий період виконання СО (60-70 днів):

Дкр- кількість календарних днів в році.

Nсо2= =152,4≈153; Nсо2= =170,7≈171.

1.1.9.2 Розрахунок кількості СО поєднаних з ТО-1:

Nсо1= Nсо- Nсо2 (1.27)

Nсо1=462-153=309 Nсо1=366-171=195

2.1.10 Розрахунок нормативних річних трудомісткостей по ТО і ПР.

Нормативні річні трудомісткості розраховуються по прийнятих нормативах ТО і ПР (табл.1.4)

При прогресивних методах ТО автомобілів дійсні трудомісткості можуть бути нижчі нормативних. Вони визначаються в процесі поглибленого технологічного розрахунку відповідних виробничих підрозділів: зон ЩО, ТО-1, ТО-2, ПР і т.д.

Розрахунок нормативних річних трудомісткостей ТО і ПР.

Таблиця 1.8-Нормативні річні трудомісткості ТО і ПР

Вид дій

Розрахункова формула і розрахунок

ЛАЗ-695Н

КамАЗ-53212

ЩО

Тщо= Nщо×tщо; люд.год. (1.28)

Тщо=77991×0.4=31196,4 люд.год. Тщо=25842×0.4=10336,8 люд.год.

ТО-1

Т1= N1×t1; люд.год. (1.29)

Т1=2924×7,5=21930 люд.год. Т1=2280×7.88=17966,4 люд.год.

ТО-2

Т1= N2×t2; люд.год. (1.30)

Т2=927×30=27810 люд.год. Т2=720×25,2=18144,0 люд.год.

СО

Тсо=Nco×tco люд.год. (1.31)

Тсо=462×6.0=2772 люд.год. Тсо=366×5.04=1844,6 люд.год.

ПР

Тпр=Lp.n./1000×tnp люд.год. (1.32)

Тпр= =71720.8 люд.год. Тпр= =68052,6 люд.год.

ТО і ПР

Тторщо12сопр люд.год. (1.33)

Ттор=31196,4+21930+27810+2772+71720,8=155429,2 люд.год.

Ттор=10336,8+17966,4+18144+1844,6+68052=116343,8 люд.год.

1.1.11 Розрахунок трудомісткості СО при ТО-1:

Тсо1=Nco1×tco люд.год. (1.34)

Тсо1=309×6.0=1854 люд.год. Тсо1=195×5,04=928,8 люд.год.

1.1.12 Розрахунок трудомісткості СО при ТО-2:

Тсо2=Nco2×tco люд.год. (1.35)

Тсо2=153×6,0=918 люд.год. Тсо2=171×5,04=861,8 люд.год.

1.1.13 Розрахунок трудомісткості ПР при ТО-1:

Тпр1= Т1 , люд.год. (1.36)

де Впр1- процент трудомісткості супутнього ПР, який виконується при ТО-1.

Тпр1=21930× =4386 люд.год; Тпр1=17966,4× =3593,3люд.год.

1.1.14 Розрахунок трудомісткості ПР при ТО-2:

Тпр2= Т2 , люд.год. (1.37)

де Впр2- процент трудомісткості супутнього ПР, який виконується при ТО-2.

Впр1, Впр2- відсоток трудомісткості супутнього ПР від трудомісткості ТО-1, ТО-2- не більше 15-20% [ , с.23]

Тпр2=27810× =5562 люд.год. Тпр218144× =3628,8 люд.год.

1.1.15 Розрахунок кількості і трудомісткості діагностик

1.1.15.1 Загальні положення

Діагностування автомобілів є складовою частиною їх ТО і ремонтів.

Рекомендується та організація виконання діагностичних робіт, яка залежить від інвентарної кількості автомобілів (Аінв.):

  • при Аі не більше 50 автомобілів діагностування не виділяється із ТО і ПР, тобто виконується на постах ТО і ПР;

  • при Аі більше 50 автомобілів діагностичні роботи виділяються із ТО і ПР і проводяться в спеціальних зонах Д-1; Д-2;

  • при Аі менше 200 автомобілів діагностичні роботи можуть проводитись в загальній зоні діагностики.

За даними Гіпроавтотрансу, на постах Д-1 проводять діагностування всіх автомобілів перед ТО-1 і після ТО-2, а також вибірково до і після виконання ПР в кількості 10% до кількості ТО-1. На постах Д-2 діагностуються всі автомобілі перед ТО-2, а також вибірково до і після ПР в кількості 20% до кількості ТО-2.

Виходячи із цих рекомендацій, приймається варіант організації виконання діагностичних робіт і виконуються нижчеприведені розрахунки діагностик.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]